Pískanie v uchu

Príspevok v téme: Pískanie v uchu
steasy

uz niekolko rokov ma trapi pískanie v uchu - ušný šelest/tinitus/ niekedy sa stratí a potom sa opat objavi ide o piskanie v dvoch tonoch prevazne zvysujuce svoju intenzitu vecer pred spanim lekari vylucili ochorenie ucha hoci tym som si nie ista bola som aj na vysetreni vo zvukovej komore mohlo by ist aj o chorobu krvi /anemia/ alebo problemy so srdcom, ktore je odla kardiologa v poriadku brala som Stugeron liek na nerv. system ktory mi predpisal neurolog nic sa nezmenilo tento problem ma stale trapi niekedy je to na zblaznenie poniektori lekari sa vyjadrili ze by mohlo ist o fantomovu nemoc /zvukova halucinacia alebo silna predstava vnimana ako skutocnost/ viem ze nie som blazon ani hypochonder ma niekto podobny problem? skusala som aj rozne kvapky bylinky propolis...ziadne zlepsenie

iviccia

ale v poslednej dobe sa fakt vela ludi aj v mojom okoli stazuje na tinitus. vobec neviem, cim to je a ci to bolo odjakziva tak rozsirene, alebo to tak zrazu, netusim. ale predtym som o tom ani nepocula, teraz dost casto pocuvam, ze tym ludia trpia.

nurse87

vobec neviem, dva tyzdne? on sa na to stazoval aj predtym, ja absolutne netusim, preco to neriesil. myslim si, ze to nie je uplne taka vec, ktoru mozes zanedbat a nic sa nestane, ako by si mozno niekto myslel. ono to mozno na chvilku utichne, presne ako aj v jeho pripade, ale moze sa to zjavit znova a s ovela horsimi nasledkami.

nurse87

no moj ocino toto ma tiez, ale tlak ma vraj v poriadku, meria si pravidelne. a takisto si myslim, ze keby to bolo sposobene tymto, tak by to rozhodne netrvalo dlhsie ako par dni, ale bolo by to chvilkove.

We-bero9

Dobrý deň,
pískanie alebo šumenie v uchu môže byť spôsobené aj krvným tlakom, pravdepodobne vysokým. Meriate si denne krvný tlak? Skúste ísť týmto smerom.

lompaska

akoze ja zvyknem bravat kadejake vitaminy v jednom kuse, ale becko som este asi nebrala. mozno by ozaj nebolo odveci vyskusat.

rehacka

myslim, ze sa nachadza aj v mase, niektorych jogurtoch, orechoch, ale obsahuje ho aj losos napriklad. tych produktov je vela, ale je vseobecne zname, ze vitamin B posobi dobre aj na unavu a stres:) mrkvu tiez nejem, aj ked by som chcela, neviem, nechuti mi proste :D

huchla

kde sa vlastne nachadza vitamin B? okrem mrkvy mne v podstate ani nic nenapada, ani neviem, ci ho mam dostatok v tele :D takze toto mi pride ako fajn sposob prijimania. a celkom nenarocny.