Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

:)))) ahojte!!!!

romanka

super že tie tie AD konečne zaberajú ku tvojej spokojnosti. Ja teraz síce neberiem žiadne, ale v minulosti som brala a tiež mi veľmi pomáhali. Ja to tentokrát chcem skúsiť bez chémie ale ak budem cítiť potrebu, tak si určite dám nejaké predpísať a spýtam sa vás na radu, čo by bolo najlepšie. Dlho som sa neozývala, sem-tam napíšem jedálniček, mám už viacej povinností, už začala škola, prvé skúšky, prednášky, kopa vybavovačiek... ale aspoň nemám čas na blbosti. Snažím sa pravidelne jesť a pravidelne cvičím. Dosť som pribrala a mala som z toho stavy, ale pomohlo mi veľmi, že som spakovala všetky veci, ktoré mi neboli dobré (veľkosti XS a potom ešte vecičky z detského oddelenia) a darovala ich sesternicinej dcére, ktorá samozrejme išla vyskočiť z kože od radosti. Bolo toho riadne veľa - nemá význam to doma skladovať, iba by ma srdce bolelo, lebo som sa rozhodla, že na tých 49 už chudnúť nebudem. Cítim, že mám po tých 2 rokoch intenzívneho zvracania strašne spomalené trávenie, s čím som predtým skutočne nemala žiadny problém. Spočiatku som vôbec nemala čo na sebe - takúto váhu som totiž ešte nikdy nemala a žiadne rifle nezapnem. Odkedy som si však kúpila väčšie nohavice, tak v poho. Viem, že pekne pomaličky sa dostanem na svoju ideálnu váhu, t.j. 52-53 kg. Takže nič neznásilňujem, naďalej poctivo cvičím a pravidelne jem, hlavne veľa zeleniny, ovocia a cereálií a samozrejme veľmi veľa pijem. A keď sa stane, že to raz nezvládnem, tak nevešiam hlavu, i keď chvíľku ma to dosť dostane do depky. Ale už aj tak som urobila neskutočný pokrok. A bude to stále lepšie - od budúceho roka sa sťahujem do vlastného bytu, vypovedala som podnájomníkom zmluvu a majú čas do konca decembra, aby uvoľnili byt. Už sa strašne teším, konečne budem mať kľud a robiť všetko po svojom...

Evi

nejak to viazne s tou skupinkou, škoda, už to asi nestíhame kým sa vrátim do Rakúska. V piatok som v NR, ak by si mala čas a záujem, mohli by sme sa na chvíľku stretnúť a pokecať. Ak chceš, zavolám ti kedy skončím na škole. Rada by som vedela, ku komu chodíš na terapie, ja s mojou terapeutičkou nejak už nie som spokojná a rada by som menila.

Pusaté

si skvelá, že si sa konečne spamätala a veľmi ti držím palce. Tvoje jedálničky aj tvoje názory a príspevky sú o 100 percent zdravšie ako pred krátkym časom. Takže ti fandím a budem ťa tu sledovať, ako sa ti darí. A neboj, aj keď priberieš, je to len otázka pár týždňov, trošku si obnovíš šatník, zvykneš si a ono sa to samé ustáli.

Inak baby - viete čo mi pomáha? Každý deň, alebo minimálne keď na mňa príde Pažravá, tak si pozriem to foto na téme "Prasknutý žalúdok" a veľmi rýchlo ma to prejde... veľakrát som bola tak prepchatá pred zvracaním, že som sa ledva vedela hýbať a mala som strašné bolesti. Tak si to pozrite a skúste preložiť, myslím že je to celkom fajn terapia. Síce šoková, ale mne teda fakt pomáha...

evcca

ja to hovorim takto, niekto berie inzulin lebo ho jeho telo nema, niekto zelezo lebo je anemicky a my ad, ktore nam nahradzaju latky v mozgu, ktore sa nam netvoria.

evcca

romanka, ja ad pri liecbe ppp schvalujem, viem ake to bolo bez nich a ake je to teraz, nemat to hnusne nutkanie 24hodin denne je fajn,mne to pomaha.mas podla mna dobre ad a hlavne je ako sa citis.

romana

Ahojte bojovníčky!
Konečne mi svitá na lepšie časy!!!! Cítim sa napodiv celkom fajn. Teším sa na rána, keď som sama, pijem kávu, kukám na telku a plánujem si čo budem robkať. Poobede idem do práce a celkom mi to tam teraz rýchlo ide, lebo sa tam dejú veci.... No o tom nebudem.
Dostala som M a tak sa asi aj hormóny ukľudnili a tým aj moja nálada. Cítim sa vyrovnanejšia a spokojnejšia
Ozaj, Evka??? Nenapísala si mi tvoj názor na moje AD. Alebo sa bojíš, že ma vyľakáš? Kľudne môžeš, nerob si starosti. Tvoja odpoveď bola taká na vážkach. Nepochopila som to asi presne, alebo ak aj hej, nie som si istá, či správne. Odpíš.
Vonku krásne prší!!!! Cupká mi dážď na okno a mne je tu tak fajn pri tej káve v teplúčku...

romana

zuzička
Určite si nájdi čas na psychologičku. Nepozeraj tak na to, či je niekto z teba sklamaný alebo nie. Psychologička tam nie je od toho, aby bola sklamaná, aby ťa nedajbože súdila. Je tam hlavne preto, aby ti POMOHLA. A tým, že k nej ideš, je predsa signál, že chceš, aby ti pomohla, že chceš niečo urobiť preto, aby sa to zmenilo. Že hľadáš tú pomoc.

zuzicka1989

cawte bojovnicky!!aky ste mali vikend?ja taky nic moc..mali sme jarmok..zase jedlo..
romanka:ako sa mas?viem ze si musim verit ,ale ked som to tam videla!!ked som si porovnala inych ludi a seba...su fakt lepsi..
s tym ubytovani som zufala,obvolala som uz kopu inzeratov a stale-obsadene!!este aj ja som pisala inzerat do novin,na internet...ved zajtra mam skolu do 20.15 a posledny autobus mi ide o 20.00nemam sa ani ako domov dostat...neznasam to tam!!
a jedlo?z tej sprostej bulímie som pribrala,tak su dne kedy nejem a potom si poviem ze idem od znova,nieco zjem a potom hned pride na mna zachvat zrania..a som nad zachodovou misou...p.vychovavatelka mi pisala ze volala so psychologickou,ze mam prist,ze mam povedat kedy..ja by som jej urcite nezavolala..a ani neviem ci tam mam ist..aj ona bude zo mna sklamana!!
toto sa tu nehodi asi,ale napisem to tu aspon niekde...
vcera som bola s ivom,odvtedy co som prisla z hlupeho anglicka sme boli spolu par krat vonku,a vcera kedze sme mali tenjarmok sme si s babami dali burcak..aspon som na chvilu zabudla na problemy,a potom sme sli na discu..tam som ho stretla,znova sme boli spolu.,..ale ja neviem aj ked sme mali obidvaja vypite,ja sa citim akoby bol so mnou len preto ze si chce so mnou uzit....ja neviem naozaj ako to je...

evcca

kazda sa rozhodujeme sama a za svoje rozhodnutia by sme mali aj niest zodpovednost. pretoze nie je cas plakat na rozliatym mliekom, to nam posun nedonesie.

romana

kto? Záleží ti na nich? Záleží ti na tom, čo si o tebe myslia? Alebo ti záleží na sebe. Nakoniec, ak nie sú pre teba dôležití, čo ťa po nich. Nie? Mne je to fuk. Nech si každý myslí čo chce. Ja som JA a čo robím je len moja vec. Podobne pozerám aj na iných. Každý má dajaký problém. Možno o ňom nehovorí, ale možno je ešte väčší. Taký ťa odsudzovať nebude. A kto nemá problém, ten to nepochopí. Tak záver. Na takom ti nemusí až tak záležať. Ale pravdaže je to tvoje rozhodnutie a tvoja vec ako urobíš. Je to hlavne o tvojom pocite.