Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

jaja

romanka..to co som pisala dnes v prispevku 12.10 vychadza z mojich skusenosti,ktore som si ,,odzila'',takze nie su ten len prazdne filozoficke slova..som rada,ze mi rozumies :)
baby bojujme aj nadalej,nenechajme si zvazovat kridla....:)
evcca....oooooo priatel,velmi sa s tebou tesim,pamatam sa ako si prvyraz napisala prispevok,v ktorom si spomenula kolegu,bolo to pred par mesiacmi.Pisala si,ze ho mas rada,ale si si neista...sama sebou a tym co by bolo ak.....poradila som ti,aby si nerozmyslala privela a zila tak ako to v srdiecku citis bez zbytocneho zvazujuceho strachu.A pozri-tu je vysledok tvojho snazenia :)som na teba hrda :))))si skvela.

romana

Aj ty mne evcca! Tiež na teba často myslím. "Padla si mi do oka" hneď od začiatku. Aj ja často rozmýšľam ako vyzeráš, dokonca som už rozmýšľala nad tým ako sa raz stretneme... Možno? Človek nikdy nevie...
Príjemný zvyšok večera. A dík. Si zlatá.

evcca

jeeeeeeeeeee, taka pochvala sa dobre pocuva. ja som teda sikulka a co si ty?
ja ked som zacinala, tak som oslavovala aj jeden den nevracania. si fakt dobra. a ver mi, ze casto na teba myslim, ako asi bojujes, ako sa citis, ako vlastne vyzeras, .... si mi blizka. pekny vecer.

romana

Evcca
Som rada, že sa ti darí. Aj ako to skvelé zvládaš. Si moja motivácia.
Ja celkom fajn, zajtra idem k lekárke, mrzí ma, že som to včera pokašľala. Hm... bola by som sa pochválila... No čo už, neva. Hlavne, že som sa dala do "normálu".
Tak hody vyšli. Novidíš, nemusíš sa báť, si bojovníčka, šikulka a tiež moja opora.

evcca

no foto zatial nemame a je mi krasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. len tam niekde v pozadi mi ta potvora ppp keca o tom, ze sa to moze pokazit, takze mam trosku strach, ale fakt si to uzivam.

kyblik

evcii jeeeej takze uz to je \"priatel\"? skvele skvele blahozelam moc :)
mate uz nejaku spolocnu foto? posliiiiii :))

evcca

dnes som tomu ucenie vela nedala, teraz som sa vratila z hodoveho obeda u priatela, takze to teraz nejak este predychavam, ale bolo fajn. myslim, ze som to zvladla, dokonca aj ten zakusok, doma by som si ho asi nedala, ale nevadi mi, ze som ho zjedla, ved to k hodom patri. navyse mam rozcitanu bridu od coehla, takze neviem, ci sa prinutim ucit a potom vo stvrtok vecer budem stresovat, ale to som cela ja.
co mas nove ty, romanka a aj ostatne baby, je tu toho nejak pomalo, kto sa prida do boja proti ppp?

coky77

prosim vas nevite ci je to naozaj pravda ze ked sa beru prehanadla ze sa moze z toho dostat rakovina mocoveho mechura????

romana

jaja
pekné slová, plné pavdy, napísala si to, čo cítim aj ja
Zuzicka1989
Aj ja som včera mala skrat. Mrzí ma to, strašne. Tiež po mesiaci. Najviac ma števe, že som to tak dlho už držala a zas. Ale nemám pocit, že by som to chcela aj dnes urobiť. Tomu som rada. Presne ako napísala jaja. Pošmyknutia patria k životu. Druhý krát budem opatrnejšia a naplánujem si radšej oddych na gauči ako varenie, pečenie, upratovanie. Je pre mňa predsa oveľa dôležitejšie, žiť ako chcem, bez ppp ako mať upratané a byť unavená, s ppp, deprimovaná...
Ideme s rodinokou niekde na bicykloch sa previesť. Teším sa, že vykuklo slniečko.
Je to ťažké, ale je to len na nás. Nikto to za nás neurobí. To odhodlanie a víťazstvo myslím stojí za to.
Čo sa týka mojej dcéry, som veľmi na to opatrná. Dbám na jej pravidelnú stravu. Keď povie že má veľké brucho, akési nafúknuté, vždy jej to vyvrátim, alebo ju nejak povzbudím. Vždy sa snažím pestovať v nej zdravé sebavedomie, radosť zo života a lásku.
Nezniesla by som keby do toho spadla aj ona. Hoci nemyslím. Je iná ako ja v jej veku.