Pískanie v uchu

Príspevok v téme: Pískanie v uchu
steasy

uz niekolko rokov ma trapi pískanie v uchu - ušný šelest/tinitus/ niekedy sa stratí a potom sa opat objavi ide o piskanie v dvoch tonoch prevazne zvysujuce svoju intenzitu vecer pred spanim lekari vylucili ochorenie ucha hoci tym som si nie ista bola som aj na vysetreni vo zvukovej komore mohlo by ist aj o chorobu krvi /anemia/ alebo problemy so srdcom, ktore je odla kardiologa v poriadku brala som Stugeron liek na nerv. system ktory mi predpisal neurolog nic sa nezmenilo tento problem ma stale trapi niekedy je to na zblaznenie poniektori lekari sa vyjadrili ze by mohlo ist o fantomovu nemoc /zvukova halucinacia alebo silna predstava vnimana ako skutocnost/ viem ze nie som blazon ani hypochonder ma niekto podobny problem? skusala som aj rozne kvapky bylinky propolis...ziadne zlepsenie

domculcencul

Ahoj, mne veľmi výrazne na toto pískanie pomohol Revitanerv Strong. A úplne chápem to, čo píšeš, že ty to máš len v noci. Tiež som sa išla z toho najviac zblázniť, keď všetko okolo mňa stíchlo. Takto cez deň som to akosi ani nevnímala, nebol na to hlavne ani čas :-D A v kancli kecáme, ťukáme do klávesnice, hrá rádio, nevnímala som to.

bia554

je to normalne, ked to mavam len v noci? cez den to nepocujem absolutne, aspon som si to teda nevsimla. a odkedy som to v posteli takto spozorovala, tak zacinam mat problem so spankom.

adiinka40

suhlasim, tiez som si to vsimla aj naposledy po covide po sviatkoch, ale tak nebolo to zase nic extremne alebo vazne.

Eimi

Inak ale podla mna kazdemu cloveku aspon raz za zivot proste piskalo v usiach. Aj ked to netrva dlho, ale proste sa to niekedy stane. Ci uz po chorobe alebo niekedy to moze byt aj tlakom, ktovie, co je vlastne skutocnou pricinou.

perla

Nie každý senior je nahluchlý. Môj starký má 80 a počuje lepšie ako my všetci dohromady :D Čiže to je fakt individuálne.

lavila

tak to je teda zaujimave, ze aj takto starsieho cloveka to vie potrapit. lebo ti vacsinou uz maju taky sluch, ze im je to viacmenej jedno.

lompaska

no neviem teda, ale starka ked to mala, tak ona sa napriklad vobec nestazovala na bolest, len jej ten zvuk dost prekazal, ze to pocula kedykolvek v priebehu dna. a to podla mna pocula dost slabo vseobecne.

Klaudi1989

no dobre, ale asi si nemal/a pískanie v uchu nejakej silnejšej intenzity. ale tak pri tom ti asi analgetikum zaberie len ťažko :) lebo to prakticky nie je bolesť. len dosť nepríjemný stav.