Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zajko1

Dakujem za odpoved, velmi si ju vazim, vies ja ju strasne lubim, spravil by som pre nu vsetko nasvete aj polozil zivot, vlaste som si ju chcel zobrat a dufam ze sa ku mne vrati. Nechcem aby sa jej nieco stalo, chcem jej pomoct, uz sme boli v poradni este na zaciatku vztahu len potom to nechala k voli robote...

somtuzasa

Ahoj Robo,

to je fakt pekne od teba a velmi zodpovedne, ze sa jej snazis pomoct, vidiet ze ti na nej zalezi, napriek tomu, ze ste v rozchode. Mozem ti napisat svoju skusenost, prezivala som nieco podobne. Ja som sice nikdy netrpela na anorexiu, vzdy to bola bulimia, ale to mas v podstate jedno - rovnaka sracka...s prepacenim..

Moj vtedajsi frajer sa mi snazil pomoct tak, ze pri mne vzdy sedel, ked som jedla, jedli sme spolu, nenutil ma jest, ked som nemala chut, vela sme sa rozpravali, chodili sme spolu sportovat a tak....

Prepac, zrovna mi zaplo, ze toto u teba zrejme fungovat nebude - kedze ste uprostred rozchodu, zrejme sa s nou uz nebudes stretavat tak casto, aby si toto vsetko mohol robit...o to tazsie. Ja by som ti asi navrhla, aby ste skusili intenzivne priatelstvo, mam s tym skusenost, da sa to aj s byvalym, pokial su uz urovnane stare veci. Potom by si s nou mohol zajst k terapeuticke, ako psychicka opora. A vela sa rozpravat...to je najlepsie. Zivot nekonci ked sa skonci vztah - mal by si jej to nejak vysvetlit. I ked nechcem prilis mudrovat - neviem vobec preco ste sa rozisli a ako to znasate. Kazdopadne, drzim palce a myslim, ze ostatne dievcata ti tiez nieco poradia, ked si precitaju tvoje volanie o pomoc :))) Tak drzim palce...

somtuzasa

romanka,

tak to mi je fakt luto. Uz som sa zariadila tak, aby som urcite vedela prist. Ale chapem, zdravie ma prednost, iste este bude nejaka prilezitost. A mozno si tu dovolenku urobite predsa len v Sturove - len trosku neskor :)))) Hlavne aby si sa uzdravila a bola v pohode.

Ja mozno tiez pojdem na tyzden do Sturova, s celou rodinou, planujeme taku velku rodinnu dovolenku po dlhom case. Este som nevybrala "destinaciu" :))), ale urcite by to malo byt niekde pri vode. Sturovo je jedna z moznosti, poriesim to ked sa vratim domov z Rakuska. Uz sa velmi tesim, dufam ze dovtedy si najdem aj novy job, aby bolo co oslavovat. Uz som nieco nakopla, tak dufam ze to vyjde... v tejto robote mozem zostat kym si nieco nenajdem, ale chcem odist cim skor, najneskor koncom augusta.

Baby,

vsetkym zelam krasne leto, vidim ze uz je v plnom prude, lebo tu uz nie je tolko prispevkov, ked sa po par dnoch dostanem na net:))) ale verim tomu, ze v zime sa tu budeme zasa stretavat castejsie... Tak paaaa a vsetko dobre....

zajko1

Dobry den, volam sa Robo a potrebujem pomoct resp. poradit, Momentalne so s priatelkou v rozchode ale o to nejde, tyzden sme si nevolali astretli sme s az dnes, videl som na nej ze nic neje a ze dost scudla aj mi to sama povedala ze schudla asi 5 kil, ze ked nieco zje hned to znej vide von v tekutom stave, hrozne ju lubim a elmi sa o nu bojim achcem jej pomoct. Poradte mi prosim co mam robit alebo na koho sa mam obratit. Ona predtym nez sme spolu zacalichodit pred 2,5 rokom mala anorexii. dakujem robo

ForEver?

volny preklad k tomu filmu:
Ktore vazenie nema brany ani straznikov? Sophie, 14- rocne dievca sa riadi pravidlami surrealistickeho vazenia v jej mysli s pomocou jej novej priatelky- Any.

celkom scary..pretoze Sophie mi neuveritelne pripomina seba samu. cely jej svet, to ako si ho vytvorila, ake psychedelicke stavy hraniciace so schizofreniou prezivala...beha mi z toho mraz po chrbte.

romana

ahojte dievčatá
Hm... každý niekam vyrazil a ja? Som doma, kôli zdravotným problémom podľa všetkého aj dovolenku v Štúrove rušíme. Je mi hlavne ľúto že sa nestretnem s "somtuzasa". No neva. V prvom rade je mi prednejšie zdravie. V polovičke júla som objednaná na gynek. operáciu, tak preto. V piatok som bola z toho taká mimo, že som to znova nezvládla, ale bolo toho na mňa veľa a nemala som sa komu vykecať. Tak preto. Včera to bolo už lepšie. Cvičím pilates doma, mám novú knihu od Vasilkovej, tak sa dnes asi do nej pustím... Musím prísť na iné myšlienky. Dúfam, že sa mi to podarí.

ForEver?

jasne, mam, ale mozem prijimat len smsky...
uf, akurat pride posledna baba k nam domov, tak som zvedava, aka bude. majte sa pekne, dakujem alti

Alternativa

Som rada, ze si, ForEver? dobre pricestovala a zatial je Ti v partii fajn. Uzi si krasne tyzdne a tesim sa na kavco po Tvojom navrate domov. Budes rozpravat a rozpravat :o). A napis aj sem, co a ako, budem sa tesit. Mas Orange so sebou?
Zuju, aj Tebe zelam krasny tyzden. A vela prace a zodpovednosti Ti vynahradia spokojne deti, tak si tie dni aj Ty uzi v pohodicke. Urcite vsetko zvladnes a ked aj cosi celkom nevyjde tak nevadi, ved je leto :o)

zuju

ahojte zajtra odchadzam na tyzden do tabora, nove prostredie, novi ludia, nove deti vsetko nezname, trosku mam obavu, ani nie tak z jedla, i ked si beriem aj svoje jedlo... Bulimicka sa nezaprie. Skor ci to zvladnem psychicky, ci ma nezmozu moje problemy. Tak mi drzte prsty, budem o vas citat cez mobil, mam net na mobile.
Objimam vas