Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Ahoj Evka!!!
Nie si sama!!! Veď máš predsa mňa. A ja ťa chápem dokonale.
Nemusíš mať zlý pocit z toho, že sa potrebuješ vykecať u lekára. Je to normálne. Aj ten najväčší profesionál je predsa tiež len človek. Každý má s niečim problém. Ver mi! To sa len každý snaží hrať na bezproblémového, alebo jednoducho o tom nerozpráva. A to je tiež chyba. Je určite lepšie, keď to zo seba dostaneš a niekomu to povieš, čo ťa trápi. A hlavne ak je to odborník, ktorý ti poradí, pomôže a usmerní ťa.
Ja som dnes OK. Včera mi chýbal len malinký kúsoček od toho, aby som sa neprejedla a nevracala. Ani neviem ako, ale pozbierala som všetku silu a zvládla som to. Zacvičila som si pilates a bolo mi fajn. Bože, aká som rada, že som to zvládla. Už si viem predstaviť, aká by som bola dnes slabá a hlavne nervózna sama zo seba a ešte viac by som myslela na jedlo a viac by ma to stálo síl odolať...
Evka drž sa! Viem, že je to ťažké, ale teš sa na pobyt, na Ľuboša, teš sa s krásneho počasia... Sú predsa dôležitejšie veci ako vlastné telo.... Všetko sa časom upraví, určite. Držím ti palce.

evcca

ahojte, u mna nejako klesa chut bojovat proti ppp, asi kvoli tomu, ze sa trosku zhorsil moj vztah k sebe, viac mi vadi moje telo, som z neho nervoznejsia a asi sa aj meni a to vzdy nesiem velmi tazko.
posledne dni sa citim sama, myslim tym v boji s ppp, akoby to nik nechapal, pripadam si zvlastne, na jednej strane musim byt v praci profesional, ale na druhej sa uz tesim ako sa zajtra vykecam u doktora a ulavi sa mi.

ForEver?

hm..so psom to este vyriesene nemam. ale nevadi.
ja som hore stale, alti, volaj nepretrzite od osmej rano. mohli by sme skocit na obed, ak mas chut. ja by som mala ist este zajtra do skolskej kniznice, kupit si topanky do nemocnice a ist na drazdiak. aa..leto. a ja som opalena:)
ozvi sa, velmi sa tesim, ze ta konecne uvidim. na ruku hodim enormne prisny pohlad, tak sa rychlejsie zrekonvalescentuje. neboj:)

Alternativa

Ahoj "psickarka" :o),
skus mu dat nejaky psi pamlsok, aj kusok sunocky sa hodi a rychlo mu ten obojok navlec. Pes vrci, lebo citi Tvoj strach. Ak ho nevyvencis, bude Ta asi budit v noci a mozno budes likvidovat mlacky, aj to je mozne. Inak, zajtra Ti zavolam, len aby som Ta nezobudila a kavca sa hodi, ak ty budes mat cas. ja urcite ano, uz aj soferujem, ruka vyzera celkom fajn. Takze zajtra, ForEver?, pekne snicky vsetkym

romana

somtuzase
Aj napriek tomu, že si napísala, že nemávaš momentálne "čisté" dni, prídeš mi veľmi optimistická, energická a s chuťou do života... Je to asi tvoj ventil, keď sa učíš. Každý sa potrebujeme nejak uvolniť, aj keď toto nieje zrovná zdravý spôsob. Aj napriek tomu si šikulka. Študovať niekde v zahraničí, to hocikto nezvládne. Máš môj obdiv. Aj ja by som chcela vedieť dobre nemecky. Nejaké základy mám, ale akosi nie som moc na jazyky a vlastne ani na bifľošinu. Mňa skôr bavili veci ktorým som rozumela. Naučiť sa niečo naspamäť mi trvalo podstatne dlhšie. Tak asi preto mi nejak nesadli ani cudzie jazyky. Najlepšia škola je asi vycestovať a učiť sa tam. Vieš, že ani na to som nemala odvahu, hoci mala som aj príležitosť hneď po strednej, ale bála som sa. Som taký strachoprt. Možno keby ma niekto podporil? Ktovie? Ale asi nie. Preto ťa obdivujem. A ešte máš aj jedničky. Ozaj klobúk dole...

ForEver?

ahojte,
alti, nemas zajtra kusocek casu? vo stvrtok odlietam, tak by sme mohli do seba este rychlo hodit nejaku kavu a pokecat...
inak, mam hrozne problemy. som u frajera a mam na starosti jeho psa a macku. a ten hnusacky pes si odmieta na seba dat voditko, tak s nim nemozem ist von a strasne ukrivdeno na mna pozera. no co mam s nim robit? ked na mna vrci, ked mu ho chcem nasadit...ja sa ho predsa bojim:) tak mi nejak poradte. :)

Alternativa

Ahoj dievcata,
aj ja prajem vsetkym este skusanym uspech na skuske, tym dievcatam, co cestuju, zelam vela krasnych zazitkov.
Kratko ku stretnutiu : pre mna su to vzdy krasne chvile, stretnut neznamu, ktoru poznam z tejto temy. Zatial som sa uprimne tesila a som rada, ze niektore dievcata poznam nielen z tychto rozhovorov ale aj osobne :o). Urcite sa Vam stretnutie v Sturove /??? alebo sa mylim?/ vydari a budete si este blizsie.
A jeden citat od Charlesa F. Ketteringa /vynalezca/ : "Verte a jednajte tak, akoby neuspiet bolo nemozne" - toto je velmi dolezite aj v tomto boji, v ktorom krasne postupujete ku zdraviu. Drzim Vam vsetkym palce :o)

somtuzasa

Romanka

Tá doktorka, to je ťapa. Kľudne ti mohla dať pár hodiniek, veď je leto a každého to teraz ťahá von... no nechápem ju.

Máš pravdu, ten kto by ma tu našiel, a ešte k tomu spoznal, by tu príspevky musel čítať pravidelne a to by iste nezainteresovaná osoba nerobila, lebo by ju to vôbec nebavilo. A keby to bol niekto, kto má tiež ppp a spoznal by ma, tak aspoň by som mala niekoho reálneho, kto v tom lieta tiež, lebo vy ste všetky pre mňa ešte len také imaginárne :)))) ale teším sa, že ty už zachvíľku nebudeš, keď sa v tom Štúrove stretneme. Ja zajtra odchádzam na dva týždne, ešte mám jednu skúšku, tak prosím drž palce, už som sa fakt nevedela učiť, tak dúfam, že mi sadnú otázky, inak neviem, neviem.... celý deň som strávila v meste v knižnici, tam nemám žiadne nutkanie a naučila som sa viacej, ako za posledné dni doma... budem to asi robiť častejšie - proste vypadnem z domu.

V Rak. nebudem zrejme každý deň na nete, ale určite sa ozvem vždy keď to bude možné a napíšem ti niečo, trošku na povzbudenie. Dobre že potom ideš na tú dovču, bude to asi dosť ťažké, stále sedieť doma na PN.

Romanka, idem teraz spať, v noci si privstanem a ešte niečo napáčim do hlavy. A musím sa ešte pobaliť. Tak rýchle mi to ušlo doma, vôbec sa mi nechce späť... ale už sa teším, o dva týždne som doma a už nemám žiadne skúšky:)))

Držím palce, nech tá PN rýchle uteká, keď ti bude ťažko, napíš prosím, hneď ako sa dostanem na net, tak ti odpíšem. Budem ti posielať pozitívnu energiu aspoň takto na diaľku :))))))

Tak paaaaa a všetko dobré. A teším sa aj ja - na to stretko...

romana

Ozaj? Zabudla som. Na to stretko sa fakt teším. Dúfam, že to víde. Však podrobne sa ešte dohodneme neskôr. Na to máme ešte dosť času.

romana

somtuzasa
Aj ja som sa najskôr bála, že ma tu niekto spozná, ale už to neriešim. No a čo? Ostatní to môžu len tušiť, iba ak by sa ťa na to opýtali. Ja to už neriešim. Keď si to tak vezmeš, ten kto by na toto fórum chodil pravidelne, musel by mať taký istý problém. Nie? Ten kto nemá s ppp problém ho moc táto stránka nezaujíma. Nemyslíš. A ten kto tu chodí pravidelne, tak má s tým tiež problém. A nakoniec, keby sa ťa aj niekto na to opýtal, čo pochybujem, môžeš to poprieť a povedať, že to je len zhoda náhod. Určite si tu až tak veľa o sebe nenapísala. Moc toho o tebe ja konkrétne neviem. Ja som sa tu "vyliala" viac. Ale to musí každý zvážiť. Ja píšem len svoj názor.
Ozaj. Tie vychádzky namám. Nechcela mi ich dať. Tak, teraz fakt neviem....