Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

kyblik

dnes som tu bola skorej, myslela som ze trosku zapismenkujeme, ale ja o 22:30 uz musim koncit pri compe, kvoli praci... tak hadam zasa niekedy onedlho. Zatial drzim palce a nesnaz sa za kazdu cenu tym rodicom vyhoviet - ja myslim ze si skvele dievca a mas vlastny rozum a onedlho toto cele bude minulostou. Tak dobru nocku:)))

kyblik_

neznesiem tie ich keci a to ked to vsetkym povedia a oni ma budu nenapadko pozyvat na obed, uplne citim neslobodu iked uz mam davno 18- do paze
a mozno to je jedn z dovodov tohto, konecne nieco co mozem a viem sama- a do coho sa nerypu (mam ich velmi rada ale toto nezvladam)
no lebo ked si dam na obed suchare tak to bude hned jasne a aj zeleninovy salat:(
bud som fakt este decko alebo neviem coho sa bojim ked si dam len salat
no skusim, uvidim co bude v ponuke, ak sama mastnota tak dakujem pekne neptorebujem

somtuzasa

kyblik

- po prve - ja som mala takmer vzdy inu stravu, ako zbytok rodiny. Ale ked som prisla do urciteho veku (mozno okolo 17), tak uz to prestali riesit - nejak ich prestalo bavit to vecne presviedcanie, ze nie je zdrave jest bez mäsa a tak... odvtedy nikomu nepripadalo cudne, ked som si namiesto obligatneho rezna ako zbytok rodiny, dala napr. iba salat s ryzou, alebo proste hocico, co mi pripadalo v poho...

po druhe - samozrejme ze sa zmenilo vnimanie samej seba. Ja sama nechapem, ako som sa hned na druhy den, ako som prvykrat po dlhom case vynechala vracanie, citila ako znovuzrodena - proste ako novy clovek. Vahu tu nemam a doma som nebola uz vyse 3 tyzdnov a tak iba podla svojich oblubenych krataskov zistujem, ze som nabrala asi tak 2 kilecka. A vies co - vobec ma to netrapi! Viem, ze vaha sa mi prave ustaluje a moj metabolizmus sa este len spamätava z tej nekonecnej hladovky a je len samozrejme, ze som pribrala. Ale postavu mam zatial fantasticku - proste zenskejsiu. Mam vysku 165 cm a vahu predtym 50 kg, tipujem ze teraz to je do 52 - 52,5 kg. Stale v poho, nie?

kyblik_

ved ano budem musiet :(
ale ma to stve pretoze potom stresujem cely mesiac pred danou nedelou a samozrejme ze nase jedla musia byt nielen ze totalne mastne ale este by som mohla aj zmykat- ci polievka alebo meso cokolvek, fuj o to viac sa toho bojim
no ale asi budem musiet nejako prezit:(

dakujem ti jooj tak to pomoze sa vykecat niekomu kto chape:))
joj ako ta obdivujem ze rodicia ti dali pokoj a mohla si si risit sama svoje veci, viem ze niekedy pomoze ked rodicia vedia o tom ale niekedy to je este pritazou
a klobuk dole inak:) mozem sa spytat? zmenilo sa nieco na tvojoom vnimani seba samej?

somtuzasa

kyblik

nieco nechapem - ked vravis, ze sa snazis jest male davky a pravidelne, pohybujes sa a mas "svoju stravu", nezvracias po jedle a tak isto ani nehladujes, kde je vlastne problem, co musis tajit pred rodicmi? Mne sa ten sposob, ako ty bojujes so zivotnou realitou, zda celkom rozumny. Kazdopadne ovela rozumnejsi, ako bol ten moj v tvojom veku a este aj donedavna. Tak neviem, co by ti mohli vycitat? Snad ze nezjes to co oni navarili? Ved si dospely clovek, daj si v nedelu to, co jedavas bezne, aj ked to bude nejaky salat alebo vlocky, proste hocico. Ved predsa mas pravo si vybrat, co si das do zaludka!

somtuzasa

kyblicek,

vsak tolko nestresuj, ved sem mozes napisat hocico:))) Mne pomohla iba zmena prostredia, teraz nechodim na terapie, i ked mam otvoreny ucet u psychiatricky a aj u psychoterapeuticky:))), ale davnejsie som ich nenavstivila. Mna rodicia nikdy moc nesledovali, ale myslim, ze to cely cas vedeli. Asi si mysleli, ze sama dostanem rozum. Ked som zacala prvykrat abstinovat, tak som sa o tom rozpravala s mamou a so vsetkym som sa priznala. Ked som s tym po dlhej dobe znova zacala, dost som schudla a myslim, ze mama vedela, co je vo veci. A zrejme aj zvysok rodiny. Ale co mali robit, kontrolovat taku staru kozu, co robi tak dlho na zachode? Ja ani neviem, co by som robila na ich mieste. Pocuj kyblik, ked ide len o nedelu, ved si daj iba trosku, nejde to??? Len tolko, aby videli, ze si nieco zjedla...

kyblik_

prepacte mi znova za ten prispevok:( viem ze vy ste uz dalej a ja taketo kraviny stale riesim
ale vzdy ked maju rodicia obdobie ze nieco tusia a ma kontroluju tak sa nezameriavam na to ze chcem s tym nieco robit (ako teraz napr) ale na to ze co spravit aby prestali a aby netusili znova:(

kyblik_

somtuzasa:)
pomoooc:( dnes nasi pozerali TV spravy kde bola reportaz o anorexii a ked som si ju potom pozrela na nete tak tam bolo ze "jedno mlade dievca na internete pise ze nevie ako sa vyhnut nedelnym obedom s rodicmi"
toto neee teraz budu v nedelu sledovat este viac a nepomoze mi len tak nieco
viem ze toto co pisem sem az tak nepatri ale tohto sa tak bojimt, pecivo som ochotna obcas ale teplu stravu este nie:( tak sa bojim toho:(
prvy krat v zivote ma vytocila TV produkcia:))
takze ty uz si uplne za vodou? fakt pomohlo len zmena prostredia? alebo si aj k niekomu chodila?