Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Evka
Tak to tak skoro už... Hm... tak to sa už asi neozveš za ten týždeň... No, hlavne si to uži moja! Prajem ti to z celého srdiečka. Uvidíš ako bude super. Potom napíš zážitky.

evcca

romanka, odchadzame v nedelu a ideme na sedem dni.
ty hlavne teraz oddychuj a uvidis, ze vsetko bude ok, aj po tych zakolisaniach.
pekny den vsetkym:-)

somtuzasa

nooo, určite nie som na tom lepšie ako ty. Ani náhodou. Neviem totiž, kedy som mala naposledy úplne čistý deň. Je to presne ako píšeš - keď idem preč a potom prídem domov, tak spravidla končím na toalete. Účinkuje to len vtedy, keď som niekde aj na noc. Vtedy sa neprejem, lebo na cudzej toalete vracať mi fakt je proti srsti. Tak isto, ako som to ešte nikdy nerobila na verejnej... to sa mi vyslovene hnusí.

Teším sa, keď sa už presťahujem do vlastného. Plánujem to na budúci rok a to bude môj nový začiatok. To bude posvätné územie, kde prisahám že vracať nebudem. A to bude definitívny koniec tejto hnusnej závislosti.

Viem, že keby som sa presťahovala hneď, malo by to na mňa veľmi pozitívny účinok. Ale nejde to. Nechcem sa tu moc o tom rozpisovať, už aj tak som o sebe toho príliš napísala, mám trošku stavy, že ma tu niekto spozná :))) to by som nerada. Ale mohla by to byť jedna z tém na to naše stretnutie...

romana

ty... vieš, že aj u mňa je to tak. No... síce keď sa náhodou prejem u niekoho, rýchlo utekám domov... No, tak to zas nieje nejaké víťazstvo. Ale niekedy zas, keď sa donútim ísť niekam, aby k tomu nedošlo, teším sa domov a urobím to. Ako spôsob nejakej odmeny. Proste ten tlak začne stúpať aj keď niekam vypadnem a potom je to už neznesiteľné. Mám dojem, že ty si na tom lepšie.

somtuzasa

romanka

asi by bolo ozaj najlepšie, keby si si dopredu urobila program na každý deň, myslím že tým by si eliminovala to riziko, že nebude čo robiť... u mňa je to to jediné, čo funguje. Ja totiž nevraciam na cudzom mieste, u mňa sa to viaže iba na vlastnú toaletu.

romana

somtuzase
Díky za podporu. Dnes to bolo už ok. Tak som celkom rada. Zajtra sa tiež budem snažiť. Ráno idem na interné, potom ku ženskej a potom pôjdem do roboty zaniesť pn. Chcela by som sa aj zastaviť ku mame, dnes mi volala a čosi nás prerušilo, tak pôjdem pokecať čo mám nové. Viem, je to v prvom rade na mne. Musím sa usilovať. Budem isto písať častejšie. Tak dúfam, že sa ozve niekto.
evca
To je super, že ide aj Ľuboš. Pekne si to užite. A kedy vlastne ideš?

somtuzasa

Romanka

Ahoj, netráp sa, keď už si zvykneš na ten nový režim, iste to pôjde. A to počiatočné poĺznutie nech ťa príliš nemrzí, veď si uvedom, že sa ti úplne zmenila štruktúra dňa, máš oveľa viacej času, nevieš čo s ním... to urobí svoje.

Vybavila som si to tak, aby sme sa ten prelomový týždeň keď budeš v Štúrove, mohli stretnúť. Teda ak tam budeš v pondelok alebo najneskôr v utorok... prišla by som za tebou a pokecali by sme z očú do očú :)))), tak dúfam že nám to vyjde, u mňa nevidím problém.

Budem na teba myslieť a držať ti palce, aby si to obdobie na PN zvládla najlepšie ako sa len dá a poteším sa, ak sem-tam dáš vedieť, ako sa ti darí... a ten nápad s vychádzkami považujem za skvelý, veď predsa žiadny normálny človek v lete nechce byť zavretý medzi štyrmi stenami.

Tak zatiaľ paaaa, ja sa zasa učím, než sa vrátim do Rakúska, mám ešte jednu ťažšiu skúšku, už som unavená a nevládzem...

romana

Ahojte dievčatá.
Musím sa priznať, nie pochváliť. Sobotu aj v nedeľu som akosi zlyhala... Neviem čím to je, akýsi veľký tlak na mňa a najhoršie je, že netuším kôli čomu. Doma pohodička... Najhoršie mávam poobedia a večery, vtedy to zvládam najťahšie. Poraďte ako s tým vybabrať. Teraz som ešte nervóznejšia, hlavne z toho, že som na pn a nemôžem nikam von. Teda od zajtra budem na PN. Budem pýtať aspoň nejaké vychádzky, inak sa tu zbláznim... Bože!!! Tak veľmi sa snažím a potom niečo príde a je to tu zas... Čoraz častejšie ma prepadá pocit, že to človek už nesie so sebou celý život...

evcca

ahoj romanka, ide aj lubos, bude to totiz nasa dovolenka. zatial sa tesim, ale pomaly nastupuje aj strach,ale to je asi normalne.
ja si myslim, ze v tych snoch ventilujeme, aspon ja, neviem obcas vypustit kopu negativnej pary a potom sa to takto odzrkadli v sne, lebo v sne nefunguje recenzia.
vela zdaru do boja:-))))))

romana

asi ste ma nakazili s tými snami. Mne sa dnes v noci snívalo, že som mala hrozne široké stehná, nezmestili sa mi do nohavíc.... Asi to bude tým, že sa v poslednej dobe aj cítim akási širšia. Zvláštne, že sa snažím skôr s tým vyrovnať, ako niečo preto urobiť...