Pískanie v uchu

Príspevok v téme: Pískanie v uchu
steasy

uz niekolko rokov ma trapi pískanie v uchu - ušný šelest/tinitus/ niekedy sa stratí a potom sa opat objavi ide o piskanie v dvoch tonoch prevazne zvysujuce svoju intenzitu vecer pred spanim lekari vylucili ochorenie ucha hoci tym som si nie ista bola som aj na vysetreni vo zvukovej komore mohlo by ist aj o chorobu krvi /anemia/ alebo problemy so srdcom, ktore je odla kardiologa v poriadku brala som Stugeron liek na nerv. system ktory mi predpisal neurolog nic sa nezmenilo tento problem ma stale trapi niekedy je to na zblaznenie poniektori lekari sa vyjadrili ze by mohlo ist o fantomovu nemoc /zvukova halucinacia alebo silna predstava vnimana ako skutocnost/ viem ze nie som blazon ani hypochonder ma niekto podobny problem? skusala som aj rozne kvapky bylinky propolis...ziadne zlepsenie

pisticka

tak asi nenajdes cloveka, ktory ma uplne ale uplne rovnake problemy alebo priznaky ako ty. a teda pokial aj tebe piska v usiach, tak si myslim ze to mozes v pohode vyskusat :) nemas co stratit, ved co tak pozeram, tak viaceri s rovnakym problemom ho tiez skusili.

brunetka28

Aha, takže toto by mi mohlo pomôcť aj na môj problém? Keď tiež mám problémy s pískaním v ušiach? Či to každý môže mať inak, a na každý druh je niečo iné? Aby som tomu správne rozumela.

pisticka

ale to zase chodi, ale skor co sa tyka toho, ked je nejaky problem, ze sa boji ist lebo keby to bolo nieco zavazne. zase poznam viacerych takych ludi, co sa boja chodit k doktorom, takze nie je jedina. tak ona si pozistuje, ze co by na konkretny problem mohlo pomoct a potom si to prezisti alebo sa poradi v lekarni. takto sa dostala aj k revitanervu strong. mala problem s piskanim v usiach a kedze nechcela ist k lekarovi, ktory by jej pravdepodobne robil rozne vysetrenia, rozhodla sa radsej uzivat tento doplnok :)

radoslavka

no neviem ci tvoja kamoska robi dobre, ked sa takto striktne vyhyba doktorom, to nechodi ani na preventivky?...lebo si celkom koleduje o zdravotny problem, ak to takto zanedbava...ale teda pokial jej pomohol vyzivovy doplnok na to, tak je to dobre, a co to vlastne uziva?

pisticka

neskusala si aspon zavolat usnemu, ze co by ti on poradil/povedal? vies mozno by ti odporucil aj ten preplach a mozno nie, to ja si uz netrufam odhadnut. veru nie ja, ale kamoska moja. lenze ona k doktorom zo zasady nechodi, takze hned stavila na vyzivovy doplnok, o ktorom sa dozvedela. ona je ale zase ten typ cloveka, ze najprv takouto cestou akoby menej invazivnou ide :)

brunetka28

Presne tak, úplne sa ako keby zastavím. Tak napadlo mi, či to preplachovanie by nepomohlo, reku či to nemôže mať nejaký súvis s tým. Lebo však ľudia asi chodia na preplachy, keď majú nejaké ušné problémy či? Neskúšala som veru nič, lebo ani neviem čo také by bolo dobré, prípadne aby som si to ešte viac nezhoršila. Takže skôr čakám, kým to nejako prejde. Ty s tým máš nejaké skúsenosti?

pisticka

@brunetka28 co si vsimam, tak s tym ma nejako vela ludi problem. aj moja kamoska mi nedavno hovorila, ze tiez piskanie, az zalahnutie, to mas pocit akoby ta vyplo z reality co? tak preplachovat neviem ci by si si to na jednej strane vedela a na druhej strane ci je toto dobry sposob ako odstranit piskanie v usiach asi nie. este si nic na to neskusala?

brunetka28

Pískanie v uchu je fakt super. Hlavne keď sa to opakuje a neviete ani prečo. Máte s tým niekto skúsenosť? Lebo teda mne sa to začne z ničoho nič a ešte keď mi k tomu aj zaľahne v ušiach a potom, keď to odznie sa cítim taká oťapená. Čo sa ich mám niečím preplachovať?

MatyTN

Mne na Tinitus ktorí sa zjavil len tak, a trval asi pol roka. potom som začal piť ginko čaj 1-2 niekedy aj 3 krat denne cca mesiac spočiatku som nepociťoval žiaden rozdiel ale tinitu som sa "zbavil", nie úplne, ale do tej formy v akej som bol naň zvyknutý predtým, každému trocha píska v ušiach, Na ORL mi povedali že nemajú riešenie, bol som na masáži, tá trocha pomohla na asi 2-5 hodín, skuste ;)

Noelinka

Čo ešte printinnituse pomáha je počúvanie hudby cez slúchadlá a tvoja mama by mala užívať doplnok z g.biloby

Najčítanejšie články