Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

evvi:mas pravdu..citim sa unavena..ale je to mozno aj tou vyskou..lebo to tam nezvladam...sama neviem..
ta modlidba je velmi pekna..ako som ju citala ani som si neuvedomila a tiekli mi slzy..skusim sa ju modlit..a tebe sa ao dari?
jajka:no to ti poviem..neznasam to ked sa idem obliect a nieco mi je tesne!!!

zuzicka1989

romanka:ako napisala evka naozaj ide z teba vela pozitivneho..kde si tu pozitivnu energiu zobrala,citit z teba ze si stastna..a to som rada tesim sa s tebou!!!!si silná bojovníčka..ja nie..
alebo sama neviem ci som ci nie..
neviem sa zmierit so sebou,svojim telom.. a sama neviem preco...nepacim sa sama sebe..bojim sa sama seba..obdivujem ta ako sa mozes tak do zrkadla pozerat..to ja by som nedokazala..
na druhy vikend mam ist kp.vychovavatelke..aj sa tesim..stale si volame piseme sms..ale uz to nie je take ake to bolo predtym..chyba mi..a velmi..nema ma kto objat..utesit ma ked mi je na nic..ako som si na nu len zvykla..mrzi ma ze som jej ja nedokazala v jednej veci pomoct..a chcela som..
teraz prezivam len same sklamania..zo skoly,priatelov..zo vsetkeho..som len nervozna..podrazdena..potom smutna...
rozmyslam..no neviem ci sa odhodlam..ze ked pojdem k nej..ci neskocim aj za psychologickou..asi sa musim prinutit dvihnut ten telefon a cim skor sa tam objednat!!
ale ked minule ked som telefonovala s p.vychovavatelkou mi povedala ze uz silnejem ze je na mna hrda,ze uz nepotrebujem psychologicku ze si to mysli..ja neviem co mam robit..

romana

Ahojte dievčatá!
zuzik nepoddávaj sa tomu. Skús ešte zabojovať. Napíš si normálny jedálniček, alebo si ho naplánuj a drž sa podľa toho. Ráno výdatnejšie raňajky, ľahký obed, zeleninová večera, medzitým nejaké ovocie. Však to poznáš. Skús aj nejaký pohyb. Uvidíš ak to budeš zvládať budeš na seba pyšná a budeš mať aj lepšie pocity zo seba. Len niečo dokázať!!! Určite máš na to, len musíš chcieť a urobiť niečo preto.

Ja sa mám celkom fajn. Za tento týždeň zatiaľ žiadne wc. Normálne fungujem, myslím, že aj depky ustúpili, čas mi plynie rýchlejšie a akosi tak... bezstresovo, kľudne, nemám už pocit, že mi niečo uniká... Asi AD zabrali. V robote sú problémy, nejaké nezhody medzi kolegyňami... Včera som prišla na to, ako som za posledné roky "dozrela". Už nie je zo mňa ustráchané dievča, ktoré sa bojí niečo povedať, aby si ľudia nedajbože nemysleli o ňom niečo zlé, aby blbo nevyzeralo... Ľudia sú rôzni. Ja som si vybrala na kom mi záleží a na kom nie, alebo menej. Odrazu si viem stáť za svojim názorom, nebojím sa ho povedať, nech si druhí myslia čo len chcú. Zrazu som to JA!!! Konečne sa mám rada. Aspoň trochu.
Stránim sa myšlienok na seba, na môj výzor, postavu. Nie tým je človek človekom. Do zrkadla sa pozeram, ale určitým partiám tela sa vyhýbam. Načo sa deprimovať? Radšej sa pozriem na tú časť ktorá sa mi páči, usmejem sa na seba a je mi fajn. Som aká som. Som jedinečná, ľudia ma majú v celku rady, tak prečo by som sa nemala mať ja? Všetky problémy sa dajú vyriešiť. No problém mám skôr s ich prekonávaním. Jasné, že mávam aj zlé obdobia. Ale chcem byť iná, lepšie a som odhodlaná urobiť preto niečo. Idem na seba pomaly, hlavne s citom. To je asi základ. Aby sa mi neskôr dané veci nezhnusili. Proste žiadny tlak. Len pomaličky.
No...ale som sa rozpísala takto ráno. Prajem všetkým krásny deň. Verím, že ho budem mať aj ja, hoci mám veľa povinností. Ale..teším sa. Hlavne na to, že ho strávim s dcérkou. Celý týždeň som ju poriadne nevidela. Určite mi bude mať čo povedať. Budeme spolu žehliť a ona mi bude rozprávať o škole, kámoškách... No nie je to fajn?

evcca

to vsetko je len klam ppp. daj si sancu.
mas na vyber- bud ty alebo ppp? kto vyhra? ale uvedom si,ze ppp cicia energiu z teba, takze logicky mas na to, aby si ju porazila.
skus sa modlit modlidbu anonymnych alkoholikov: boze dopraj mi dusevnej pohody, aby som sa zmierila s vecami, ktore zmenit nemozem, odvahu, aby som mohla menit veci, ktore mozem a mudrost,aby som rozoznala jedno od druheho.

zuzicka1989

jajka:ale neda sa zrkadlo len tak ignorovat..ked idem po meste a sa vidim vo vykladoch a je mi z toho do placu..
evvi:ostatny..ze som normalna tvrdia..alebo zevraj som chuda..co mne sa vobec nevidi..lebo citim ked sa obliekam ze mije vsetko tesne a ze sa ledva do toho v pracem!!

jajka001

vsimni si bod c. 2 v uvode temy. zrkadlo ignoruj, neobzeraj sa. minutku rano na kontrolu. ked sa budes pozorovat jasne ze na sebe najdes kopec chyb.

zuzicka1989

evvi..vies ja som si uz prestala verit co sa vsetkeho tika...a dnes mi to povedala aj mama ze si vsimla ze vraciam..do kelu..a tak som nechcela aby to vedela..aby sa zase trapila..
ja sa uz proste nenaucim riesit inac problemy...stale ich budem riesit jedlom!!!
rozmyslam ci ist za psychologickou ci nie..ja neviem..nemam na to odvahu..alebo mi to je jedno..a hlavne potom co sa vidim v zrkadle!!vazne sa na mna nea pozerat!!citim sa fakt tak otrasne!!!tucne..ale taka tucna som sa asi nikdy este necitila!!!