Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Dnes prvý deň v práci po dlhšej dobe. Som presvedčená, že túto prácu beriem len ako nutné zlo. Začínam sa vážne obzerať po niečom inom. Keď aj menej zarobím, ale nech som spokojná.
A... dnes bojujem, je mi akosi ťažko, chvíľami ma prepadajú hrozné chute...

Samanthha

ahojte prosim vas hore je clanok ktory je vraj zamknuty len pre registrovanych ja som sa zaregistrovala ale aj tak sa neviem dostat na to je tam smajlik a alternativa pls help me uz mam nervy

romana

Strašné!!!!
Ja nepoznám nikoho, kto má ppp, teda okrem vás. Ale na vlastné oči nie. Niekedy mám chuť sa s niekým podobným stretnúť a porozprávať o svojich pocitoch. Asi žiaden psycholog nemôže presne pochopiť tie pocity, ktoré nás prepadajú. Najviac si rozumieme medzi sebou. Kto to nezažil, može súcitiť, ale len ten kto tým prešiel vie presne o čom ten druhý hovorí.

sunshine

no, k teme starsich PPP ckarok... vo francii som spoznala dievcinu, pardon, zenu, ktorej tahalo na styridsat, pracovala ako barmanka a od dvadsiatky trpela bulimiou. keby ste ju videli... asi by vas mnohe len ten jediny pohlad na nu vyliecil. bola skoro priesvitna, vlasy? kdeze, davno o ne prisla, takze len parochna. detto zuby. nemohla nic hryzt, ani len jablko. bolo mi jej tak strasne luto, pretoze aj ked tvrdila, ze je ok, evidentne nebola. sama som v tej dobe mavala zachvaty, ale zoznamenie s nou bola jedna z veci, co ma nakopli k uzdravovaciemu procesu.

evcca

romanka, je takych zien pomerne dost, viac nez som si myslela, je smutne vidiet zenu v zrelom veku, ako lipne na svojej detskej postavicke.
videla som to u nas na oddeleni, tvar dospelej zeny a telo dietata.
myslim si, ze mozeme byt rady ze teraz ppp beru ako chorobu, no v minulosti u tychto zien to tak nebolo.

romana

Na večeri sme síce neboli, ale aj tak som to dnes vyhrala. Som veľmi rada. Je mi fajn. Boli sme s mužom na prechádzke.
Zajtra dúfam, že to bude tiež ok. Už som sa konečne naštartovala.

evcca

aka starena, na veku nezalezi, clovek je krasny svojim duchom a vyzarovanim.
poznam aj ppp-ckarky, ktorym ide na 50 a maju tu smolu, ze nevedia bojovat, vraj podla nich je liecenie len pre mlade baby. ja si myslim, ze liecenie je pre toho, kto to chce.
a uzi si veceru, to nie je hriech, ja som si dnes upiekla vianocku a dala som si fakt kusisko.

romana

Fúj. To bola fuška. Konečne pijem kávičku a sedkám. Mám dobrý pocit, že mám doma tak čistučko. O piatej príde manžel, volal mi, že či neskočíme na večeru... Mám strach, že to pobabrem, radšej by som ostala doma.
kýblik
dcérka má 12.
Ja si tu pripadám ako taká starena. Mála by som mať už rozum, ale nie vždy je to asi o postave...