Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

xyxyxy

fruttia
-presne to , si vystihla, ze ja som vlastne teraz stale doma, a tym,ze moc nemam co robit, tak vzdy zacnem nieco jest, az to skonci tak,ze sa prejem,a samozrejme,to zo seba musim dat von .
Zdravo sa pokusim stravovat .
Vynechala si uplne sladke?

fruttia

Ahoj,
viem co citis...
Tiez som v tom rok a pol, no teraz som to tusim konecne obmedzila.
Najviac som vracala 2x za den, potom raz denne, potom kazdy druhy den.. a teraz som to dotiahla aj ja ze tyzdenne 1x, co sa uz uplne da, konecne sa mi nelamu nechty a nemam depresie.
Treba len pevnu volu a uvedomit si ze si bulimicka (najhorsi pocit na svete, hnusi sa mi ta predstava ze dobre a drahe jedlo splachujem na zachode...), potom si povedat ze hmm, schudla som uz 4 kila, staci ak si to budem udrzovat.
Mne pomohla kazdodenna rutina, ze na ranajky vzdy to iste, na obed v tom istom case, a placnut si po ruke a nedat si viac ,len tolko kolko zvladnes v sebe drzat...
Na zaciatku jedz zdravsie jedla,aby si nemala nutkanie ich vyvratit. Sportuj este a zamestnaj mysel niecim inym, nebud doma.
Uvidis,potm sa budes tesit zo seba ze si to zvladla sama :)
Ja som v pohode uz, nepribrala som naspat, aj ked nejem ukazkovo ale ani sa neprejedam.

xyxyxy

amanda23
zvladala by som to, chcem to zvladnut .. len musim nejak zacat .
Mala by som zacat tak, ze napriklad raz za dva dni, raz za styri dni ..a stale viac???
a to,ze si potom mozem nieco kupit na seba , je dobra motivacia .potrebujem nieco co ma pozenie vpred .
Pribrala si nieco ako si s tym prestala ?

amanda23

ja som toto mala pre 14 rokmi, zrazu som citila, ze potrebujem zmenu, citila som sa tlsta a stale som potrebovala jest, zacala som s dietou, lenze som citila hlad, tak som zvykla sa sem tam prejest a tie pocity viny...potom som zistila, ze ked ma nieco riadne stve, musim sa "napratat" riadne a zasa na wc a ta ulava, zvykla som si na takyto "styl". Zistila to matka, plakala, ze pojdeme lekarke a vtedy som si povedala, ze cimi ozaj sibe, uz to vedela cela rodina, "citili" to na zachode a vtedy som sa zbadala, povedala som si, ze to mam pod kontrolou a prestanem s tym, zacnem sportovat a stridmo sa stravovat a nie hladovat a prejedat sa, pomohlo, prejedanie a nasledne...uz bolo len raz za tyzden, potom som som mala vycitky a povedala som si, ked vydrzi 2 tyzden, kupim si nieco pekne, po com tuzim na seba a tak, budem sa odmenovat. Zabralo to...No pokial si v "tom " uz tak, ze to volou nezvladnes, skus nejakeho psychologa, su casto skryte za tym osobne problemy, ktore si kompenzujes prave tymito "ritualmi". Drz sa, je to lahsia psych. porucha, toto hravo zvladnes:D