Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Alternativa

Ahoj vsetky dievcata v teme,
prajem Vam prijemne jesenne dni. A posielam myslienku, ktora sa mozno niektorej bude hodit ako motiv : "Nikto z nas nemoze zmenit vcerajsky, ale vsetci mozeme zmenit zajtrajsok."

somtuzasa

evcca

nebudeš ty tehotná? Myslím tým tie tvoje prsia - keď vravíš, že si ich nikdy také nemala... Ja osobne som mala vždy prsia také primerané postave, možno trošku väčšie, ale nie nejak extrémne. Keď som bola tak veľmi schudnutá, ako teraz tie posledné dva roky, tak sa mi prsia veľmi zmenšili, mala som ich síce stále ešte celkom fajn, ale teraz keď som takto pribrala, tak práve prsia sú to, z čoho sa najviac teším - mám ich úplne úžasné. Sorry za samochválu, ale keby som si mohla trošku tuku odobrať z bokov a zo zadku a dodať ich na prsia, tak by som to bez rozmýšľania urobila:))) Hlavne keď tak počúvam o všetkých tých plastikách a podobne... Ja myslím, že aj
tvojmu partnerovi sa to musí páčiť, či nie?

somtuzasa

jana blm

ja som tou bulimičkou už omnoho dlhšie, teraz sa už nejaký čas celkom úspešne pokúšam abstinovať a tiež mám vlasy porednuté. Je to podľa mňa otázka pár mesiacov, kedy tie vlásky dorastú, určite dorastú! Je to spôsobené nedostatkom živín, keď prestaneš vracať a budeš sa stravovať zdravo, tak bude mať telo zasa dostatok živín, aby ti tie vlásky zostali tam kde majú a aby boli pekné. Takže - čím skôr prestaneš, tým skôr aj vlásky prestanú padať a začnú dorastať nové:)))

jana_blm

ahojte, nevie mi prosim niekto poradit.ja som bulimicka uz asi 3. rok, snazim sa s tym bojovat, aj sa mi niekedy dari, ale zatial som stale na tom zle.chcem sa nieco opytat, velmi mi vypadavaju vlasy, tak ma trapi, ci mi este niekedy narastú, ked sa vyliecim.dakujem

zuzicka1989

evvi:no ja som uz asi zabudla pocuvat svoje vnutro a pocuvam uz len ppp...mas pravdu..je to tazko..a mozno uz ani som nechcela pocuvat nic ine okrem ppp..ktovie...
len somuz zo vsetkeho unavena,nervozna,nahnevana!!!na kazdeho len kricim...som strasna..
dakujem ze mi veris,len mas pravdu,ze ja som uz doveru v seba stratila..

evcca

zuzicka1989, to vobec nevadi, ze fnukas, vsetky sme si tym podla mna presli alebomozno niektore este len prejdeme.
skus chvilocku pocuvat svoje srdiecko a nie hlas ppp, hoci to ide tazko.
mas len zle obdobie, vela zmien, chce to vydrz a pomaly sa opat nakopnes. ja ti verim, hoci ty sama sebe uz asi nie.

zuzicka1989

romanka:ved viem,mas pravdu..mesiac sa mi celkom darilo,vtedy ked mi p.vychovavatelka spravila jedalnicek a jedla som uplne po malych davkach,ale vydrzalomi to mesiac a potom som zacala s bulimiou...
to jedlo ma hrozne laka aj napriek tomu ze sa hnusim sama sebe ze sa mi moje telo nepaci...to mam hroznu chut sa prejest a vracat..akoby mi to pomahalo so vsetkym..je to smiesne,ale ja to tak citim naozaj!
som rada ze sa ti tak dari"!!!!si silna,drzim palce nech to len tak ide dalej,tesim sa s tebou!!!
tento vikend by som mala ist k p.vychoavatelke..rozmyslam ci nezavola psychologicke a neobjednam sa u nej..lebo ona je z toho mesta..ale neviem ci mam ci nie..
evvi:viem,ze tu len fnukam..ale ked ja neviem..mam take debilne obdobia teraz..a sama seba nechapem..neviem co sa to so mnou deje..
ale som veelmi rada ze je toto forum..a ze sa tu mozem vykecat!!naozaj..a ty s romankou,ste mojou velkou motivaciou!!!!ste super!!

evcca

romanka, ja mam pravidelny pristup na toto forum nieco vyse roka a vidim na sebe neskutocne velke zmeny, ktorymi som presla. zo zaciatku to bolo tazke, pofnukala som si, ale idem dalej.
aj mne dochadza, ze s vyvazenou stravou je to najlepsie a odidu aj tie blbe myslienky.
teraz neviem, co sa so mnou deje, posledny mesiac sa citim nafuknuta, prsia mam opat vacsie- v zivote som ich taketo nemala, som naladova a je mi zle. rano som sa zobudila bez nalady a teraz som to po hodinke uz opat ja. vdaka vsetkym za toto forum.

romana

evcca
Ja som asi začala s netom neskôr. Nepamätám si, že by si niekedy fňukala. Alebo som na to zabudla??? Bola si prvá, ktorá sa ozvala na moje príspevky, čo mi padlo neuveriteľne dobre. Stala si sa pre mňa vzorom a chcela a snažila som sa ťa poslúchať vo všetkom. Taká spriaznená duša na začiatok. Do vtedy som nikoho s ppp nepoznala, ani sa nedajbože s niekym takto rozprávala. Odkedy sme si dali net, bola to pre mňa veľká príležitosť, možno výzva niečo urobiť.
Dnes sme išli s mužom ku svokrovcom a ja... tak ma napadlo, dám si tie elest. tepláky, čo som kedysi nosila na cvičenie. Minule som ich oprala, že možno ich niekedy ešte oblečiem, ale sú dosť obtiahnuté, hoci dole rozšírené a akosi sa necítim, vlastne nepáčim v nich sama sebe. Dnes som sa do nich natiahla a pozriem do zrkadla a čo ma v prvom momente napadlo, bože aká si chudá. Nohy ako paličky! Je to možné??? Nechápem, čo sa so mno deje. Doľahla na mňa neuveriteľná spokojnosť. Zdalo sa mi, že nemám problém s ničím alebo čo... Zas je to o pocite a o váhe a mám strach, či to niekedy vôbec prestane. Stravujem sa pravidelne, ale vyberám si zdravé jedlá. Dnes som upiekla taký slaný koláč kysnuté zemiakové cesto s cesnakom, párkom, bylinkami... Dala som si teraz dva kúsky... hm.. musím sa priznať, trochu som to presolila. Nemám však žiadnu potrebu prejesť sa, zrazu to necítim. Som spokojná, lebo zdravá vyvážená strava je moja cesta k štíhlosti, spokojnosti a kráse. Nie ppp. Len niekedy mi to asi nedochádza. Musím si to navždy zapamätať. Aj ty Zuzanka skús sa to naučiť. Určite to dokážeš a ak sa ti začne dariť, bude ťa to motivovať. Inak pomôcť neviem. Ale rada by som, všetkým na tomto fóre. Chcela by som, keď je mne lepšie, aby bolo všetkým z nás....

evcca

mne sa celkom dari, dnes si sice pripadam tucne, ale to prejde. pride lubos a nebudem sama.
peciem medovnik marlenku, tak dufam, ze sa mi vydari.
ja ked mi je zle zo svojho vyzoru, tak sa utesujem tym, ze vyzor casom pominie a ostane len dusa, osobnost a vedomosti. aj to je dobre nie?
a silu mas, vtedy ked si myslis, ze uz nemas silu, mas jej este kopu- to je zakon prirody.
romanka, pamatas na nase zaciatky?
ako casto som tu aj ja fnukala.