Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Celú nočnú som na tie lieky myslela. Babky moje, viete ,že ste ma ukľudnili. Aj ma to napadlo, že všetky asi budú pracovať na podobnom princípe, ale tá hrozná obava, bola horšia. Tak nejdem ani volať tej lekárke, lebo aj tak viem čo mi asi povie. Bude sa ma snažiť ukľudniť a pod.
Ozaj viete že ma pochválila. Zdvihlo mi to náladu. Povedla že hlevne všetko je o snahe sa vyliečiť a mu mňa je snaha veľká dokonca povedala, že výrazná. Má pravdu, keď sa niekto nechce liečiť, darmo ho tam dotiahnu nasilu, aj tak ten boj nevyhrá. Musí sám chcieť.
Idem spinkať. Noc bolá hrozná a dnes bude ešte horšia. Ale ku koncu týždňa sa mi to prevráti a to už zas budem mať poobednú. Nikdy si na to nezvyknem.
Tak vám úspešný deň a mne kľudnú noc.
forev.
Neboj sa, uvidíš, že to zvládneš. Viem je to stres, to učenie, ale inak to nebude, asi každý tým kto študuje prechádza. Držím ti palce.

forev.

inak, hm, mam taku premyslaciu naladu. ja som vcelku stastna za tu skusenost. pretoze som sa z nej poucila do zivota tak silno, tak velmi som sa musela hladat a nachadzat, uvedomovat si seba samu a svet okolo, ako len malo ludi. som dalej.
ten proces zotavovania sa bol kruty, je kruty, ale..skola zivota.

forev.

kinetochor, alti..kinetochor..to je ta vec, co sa ti cez jej vlakna pripaja na centromery chromozomov a nejakou jeho polarizaciou a depolarizaciou a skracovanim a predlzovanim ti tie chromozomy taha v anafaze k antipolom..a to jest tak vse. pohoda, sprav budicek, bude sranda. aj tak chcem vstavat, dohodla som si studium v univerzitke. ve dvou se to lepe tahne:)

Alternativa

Coze, ake vlakna? Cosi by som si mohla spomenut o syntetickych, ale kynetochorove...totalne nic. A zijem stastne :o)

forev .

vecne s tym dochodkovanim zacinas! nepoznam akcnejsieho "dochodcu", ako si ty, ani lepsie vyzerajuceho:) aky dochodca,ja mam o dochodcovskom vyzore ucelenu predstavu, ktoru ty nesplnas a brat mi ju nebudes!
uaa..alti, pocuj, ty asi nevies nic o systeme zabezpecujucom dynamiku kinetochorovych vlakien, ze? ale mohla by si..tazko teoreticky...

Alternativa

Uz pisem, ved si nam to uz odporucala, len som si hned nepoznacila a stratil sa mi nazov v dalsich prispevkoch. Cize studujeme, lebo cely zivot sa treba ucit, dochodcovsky vek nie je vynimkou :o)

forev.

no ano, ano. ale ja idem v lete do anglicka- robit do spitalu, tak by mi bodlo, skusky spravit. o to ide.
ja som hore furt, co ja viem. dnes asi do stvrtej tipujem a rano vstavam tak o desiatej a potom som v kniznici..no..:) sak ja som na telefone furt. uz mam aj reflex z nevyspatosti, ze sa tvarim velmi cerstvo vzdy a vsade. :)
ale inak, jem normalne, ak toto chces pocut. a ani necvicim- sak kedy, ze ano a proste nic. no ako, v tomto smere som uplne super:)