Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Chilli

Somtuzasa, lenže to je tak, že ja som k jednej chodila, ale nezdala sa mi seriózna a navyše som musela u nej platiť, tak som si našla túto. Lenže ma vezme až tak neskoro. O nikom inom neviem v mojom okolí. A nechcem už ísť k tej predtým, lebo mi to príde divné, že by som v podstate chodila k dvom naraz. A ani k nej nechcem ísť. A k psychiatrovi nepôjdem. Len by do mňa pchal lieky a to ja nepotrebujem. Predtým som chodila ku psychiatričke a bolo mi ešte horšie. A z tých liekov som strašne priberala. A ja si to nemôžem dovoliť, lebo nie som žiadna anorektička. Ja mám nejakú divnú formu PPP. Držím hladovky a potom to nevydržím a prejedám sa. Ale nevraciam ani neužívam laxatíva. Nevraví sa tomu záchvatovité prejedanie?Potrebujem zmeniť svoje myslenie. Veď to predsa musí ísť. Musím to zvládnuť. Inak som z okolia Zvolena. A ver mi, nie je to nič zaujímavé. Možno neobvyklé, ale určite nie zaujímavé. Radšej by som bola tuctová baba, ktorú zaujíma len či sa jej lak na nechty hodí k topánkam :)))

Alternativa

Ahoj dievcata,
stal sa z Vas tu taky prijemne uzavrety kruh :o) . A co je dolezite, pozitivne naladeny, hoci kazdy zijeme nase dni "ako na hojdackach". To je predsa normalne, vsak? Romanka, drzim Ti palce v nemocnici, vsetko dobre dopadne

evcca

romanka, drzim ti paste, nech ti to dobre dopadne a to wc, ber ako posmyknutie,ktore ta opat postavi na nohy.
aj mne niekedy kolisaju nalady, obcas viac a obcas menej, vo vnutri som dost velka citlivka, hoci tak navonok nevyzeram. ale kolisanie nalad je podla mna prirodzene, ako kolobeh v prirode.

romana

somtuzasa
Ty ma vieš vždy tak potešiť. Hlavne pochopiť. Žiadne výčitky, lamentovanie a hlavne pohoršenie. Niekedy ani ja sama nevidím veci tak ako to ty napíšeš. Jednoducho som nervózna a neviem vôbec z čoho. Až keď si prečítam tvoj príspevok pochopím odkiaľ to možno pramení. Asi som natoľko dezorientovaná, že už ani neviem čo mi je, alebo čo mi vadí. Najhoršie je, že hľadám iné činnosti, ktorými by som sa zamestnala ale nedarí sa mi sústrediť na ne.
Ale dnes je to zas celkom iné. Raz ma picne z tých mojích večných kolísavých nálad. Ráno som sa zobudila a hneď dobrá nálada. Spala som s dcérkou, hneď som ju vystískala. Od dneska budem spávať s ňou, vôbec nechrápe ako ocino. Ráno sa tomu smiala. Boli sme v meste, pobehali obchody, čo to pokúpili. Potom sme si zašli do cukrárne, ja na kávičku a jej som kúpila zmrzlinový pohár so sľahačkou. Celý deň je mi fajn. Cítim sa dobre, dá sa povedať, že šťastná... Na jedlo vôbec nemyslím. Žiadne napätie, nervozita... Keby som len vedela čím to je. Mohla by som to možno nejak ovplyniť. Ale takto, len plávam doslova, kam ma voda nesie. Raz extrémne depky, pocit nervozity, zúfalstva a raz zas nesmierna spokojnosť a šťastie, vyrovnanosť. Ja neviem. Že by to bolo hormónmy? Chcem nájsť zlatú strednú cestu.

somtuzasa

Romanka

dnes si tusim posledny den doma, ak som dobre pochopila. No a co, ze si zasa mala par zachvatov, je to celkom pochopitelne-koho by nerozhadzalo, ze lekari s tebou hraju sachy a nemas sa koho spytat, co robit?Mna veru hej a myslim ze aj viacerych...takze hlavu hore. Ta nemocnica mozno bude trosku fajn v tom, ze budes mat pravidelnu stravu a nejaky rezim. Este stale neviem co to je za zakrok, ale kazdopadne - drzim palce...

somtuzasa

chilli

tak sa na tu psychologicku vykasli, najdi si inu - su ich haldy a urcite najdes nejaku, ktora ta zoberie ihned alebo o par dni..cim dlhsie budes cakat, tym horsie. A co keby si skusila aj psychiatricku? To nie je ziadna hanba, ja hocikedy otvorene pred hocikym priznam, ze mam u psychiatricky otvoreny ucet a kedykolvek potrebujem, tak si tam zajdem pre nejake bobulky stastia:))) Uz sa mi sice stalo, ze na mna pozerali cudne, ze co?ty chodis k psychiatrovi?????ale uistujem ta, boli to ludia, ktori by to podla toho ako ich poznam potrebovali viac nez ja. Takze smelo - chod a urcite neolutujes.

Inak ten tvoj JekyllHydeovsky zivot moze byt celkom zaujimavy - rada by som ta poznalal, neviem skadial si, ale ak z Nitrianskeho kraja, tak co povies na stretko?

zuju

ahojte doma som uz i ja do stvrtku, aj mne bolo super hoci mam vykricane hlasivky, a hrozny zaludok pojedla som kopec sladkeho, ale uslo to, deti mi z tabora strasne chybaju

romana

evcca
Ahoj, chýbala si mi tu! Celý týždeň som na teba myslela. Ešte že sa sem tam ozvala "somtuzasa". Som rada, že si si to užila a že bolo fajn. Priala som ti to.
Evka, ja som dopadla tak všelijak. Je mi horšie aj čo sa týka ppp. V piatok, keď som bola objednaná na ten kiret ma poslali domov. Vraj je to zbytočné, pozrel ma primár a odrazu podstúpim konizáciu. Najhoršie je že moja ženská lekárka má dovolenku a neviem či ten zákrok podstúpiť. Ale už som sa rozhodla. V stredu ide do nemocnice. Som objednaná. Neviem, ale stále mám taký vnútorný pocit, že u mňa to nie je nutné. Skúšala som aj iných odborníkov, ale všetci ako na potvoru dovolenkujú. Tak už mi neostáva nič, len dôverovať primárovi a podstúpiť to. Vysadila som teraz aj AD a cítim sa bolbo. Priznám sa dnes som mala 3 krát wc. Hrôza! Ani neviem ako mi teraz momentálne je. Len sa chcem už zobudiť z tohoto dňa a zajtra nech príde nový, lepší....

evcca

ahojte, uz som doma, bolo super a riadne sme si to uzili, dnes zacina realita a idem do prace, snad som este nezabudla, co mam robit. baby, drzim paste, bojujte, stoji to za to.
romanka, si uz doma, alebo uz v nemocnici, ozvi sa,prosim.