Parkinsonova choroba

farmaceutka

Depresia pri Parkinsonovej chorobe je castym javom, pretoze uzko suvisi s nedostatkom dopaminu, priamo so zakladnou pricinou ochorenia a stres, co so sebou PCH prinasa, tomu velmi nepomaha. Clovek sa musi zrazu zmierit s obmedzeniami v zivote a s tym, ze ho telo neposlucha a to kazdemu sposobuje pocity uzkosti, strachu z buducnosti, obavy z pokracovania choroby...

vcx

RNG - vseved toto si prehnal to nie je pravda pleties sa do vsetkych tem a hras sa genia a niekedy len skodis aj ked sa ta nik nepyta venuj sa radsej distribucii zarucenych zdravych akoze produktov ktore tiez nie su len na prirodnej baze

Gita

Pán Scopo,
ak ma pamäť neklame,tak na choroby nervového pôvodu, teda aj na Parkinsonovú
chorobu odporúčajú kúpele v Rajeckých Tepliciach.
Gita

RNG

Pozreli ste sa dokladne na to, co antidepresivne lieky mozu vselico sposobovat?
To co tu popisujete vobec nemusi byt nasledok Parkinsonovej choroby , ale zle postranne ucinky roznych antidepresivnych navykovych drog.

Gita

Milý Tibi, moja odpoveď vás zrejme nepoteší,ale bohužiaľ, pravda je nepríjemná. Pýtaš sa, koľko rokov môže trvať Parkinsonová choroba. Pravda je taká, že kto raz dostane PCH už sa jej nezbaví, choroba je nevyliečiteľná a postupom času sa zhoršuje. Ja mám 56 rokov (som teda vo veku vašej matky)
a PCH mám už 16 rokov a môžem povedať,že boj s chorobou stojí veľa síl nielen mňa, ale aj moju rodinu. Choroba sa vyliečiť nedá, ale dá sa spomaliť jej priebeh, chce to správnu životosprávu, správne nastavenie liekov a pravidelný pohyb. Depresie, ktoré spomínate,sú bohužiaľ, súčasťou choroby. Zatiaľ toľko, ak budete mať záujem o nejaké informácie, ozvite sa, rada vám odpoviem.
Gita

janci-zv

Dobry den.Zverjnenie stranky pre prkinsonikov ma potesilo.Tam som sa docital o zalozeni 1.Parki.klubu na Slovensku dna:14.10.2008.v LM a este vela informacii.Velku zasluhu na tom ma p.Zuzana a p.Ludmila za co im patri podakovanie.

tibi

Cavta. Mojej mame nasli tuto chorobu asi pred rokom aj pol.. Raz je to horsie a raz lepsie. Chcem sa spytat, ze kolko moze trvat tato choroba? mama ma 55r.. máme ju velmi radi. A ktomu podrazdeniu. POzneme to aj mi. Mama berie nejake upokojovacky a dokonca bola aj na liecebnom pobyte. Asi tak 4- 5 mesiacov bolo dobre ale zasa sa jej tie depresie ak to tak mozem nazvat vracaju. Dakujem vam dopredu a prajem krasne sviatky