Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

jaja

zuzicka1989..ano,da sa ZIT bez ppp,praveze ona nam zvazuje kridla a brzdi nas v plneni nasich snov,stale nam hovori ake sme neschopne,skarede a ze si nic nezasluzime...az ked jej dame zbohom a pochopime,ze nic dobre nam nedala,az vtedy zacneme NAOZAJ ZIT,pretoze pocas toho ked sme ovladane ppp len prezivame a zo dna na den dufame,ze zajtra to uz bude mozno lepsie,mozno uz nebudeme tak trpiet,mozno budeme moct konecne zit ako sme zil predtym...mozno to uz trva tak dlho,ze si ani nepamatame,ake to bolo predtym....vedzte,ze je to uzasne budit sa s tym,ze zivot mate vo svojich rukach,ze si nenicite zdravie,nie ste akoby uvaznene samy v sebe a konecne mate pocit,ze zivot okolo vas neplynie len tak,ale ze aj vy ste jeho sucastou....treba si uvedomit,ze LEN VY SAME dokazete dat zbohom ppp a postupne pomaly sa zmierit s tym co bolo,poucit sa z toho a nasmerovat sa na cestu spokojnosti :)baby,skutocne to ide....viem to ja..vieme to ostatne,ktore si tym peklom presli....tak dajte anorexii a bulimii zbohom uz dnes :)....ja viem,ze sa bojite,ze sa vrati,ze si znova po vas prijde,ale uvedomte si,ze posmyknutia patria k zivotu a nikto nie je dokonaly,nechcite byt ani vy :)a vy same rozhodujete o tom ako budete zit...drzim palce,dokazete to,zabojujte :)

zuzicka1989

ahojte..znova som to urobila..ani neviem ako..proste sa to vsetko stalo..a ja som znova po mesiaci bola nad zachodovou misou a vracala som..a zase akoby ma to vssetko tahalo spät,zit tak ako predtym,nieco vo mne sa asi prebudilo,alebo ja to nechapem,stve ma to ze som to urobila,ale na druhej strane,akoby zo mna aspon na chvilu vsetko spadlo..akoby neboli problemy..
da sa vobec bez ppp zit?!tolke roky bola sucastou mojho zivota..a da sa to bez nej?tolko veci ma stve,a vtedy som aspon az tak na to nemyslela,lebo som myslela na chudnutie..
vobec sa nespravam ako dospela,namiesto toho aby som vyriesila dane situacie a problemy,sa za vsetko skryvam a utekam pred nimi...kedy to vobec dokazem?!

evcca

myslim, ze romanka to na dcerku neprenasa. vie ake je to peklo a nechce to zazivat dvakrat.
nikushik, mas pravdu, len ty sama si mozes pomoct, ini s tebou len idu po tvojej ceste, ale je to na tebe.

nikushik

inak romana, vies co..dufam ze ti mozem tykat...ja som tiez jedna z dvojice dcera mama ale...som dcera, viem o tom ze mamina bola, resp. este stale je chora na ppp a preniesla to na mna, citala som ze kje to vysokopravdepodobne takyto jav s matky na dceru...:( niekedy sa o tom aj porozpravame, no ona tvrdi ze v jej pripade je to davna minulost no ja viem ze to tak celkom pravda nieje... niekedy mam stavy ze uz nevladzem, boli casy ked som sa s rodicmi uplne odsudzila, snazila sa bojovat sama, uzavrela som sa uplne...a nebolo to spravne v zufaalstve som si zacala ublizovat, nie rezat sa ale..udierat kopat buchat...:( vsetko co boli...no asi pred meiacom dvomi som si povedal dost... musim si pomoct sama, mne nikto nepomoze, vidim ze obydve to mate tazke, ja ta len chcem upozornit aby si nepokazila zivot svojej dcera( neviem si predtavit maminu ze s tym zije cely zivot a to uz ma 50 rokov, ak ju mam nasledovat, to radsej skoncim...)

romana

Dieťa je velká starosť, zodpovednosť, ale aj neskutočný pocit naplnenia. Vychádzame spolu, ale niekedy dá prednosť kamarátkam, čo jej nezazlievam. Potrebuje rovesníkov, keď nemá súrodenca.
Lomcuje s ňou už puberta, tak niekedy je to hrozné... ale patrí to k životu. Dá sa povedať, že je to bezproblémové dieťa od narodenia... Dúfam, že ním aj ostane. Mám z nej radosť.

evcca

to je pekne, ja dufam, ze ked budem mat deti, tak s nimi budem mat dobry vztah. uz sa vo mne asi ozyvaju materske city.

romana

Nikdy sa ma na to nepýtala. Ale podľa mňa asi tuší. Vie, aj kam chodím na internete, ale keď píšem niečo, zakázala som jej to čítať. Tak ma vždy nachá samú. Je tolerantná. Aj teraz sa učí v obývačke nemčinu. Ide na olympiádu. Musí vedieť 13 tém. A... ide jej to. Je šikulka a úplne iná ako ja. Ona sa otrasie a ide. Veci si tak nepripúšťa. Je to moje slniečko.