Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

misha

Chcem vám povedať, že anorektické obdobie je za mnou. Pribrala som 5kg, ale nevadí. Ak mi to má priniesť uzdravenie, prečo nie? Nehladujem. Tiež som prestala užívať preháňadlá! Tie, ktoré som užívala takmer každý deň, každý druhý deň. Črevá sa mi uzdravujú, som za to vďačná. Ak sa mi stane, že zjem niečo naviac= preháňadlá mi už neprídu vôbec na um. Snažím sa jesť pravidelne. Občas sa mi darí, občas sa mi nedarí, ale aspoň ten pocit, že sa to DÁ naučiť... Chce to veľkú trpezlivosť a vieru. Keď máme problém, ozvú sa vždy naše slabé miesta- u mňa je to PPP, ale učím sa, že problémy sa dajú riešiť inak, nie cez jedlo. Idem študovať VŠ- externe, prednášky mi začínajú od 15. 09.- 19. 09., hľadám si na pár dní ubytovanie v Ba, tiež si hľadám inú prácu, nakoľko v labáku mi 31. 08. 08 končí zmluva. Strašne ma to vyčerpáva. Všetko je o protekcii. Mám plnú hlavu otázok, či ostať vo svojom meste, alebo sa odsťahovať do Ba- potrebujem sa už aj osamostatniť, zároveň si tam nájsť prácu, ktorá ma bude baviť a napĺňať... Toto ma teraz najviac zo všetkého trápi...

zuju

caute kocky, takze mne uz dovolenka skoncila, vraciam sa opat medzi mojich ziakov, a od oktobra i ja do skolskych lavic, s bulimiou je to stejne, stabilizovane, hoci mi teraz strasne vadi, ze dve kolegyne zacalai dietovat a ja musim drzat pravidelnost a abstinovat, viem ze je to jedina cesta, ale este ma to asi laka do diet ked pocujem ze niekto vedla mna obmedzuje jedlo a vidim hlavne... Vahu drzim uz asi pol roka, snad teraz bude aj cas na posilovnu a relax.

romana

Ahojky dievčatá!!!
Risuje sa mi nejaká práca. Na druhý týždeň uvidím viac, hlavne čo to obnáša. Je to oblasť, ktorá by ma veľmi bavila. Dnes som bola na pohovore a znelo to neskutočne rozprávkovo, až sa mi tomu všetkému nechce veriť. No ale za pokus to stojí. Tak chcem to vyskúšať. Na budúci týždeň si vezmem dovolenku a pôjdem do toho. Ách keby mi to vyšlo, bola by som veľmi rada. No neviem, či to nie je len taká forma pyramídovej hry... Znelo to veľmi lákavo. Uvidím. Zatiaľ nestrácam nádej.

evcca

ahojky, romanka aj ja som to zvladla a citim sa o nieco silnejsia v boji proti ppp. som rada, ze si v pohode. drzim ti pasticky, aby si si to s tou pracou daladokopy, tak aby si bola hlavne ty spokojna.
mne sa o dva tyzdne zacina skola, je to poslednyrocnik,statnice, diplomka a tak, snad to pojde aj bez zachvatov prejedania a vracania.chcem to dokazat.
dnes som si kupila tarotove karty a mam z toho radost, bavia ma taketo veci.

romana

Evka ja som to včera zvládla. A ty? Ani sa nemusím pýtať, lebo viem, že áno.
Niekedy to ozaj stojí viac námahy, inokedy to ide samo.