Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Ty si omnoho šikovnejšia. Keby som sa mala ešte učiť... tak neviem...
Stačí mi tá fyzická únava. Nieto ešte psychická.
Najradšej by som si našla inú prácu, ale akosi stále nemám dosť odvahy, bojím sa... Som akási nespokojná, už ma tam nič nebaví, nemám vôbec dobrý pocit z tej práce. Je to pre mňa nutné zlo.

evcca

si sikulka ako to stihas, ja som dnes varila, prala,upratovala a medzitym parkrat nakukla do protetiky na skusku, no poobede ma to tak zmohlo, ze som si na hodinku isla pospat, este stale bojujem s unavou, aspon cez vikend je to volnejsie, ked si pospim cez den, nie som vecer tak unavena a nemam take blbe chutky na jedlo.

romana

už sme o tom hovorili. Vravela, že v prvom rade, musím uvážiť, čo je pre mňa dôležitejšie. Či cítiť sa ok, alebo mať upratané. Niekedy neviem. Necítim sa ok, keď nemám upratané, ale na druhej strane mám hrozný odpor robiť poriadok. Hrôza však? Tak je to aj s ostatnými vecami.
Ale dnes som uvarila guľáš, upiekla tvarohovú štrúdľau s hrozienkami. Zajtra kúpim knedľu, a nerobím nič... čo, keď ma čaká ešte trochu povysávať a poumývať podlahy a to žehlenie... radšej ani nerozmýšľam. A od pondelka mám týždeň nočnú. Už mám z toho des ako to zas vydržím...

romana

Mám pocit, ale že ten bordel on vytkne mne. Len na to poukáže, akože: Urob to! Asi to musím riešiť ozaj inak.

evcca

viem, ze u mna je to ine, ako u teba s muzom, ja byvam s bratom, tiez sme sa stale hadali za riad, nakupy, vynesenie smeti,... parkrat som ignorovala bordel, hoci ma islo rozhodit, no naucil sa. skus to.

romana

Skúsim sa cez to preniesť.
Máš pravdu, sme len ľudia. Asi som bola naivná, keď som si myslela, že to už nikdy neurobím.
Škoda, že dnes šiel manžel preč. Včera sa ma viac krát pýtal, či má ísť... Mala som povedať, aby bol doma, nech mi trochu pomôže, vonku je tak pekne... mohli sme si niekam vísť na bicykloch. A takto to dopadlo. Je toho na mňa veľa, zase som v tom kolotoči, práca-domácnosť. Už som ozaj unavená. Včera ma nahnevala aj dcéra. Všetko je len na mne, nik mi nepomôže, ešte ani zodpovednosť nemá... Pravdaže ja rozčúlená, ale mužovi bol prednejší Panelák ako rodina. Len Ticho buď!...
Musím to zmeniť. Takto to jednoducho nepôjde. Aj výchova, varenie, nakupovanie, poriadok, pranie, žehlenie/ ách koľko ho mám /, každému poraď, pomôž a keď sa ozvem, že aspoň ten tanier si umy po sebe, tak vraj: Čo ti na tom vadí? Veď potom ho umyjem. Hej, potom... som ho umyla ja, keď som išla spať. Lebo on už spal na gauči. Potom nebuď unavená a deprimovaná z toho všetkého...

nikushik

ahojte baby, ja sa ku vam chcem pridat, hoci som asi troskumladsia..mam take problemy ako vy :( dnes som sa strasne prejedla..neracala...ani som to teda nikdy nerobila, kedysi som mala anorexiu( teda ja viem ze ju este mam len je v takom vegetativnomstadiu) momentalne tea dnes rano som mal 59/176 ale po dnesku tobude nimimalne tak 63 jak to vidim, velmisa na seba hnevam...uz som to skoro tyzden vydrzala uplne bez prezierania, ale ...dnes, stres, bliziaca sa maturita, bola som nahnevana este od vcerajsia a nezvladla som to, uz vcera som to tusila ze to prijde a ono to aj prislo :( skusim sa polepsit, ja si vsak uz nic neslubujem, nema to vyznam ( ale, kedysi nebol den ked som sa neprezrala a mala som 66 kg...najmenej som mala 50)...

a Vam vsetkym tiez drzim palce vela prevnej vole, prosim drte palce aj vy mne, nech sa nemusim znovu tak strasne nenavidiet :((