Parkinsonova choroba

rasto-he

Dobry vecer. Dakujem vam za vasu radu pani Gita a chcel by som sa vas este spytat, ci su na tu parkinsonovu chorobu potrebne aj kupele a ktore by ste nam vy odporucili a ci by bola dobra aj rehabilitacia. Docital som sa aj o novej liecebnej metode s naplastami antiparkinsonik a chcel by som vediet ci s tym nemate nejake skusenosti. Za odpoved vam dakujem.

Gita

Pán Rasťo, Parkinsonová choroba je známa aj tým, že neprebieha rovnako u všetkých,
ktorí ňou trpia, jeden ju znáša lepšie, druhý horšie. Tak isto je to aj s liekmi.
Liek, ktorý jednému pacientovi urobí dobre, môže u druhého pacienta pôsobiť
opačne musia mu ho vysadiť a nahradiť iným liekom. V prípade vašej mamy lekári tvrdia, že ťažkosti, ktoré má, jej spôsobuje Requip a Stalevo, potom nechápem, prečo už neskúsili inú kombináciu liekov. Na PCH existuje predsa viac liekov, nie iba tieto dva.
Mali by ste požiadať neurológa, ku ktorému vaša mama chodí, aby jej predpísal iné lieky. Čo sa týka Requip-u, nemám s ním dobré skúsenosti,
predpísali mi ho pred pár rokmi,ale môj organizmus ho neznášal, stále ma napínalo na vracanie a bola som slabá ako mucha v zime, nakoniec mi ho museli vysadiť. Želám vašej mame, aby sa jej stav zlepšil a skúste požiadať lekára o zmenu liekov, možno to pomôže.Držím vám palce.

mariaj

JARKA,ja som o tej marihuane videla taky program s jednym deduskom na jednej ceskej televizii.On tvrdil,ze mal parkinsona alebo alzheimera,to uz presne neviem.Zacal si davat marihuanu,daval si ju do polievky robil si nejake keksy s marihuanou ,robil si caj a tvrdil,ze sa mu choroba zastavila.Ak by to vsak niekto chcel skusat tak velmi opatrne,len s velmi malymi davkami. Marihuana je dost nebezpecna a viem o ludoch,u ktorych po poziti sa ukazali take priznaky,ktore potom nie a nie odist a predtym boli zdravi.Oni len blbli a chceli to vyskusat a teraz z toho maju chorobu.

rasto-he

Mojej mame zistili pred 3 rokmi PCH. Je to s nou cim dalej tym horsie. Nevladze chodit, ma velmi opuchnute nohy, a lekari hovoria, ze je to vraj z lieku REQUIP. Okrem toho berie este aj STALEVO a nic ine. Chel by som vas poprosit o radu, ci by nemala brat aj nieco ine alebo co by jej podla vas pomohlo na zlepsenie jej stavu. Za vase rady vam vopred dakujem. Prosim napiste mi cim skor.

jarkadz

Kto poradí?Zaujímalo by ma,ako treba upraviť stravu,čo pridať,čo ubrať?Priatel sa na túto chorobu lieči 5 rokov.Počula som aj že pomáha marihuana,má niekto s tým skúsenosť?Jarka

jarkadz

pre RNG.Prosím ťa,ja hľadám..môj priateľ,strašne dobrý človek má parkinsona....čo je Wild YAN?...ako pomôže?dakujem...Jarka

filipan

Kúpele
Odporúčali aj mne kúpele, mohol som si vybrať z viacerých - rozhodol som sa pre Kováčovú. Bol som sklamaný, i keď pobyt bol príjemný, očakával som viac. Napr., chýbali mi cvičenia, mal som iba procedúry - kúpeľ, masáž a to bolo v podstate všetko.

Gita

Nedá mi nereagovať na srandistov nemiestny príspevok. Asi by ho prešli
"srandičky", keby poznal ťažkú formu
Parkinsonovej choroby, neviem, či by si potom radšej nepovedal:
"Radšej s Alzheimerom zabudnúť vypiť,
ako s Parkinsonom nemôcť vypiť."

RNG

dopamin sa velmi lahko doda vytazkom z fazulovin= L-DOPA. Davkovanie je od 250 do 1000 mg denne.
Farmaceutka, ja nehovorim ze Parkinsonova choroba je dosledok navykovych drog, len niektore popisovane extremne javy(zurivost, maniakatne stavy, zmena osobnosti, halucinacie...) su casto nimi vyvolane. A to o to viac, o co dlhsie sa beru.
Zialbohu a u Parkinsona ich predpisuju permanentne, tj daju im dost casu sa dlhodobo prejavit.