Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

Ja mám teraz skoro 29 a presne si nepamätám, kedy začala chyba v programe, každopádne vymýšľať s jedlom som začala už nejako na strednej, najskôr žiadne mäso, potom už ani žiadne mliečne výrobky, potom zrazu celý deň len suché rožky a večer špagety a potom niekedy prišlo prvé vracanie, ale fakt ti nepoviem kedy-určite som bola ešte na strednej, takže som nemala ešte ani 18. Mne sa niekedy zdá, akoby som si vygrcala spomienky z hlavy, mám strašne zlú pamäť, veľa zabúdam, hlavne zážitky, stretnutia, rozhovory... Čo myslíš, že také zanechalo ppp v tebe - okrem toho žlčníka - že s tým nevieš žiť tak ako predtým?

Palinnna

chodievam tu len obcas...a ked nepisem, tak citam prispevky...to by som asi nemala citat cudzie prispevky...ale zaujima ma to, ako sa mate

somtuzasa

palinna

tak to je strašné - neviem koľko som mala, keď som naposledy vážila 36... ale to som bola určite ešte celkom malý drobec, ktorý o ppp nič ani netuší. Fakt ťa obdivujem, že si to zvládla. Ako to, že som si ťa tu ešte nevšimla? :)))

Palinnna

hej hej...vsetky inak mozeme cakat len krajsie a lepsie dni...uz len tym, ze sme sa dali na boj:) skoda, ze som sa nezbadala skor, lebo potom som chcela absolutne naplno zit...a zrazu som zistila, ze nemozem...ze ta ppp mala predsa len nejake dosledky:) somtuzasa, a ty si kolko rokov mala v hlave ten cudny program ppp?:)

somtuzasa

Palinna

tak to ti gratulujem, že to tak krásne zvládaš. Možno práve to najhoršie, čo sa ti stalo - ten vyoperovaný žlčník, bolo to najlepšie, čo sa ti stať mohlo - pomohlo ti to skoncovať s tým svinstvom. I keď, žlčník ti to už nevráti - ale už ti nehrozí niečo horšie...

romana

somtuzasa
No to máš pravdu. Aj ja mám strach a priznám sa, že ju viac sledujem. Všetky jej vety, narážky na postavu, to čo je, koľko zje, či jej chutí, ako to je... No proste doformácia... asi ďalšia z mnohých.
Stále sa sťažuje, že má veľké brucho. A ja jej to stále vyvraciam. Myslím, že má peknú postavu na svoj vek. To bruško mala vždy také nafúknutejšie, už keď som ju doniesla z pôrodnice. Taký balónik... Ale ona vlastne teraz dospieva. rastú jej prsia a celá postava sa mení. To sa jej vyformuje aj bruško. Stále jej to opakujem. No, ona je taký viac flegmatik, nerobí si z vecí ťažkú hlavu. Skôr po mužovi, vlastne aj výzorom je to celá on. A som rada. Hlavne tej povahe.

Palinnna

asi ano...i ked mne sa to, bohuzial, ani teraz nezda take strasne, rychlo zabudam na zle veci:) uz si presne nepamatam tie casove udaje, ale asi 3,5 roka som mala anorexiu a 3,5 roka bulimiu..alebo tak nejako...a s tou bu..som to dohnala na 36kg...ale dokonca, v mojej hlave, som to nepovazovala za take nebezpecne...ale veru bolo...nemozem sa ani pozriet na tie kostnate fotky

somtuzasa

romanka

nechcem tu mudrovať, tiež ešte nie som za vodou, ale odkedy sa snažím, tak u mňa takéto niečo nie je - že by som o takomto čase nebola jedla od 11-tej. A ver tomu - fakt to zaberá. Jem každé 3 hodiny a v tých dňoch, keď to aj dodržím, tak spravidla žiadne stavy nemávam. Takže - utekaj niečo spapať!

somtuzasa

palinna

tak u teba tie následky teda fakt stoja za to, aby si s tým definitívne skoncovala. Ja sa niekedy tiež sama čudujem, že to moje blbnutie to moje telo tak dobre zvládalo a že nemám žiadne hrôzostrašné následky - ako napr. ten žlčník, alebo niečo podobné - nenapraviteľné... Veľa si hladovala?