Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

palinna
áno korunky. Nie, že by som mala nejak poškodené zúbky od vracania. Skôr kôli estetike. Jednu jednotku mám "mŕtvu", mám na nej už takú falzetu, ale nie je to ono, no a zo spodu obidvoch jednotiek mám trošku vylomené. Asi vieš aké. No také hrboľaté je to. Druhá jednotka je v poriadku, ale chcem si dať korunku aj na ňu, lebo by sa mi tým zúbky vyrovnali. Zubárka povedala, že do týždňa to budem mať hotové, pôjdem za technikom, vybrať farbu a tak... no a do vtedy mi dá akési náhradky. Že to nie je nejaké super, ale dá sa s tým existovať medzi ľuďmi. No, však potom sa ozvem. Spolu mi ide robiť 5 koruniek. Sú to všetko mŕtve zuby, akurát tá jedna jednotka nie. To počítam, že budem mať citlivejšie. Dúfam, že úroveň stomatológie je už na dosť dobrej úrovni a ten materiál bude ozaj pekný. Vlastne porcelán by to mal byť.

somtuzasa

Palinna

čo tým myslíš, že ppp ti zdeformovala postavu? Myslíš tým to večné chudnutie a priberanie, a to ochabovanie väziva s tým spojené?

somtuzasa

Jaaaj - ešte k tým korunkám - určite sa ti budú páčiť, dnes už sú zubári šikovní, spravia to tak, že si to nikto ani nevšimne. Tých pár dní bez zúbkov budeš musieť nejak vydržať, inak sa to nedá - ale veď teraz je už počasie škaredé, nikomu sa nechce toľko medzi ľudí, tak to hádam nejak vydržíš. Budeš musieť ísť do práce, alebo sa hodíš na PN?

Mňa to tiež čaká teraz niekedy na jeseň, ja už mám tie korunky dve, obe už sa musia vymeniť. Nejak to musím zladiť s termínmi skúšok a tak, lebo ja tiež s takým úsmevom medzi ľudí nepoleziem:))))

somtuzasa

Romanka

prečo si tak strašne vyčítaš, keď povedzme po týždni alebo viacerých dňoch to raz neubrzdíš a zvraciaš? Veď si len zober ten rozdiel spred napr. roka - neurobila si už aj tak obrovský pokrok? Ja si myslím, že netreba počítať dni, ktoré su "bez", treba sa na to pozerať tak, že každý deň, kedy nevraciaš, je fajn a približuje ťa k tomu, aby si raz bola z toho úplne von, ale netreba sa tak strašne stresovať, keď to raz nevyjde. Veď už aj tak žiješ omnoho zdravšie ako pred nedávnom, no nie?

Inak, čo sa týka toho alkoholu, ja mám podobnú skúsenosť - v našej partii keď sa ide niekam, tak sa toho dosť popije a niekedy potom tiež mávam výčitky, či som sa nesprávala nevhodne, ale to je asi normálne. Pretože som to počula aj od iných kamošiek. A keď máš trošku "v hlave", tak sa tá chuť prejesť a zvracať, čiže vrátiť sa ku starým návykom, ovláda veľmi ťažko. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Teraz ako sa stravujem pravidelne, tak mi alkohol až tak nechutí, ale zasa sem-tam si dám:)))

Môžem ti tiež povedať z vlastnej skúsenosti, že keď som pred niekoľkými rokmi začala prvú abstinenciu, tak som to brala tak, že nikdy viacej. A to ti teda poviem - bol to neskutočný stres! Teraz to beriem tak, že každý deň bez vracania je plus pre môj budúci život a každý deň s vracaním je krôčik dozadu - ale žiadna tragédia! Keď zbytok dní ješ zdravo, cvičíš, snažíš sa zlepšovať vzťahy, robiť to čo ťa baví a posúva ťa dopredu, tak myslím, že to, že sa sem-tam pošmykneš, ťa určite nehodí zasa niekam na dno tej starej bulimistickej priepasti. Nemyslíš?

Palinnna

Ahojte! Neda mi nereagovat na Romankin prispevok...davas si robit korunky? aj ja som si musela dat..alebo lepsie povedane chcela...neboj, dobre to dopadne...ja mam 12 vrchnych, lebo mi nevysli financie a bola som sa osobne dohodnut s technikom, aby to spravl dobre...neboj, to obdobie preklenies, ked budes mat len take palicky miesto zubov, mne to bolo vtipne, i ked som sa nemohla smiat...a jedla som len mixovane polievky, hryzt sa mi nedalo a bolo to velmi citlive na horuce a studene...budem ti drzat paste nech to co najlepsie dopadne!!!

romana

som tu Evka, ale akosi neviem už čo písať.
V nedeľu som to znova pokašlala, tak sa nemám čím chváliť. Bola som na oslave a akosi som to nezvládla. Čosi sa vypilo, a nie že by som nejak bola opitá... ale vtedy mi je akosi všetko jedno, alebo skôr povedané, horšie sa kontroluje. A najväčší problém, zaplietla som sa do rozhovoru na tému, o ktorej som radšej nemala hovoriť, lebo sa ma netýkala. Ale keď ja tak milujem spravodlivosť a neodpustím si /ešte to víno to umocnilo/ povedať svoj názor. Potom som nemohla v noci spať, lebo ma mrzelo, či som niekomu neublížila, ale viac asi, či som nevyzerala blbo... no... bojím sa, že raz to niekto vytiahne proti mne. Tá zmätenosť moju ppp len podporuje. Ale už som sa trochu otriasla z toho.
Dnes vynikajúci deň, mám hrozný elán do života. No bola som v obchode a skúšala som si taký top. Keď som sa videla v zrkadle... znova nespokojnosť a začali u mňa naskakovať staré pocity a hlavne chute prejesť sa. Vravím to mužovi a on, že som ozaj chorá. Že som krásna a nevidím to....
somtuzasa
Na budúci týždeň idem k zubárke. Kedysi sme si písali ohľadom tých koruniek. Mám z toho strach a aj sa teším... Bojím, sa ako to zvládnem, hlavne to obdobie "bez zúbkov". No.. a tiež sa hrozne bojím, či budem spokojná, či to budem vlastne ešte ja???? Mám hlavne strach, že mi to bude moc poznať. Ja som taký detajlista. Hlavne sa bojím ako to bude vyzerať pri ďasne, myslím ten prechod zub-ďasno. No na druhej strane sa uchlachoľujem, že ak mi zubárka povedala, že to budem mať isto lepšie, tak sa nemám asi čoho báť. Ona už má niekoľkoročnú prax tak musí vedieť predsa. No bude to pre mňa zmena a zo zmien mám strach. Ale predstavujem si aj tú radosť z toho ak budem spokojná a vtedy sa teším a rátam dni, kedy príde termín...
Ozaj. Tie prsia to by som aj ja tam pridala nejaký ten tukový vankúšik. Ja mám prsia najkrajšie pred menzesom. Sú pevné, nabraté, akoby som kojila. No po M sa opäť zmenšia a to mi je ľúto. Evka, tak môžeš byť len rada, že aj po M ich máš také pekné. Ja ti len závidím.
Ohláste sa. Rada čítam príspevky. Pomáha mi to.
Zajtra budem doma. Idem k ženskej na kontrolu. Chcem si užiť voľný deň, dúfam, že to nepobabrem...

somtuzasa

evcca

tak to verím že sa mu to páči, je to na žene asi to najkrajšie - môj osobný názor. Na Slovensku budem zasa 22.októbra, tak dúfam, že nám už vyjde nejaké to stretko. A hádam sa to zatiaľ aj pohne trošku s tou skupinkou. Ak by to nebolo tak ďaleko, išla by som aj do Blavy, ale v NR by to bolo úplne ideálne.

evcca

somtuzasa, menstruaciu som mala pred tyzdnom, neviem, asi si kupim test.
no,priatelovi sa to velmiiiiiiiii paci.
romanka, kde si?
somtuzasa, odkedy budes opat na slovensku?