Naozaj dobrý liečiteľ

Príspevok v téme: Naozaj dobrý liečiteľ
ceruzka

S mojím problémom som už toho zažila dosť. Už poznám tuším všetkých liečiteľov na Slovensku. Bola som aj v Čechách a na Morave. Niektorý mi aj trocha pomohli, ale u druhých to bolo skôr o peniazoch. Mám za sebou už sedem operácií ale stále mi ostali bolesti. Jediné čo mi lekár predpíše sú tabletky od bolesti. Ale ani tie mi už moc nezaberajú. Hľadám naoazj dobrého liečiteľa čo mi už konečne trocha pomôže a chcem vás poprosiť či takého nepoznáte. Minulý týždeň v nočnom vysielaní som počúvala reláciu o Lubke Albertovej hovorili tam aj nejaký jej pacienti. Tu som tiež o nej dosť čítala ale nikto tu nepíše čo ona konkrétne lieči aké choroby. Či sa zaoberá aj liečbou chronických bolestí. Ja som už niekedy taká zúfalá že som rozmýšlala aj nad tým že pohlcem všetky tie lieky nech už mám konečne pokoj. Len nechcela by som mojej rodine robiť problémy aby sa za mna raz museli hanbit. Ak poznáte niekoho čo je naozaj dobrý a s kým máte len dobré skúsenosti prosím dajte mi na neho kontakt. Nemám už peniaze na vyhadzovanie tak prosím vás nedávajte mi kontakt na takých ludí čo im musí človek platit už aj za to, že sa na vás pozrú.

dorija

marosko aka je cena tej vody? taka zazracna voda a nikto ju nepozna? nasla som po dlhom hladani iba ze ju objavil jeden typek z tvrdosina,to je tak vsetko..a este na bazare ju ponuka nejaky zdeno salajka,nie si to ty? prepac,je to cudne,dat tomu nazov zazracna je odvazne,dnes sa neda verit nikomu,tolko je zaracnych podfukov

Marosko-n

A teraz bonus. Dva roky som nemal chrípku, virózu a angínu. Zmizli zápaly žíl,šliach, kĺbov, močových ciest, hrdla, dutín, uší, očí a ďasien.

29. november 2017

1technik

Vážený 1technik
Tu sa chváliš, že dva roky si nebol chorý.
Vypisuješ strašne dlhé články , kde sa len dá skoro v každej téme.
U nás ľudia nechodia k doktorom 18 rokov z lekárne len acylpirín a čaje a nejaké vitamíny aj to len občas.
GGW liečivá voda nás lieči každý deň.A nepotrebujeme toľko vypisovať.
Takže sa nechváľ 2 rokmi, ale po 18 rokoch napíš.

Medea7

Mna zaujma jedno ako moze niekto o sebe vyhlasovat ze je liecitel, kde to nabral.? Bola som u jedneho daval mi otazky psychologicke a z tychotazok vybral odpoved, a zopakoval mi to co som mu povedala, tak to je cely liecitel.

Preteba

Chodíte sa liečiť k liečiteľom, ktorí ,,liečia?", prečo sa radšej nechcete uzdraviť. To je rozdiel. Keď ste uzdravení, už sa netreba liečiť. A nemusíte nikam chodiť, ani platiť. Také jednoduché.

vlku

Ja mám výbornú skúsenosť s mladou ženou z Bratislavy, ktorá pracuje s energiami a veľmi mi pomohla, pomohla aj mojim známym. Niekomu na prvý raz, niekto musel prísť aj viac krát. Záleží od problému. Je to naša rodinná liečitelka. Pomôže keď treba aj na diaľku.

cloe

Ja som sa velmi trapila, nic sa mi nedarilo, vsetko do coho som sa pustila sa kazilo a krachovalo.
Krachoval mi vztah, praca, zdravie aj financie. Mne pomohol jeden velmi mily pan zbavit sa porobenia.
S priatelom sme si mnoho veci vysvetlily, nasli si k sebe znova cestu, mam novu pracu a chut znova zit a napredovat. Ak nahodou budete hladat pomoc, urcite si pozrite stranku www.odrabanie.sk je to fakt celozivotna pomoc

1technik

I ja som pochodil množstvo iečiteľov, a na koniec som sa musel zachraňovať sám, takto:

1

Candida allbicans v súvislosti s kandidózou, alebo asistované umieranie pomocou medicíny a farmakorporácií.

Liečime všetko okrem kandidózy, v opačnom prípade nemáme čo liečiť a farmaceutický priemysel bude mať malé zisky.

Tak takéto niečo visí na dverách každej ambulancie, no my to nevidíme.

Ako to začína? Veľmi nenápadne. Soor, žabka, múčnivka u novorodenca. Ako je možné, že už novorodenec trpí kandidózou? No jeho matka má opakované vaginálne mykózy, čiže ona trpí kandidózou. Jeho otec ak trpí kandidózou, tak aj jeho ejakulát obsahuje veľké množstvo spór plesní. Stačí ovoňať a ak je cítiť pach starej zatuchnutej handry, tak je to jasné, netreba žiadne drahé vyšetrenia. Následne vekom pribúdajú infekcie dýchacích a močových ciest, zápaly stredného ucha. Nasleduje liečba ATB, niekoľko krát do roka 5-6x, podľa lekárov normálna vec. Nasledujú plesňové ochorenia:
na nohách medzi prstami, nechtoch, vaginálne mykózy, mykóza žaluďa a predkožky. Lupiny vo vlasoch, stvrdnutá do krve praskajúca koža na pätách. Potom začnú neznesiteľne rezať oči, lekár Vám predpíše framykoínovú masť, ráno sa zobudíte s tým, že nemôžete rozlepiť oči pre silný opuch. To preto, lebo ste „dokŕmili“ Candidu antibiotikami. Lekár Vám poradí aby ste si ich viac nenatieral, keď Vám to robí zle. Potom Vás pošle do Imunoalergologickej ambulancie, tu Vám diagnostikujú poruchu imunitného systému a alergie všetkého druhu. Nastáva liečba kortikoidmi a imunosupresívami.

Toto stačí a vy na základe pre lekárov „neznámej rovnice“:

ATB + kortikoidy + imunosupresíva = kandidóza

doslova dokrmujete a podporujete jej rast. Nie je to krátkodobá záležitosť, práve naopak, prebieha niekoľko desaťročí a prebieha až do Vašej smrti. Pekne je to popísané v učebniciach Geriatrie, ktoré záhadne miznú z internetu.
A aký je ďalší priebeh? K predchádzajúcim symptómom a diagnózam pribúdajú ďalšie. Bolesti kĺbov, chrbtice, močových ciest, zápaly hltanu, hrtanu, zrazu Vám diagnostikujú hypertenziu, kardiológ Vám objaví zmeny na chlopni srdca (takto sa prejavuje kandidóza, ktorá už zasahuje vnútorné orgány). Pridá sa ťažká sinusitída, to je diagnóza lekára ORL, do hrdla Vám zatekajú hlieny, v dutinách cítite a doslova počujete bublinkovanie ako pri kvasení vína. Popis RTG dutín: „OBSAH DUTÍN JE SPENENÝ“ - ani toto nedonúti lekára nasadiť antimykotiká a neodošle operačný materiál z dutín na priamu mikroskopickú analýzu. Alebo vykašliavate hlieny ktoré majú pre Vás chuť neidentifikovateľnej chemikálie, pokračujú infekty dutín a ucha baktériou Streptococcus pneumonie, strata čuchu, zápaly žíl, šliach, malých kĺbov, ďasien. Tento zápal lekári radi nazývajú Paradentóza. V očiach okolia sa stávate hypochondrom a končíte na antidepresívach. Cítite sa ako keby ste mali permanentnú chrípku, nemáte silu, nevládzete. Ťažko sa Vám hoja rany, po vytrhnutí zuba je rana stále infikovaná baktériami a nehojí sa, máte časté závrate, prichádzajú hnačky ( to už úradujú toxíny vylučované Candidou), zimnica, telesná teplota vtedy klesá pod 36 stupnov celzia. Proste došiel som k záveru, že keď je organizmus a hlavne sliznice „prelezený“ Candidou, chová sa ako otvorená brána pre všetky infekcie . Kandidózu treba liečiť komlexne, nielen lokálne!!! Dobré tiež prečítať toto: old.hpl.sk a tiež toto: www.nationalcandidacenter.com

Tak, po tento stav som sa dostal ja. Do takéhoto stavu ma dostali naši lekári. Začalo to v detstve a trvalo to do 56-ky. Asi ma zachránilo technické myslenie (neodchádzaj od problému, pokiaľ ho nevyriešiš). Zadal som do Googlu: kvasí mi v dutinách a už som bol doma. Ale, treba si tu všímať len seriózne články lekárov, ktorí sa odvážili tu publikovať svoje výsledky k tejto problematike a výrobcov antimykotík (spôsob použitia a liečby). Zabudnite na stránky ktoré na Vás doslova vychrlia rôzne zaručene fungujúce výživové doplnky a diéty, ktoré z Vás akurát vytiahnu peniaze (môžete si byť istí -toto nefunguje , viem o čom hovorím, bol som nútený venovať sa tomu viac ako dva roky). Dokonca tieto doplnky doporučila lekárka mojej susede k liečbe diagnostikovanej kandidózy. (doslova sa drží toho čo jej visí na dverách ) a to už má vážne zdravotné problémy.
A ako z toho von? Lekárskou terminológiou, zvoliť liek prvej voľby. U mňa: Medoflucon (zodpovedne naštudovať liečbu antimykotikami) V mojom prípade 4 týždňová liečba opakovaná 2 krát s mesačnou prestávkou, 400mg denne ( drahá záležitosť, kúpená za plnú cenu v lekárni) a na lokálne kožné liečenie Clotrimazol ( Canesten). A teraz sa začali diať veci. Ako keby sa stroj času spustil smerom dozadu. Ubúdali problémy skoro v poradí ako vznikali. No potom sa to zastavilo niekde v „medzipolohe“, tak bolo treba pátrať po ďalšej pomoci. Dostal som sa až k MMS (doporučujem naštudovať-internet) Vyskúšal som všetky doporučenia a dospel som v mojom prípade k tomuto systému liečby:
keďže som technik, tak som okamžite pochopil, že najväčší orgán ľudského tela je pokožka a tá bude na dopravu MMS do organizmu najvhodnejšia.
Čo k tomu potrebujeme? Je treba vyrobiť valec z poplastovaného pletiva ( pevné obĺžnikové oká) takej veľkosti aby som mohol v ňom sedieť na „štokrlíku“a hlava mi trčala von. Potom ho obtiahnuť termofóliou z autolekárničky tak, aby spodok bol volný a vrch bol uspôsobený na vystrčenie tváre z tohto valca, potrebujeme dýchať čistý vzduch, pri aplikácii to bude vyzerať ako keby ste sedeli v nafukovacej saune. Myslím že i tá by bola na toto vhodná. Ďalej potrebujeme MMS1 ( chloritan sodný 24,5% roztok, kyselina citrónová 10% roztok s destilovanou vodou),dve malé fľaštičky s kvapátkami na dávkovanie, široký dvojdecový pohár zo skla( to aby sa nedal ľahko prevrátiť), pol litrovú pet fľašku v ktorej budete skladovať použitý roztok, potom MMS2 (chlornan vápenatý), kávová lyžička na dávkovanie, kuchynské minútky na meranie času. Všetko kúpené na nete za cca 25 Euro, rozdiel oproti Medofluconu - značný.
Ako začať s liečbou? Ak máte bolesti celého tela ( kĺby, žily šľachy) začnite aplikáciou MMS2. Čistá vaňa, nesmie obsahovať mydlo, napustená veľmi teplou vodou, striedame sedenie a ležanie. Keď sa telo prehreje cca po dvoch minútach pridáme do kúpeľa kávovú lyžičku MMS2 (nie kopcom, iba zarovnanú). Dbáme na to aby sa granulky chlornanu vápenatého neusadili na pokožku ( hrozí nepríjemné popálenie) ale sa postupne rozpustili vo vode. V tomto kúpeli ostaneme 20 minút ( striedať sedenie ležanie po cca 5 minútach) a oplachujeme i hlavu a tvár. Ak vychladne voda vo vani, dopustíme vrelú. Potom si doprajeme relax ako po saune. Toto vykonávať v prítomnosti ďalšej osoby, pre prípad, že by Vám došlo vo vani zle. Cca po dvoch hodinách začneme s aplikáciou MMS1. Pripravíme valec, plastový štokrlík,naň si dajte pod zadok biely uterák – budete vo valci úplne nahý,pohár, nadávkujeme doň 8 kvapiek 24,5% chloritanu sodného, potom 40 kvapiek 10% roztoku kyseliny citrónovej a okamžite sadáme na štokrlík. Medzi chodidlá položíme pohár, na minútkach nastavíme 20 minút a prikryjeme sa valcom tak aby dole dobre tesnil o podlahu (ak máte koberec, dajte naň igelit) a tvárovú časť hlavy máme vystrčenú z fólie. Tiež dbáme na tesnosť okolo tváre. Počas 20 minút vniká do organizmu chlórdioxid a robí to čo má. (viď liečba MMS na nete) Po prvých 10 minutách vo valci vezmeme pohár do ruky a zahrievame ho teplom dlaní, napomôže to lepšiemu uvoľneniu chlordioxidu. Po 20-tich minútach dáme zo seba valec, vzniknutú žltohnedú tekutinu doplníme vodou do plna a odložíme si do pollitrovej pet fľaše a dobre uzavrieme. Po dvoch hodinách vypijeme polovicu obsahu fľaše (teda 1dl ) a po ďalších dvoch hodinách zbytok. Na záver dňa aplikujeme ešte raz kúru vo valci a v dvojhodinových intervaloch dopijeme tekutinu. Schéma mojej liečby vyzerala nasledovne:
vaňa s MMS2 20minút,
dve hodiny pauza,
valec s MMS1 20minút,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
dve hodiny pauza,
valec s MMS1 20minút,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
Keď sa mi uľavilo od bolestí tela, kúpeľ vo vani som nahradil sedacím kúpeľom vo veľkom lavóre. Trpel som zápalmi močových ciest a prostaty, keďže kandidóza zasiahla i tieto orgány. Pri sedacom kúpeli je dôležité sa v polovici kúry vymočiť do lavóra . Pri močení sa dostane do celej močovej rúry aktívna látka z MMS2 . Kúra trvá tiež 20 minút v teplej vode a množstvo MMS2 je jedna štvrtina kávovej lyžičky. Takýto kúpeľ použiť i pri vaginálnej mykóze, alebo pri akútnom zápale močových ciest.
V podstate nezáleží na poradí procedúr, ide o pravidelný prísun aktívnej látky z MMS1 a MMS2 v dvojhodinových intervaloch počas 16 hodín každý deň až do vyliečenia.
Ak trpíte pliesňou na nohách, nechtoch alebo zhrubnutými praskajúcimi pätami doprajte si kúpeľ nôh s MMS2 jeden krát denne. Kúra trvá tiež 20 minút v teplej vode a množstvo MMS2 je jedna štvrtina kávovej lyžičky. V závere kúpeľa odstráňte odmočenú odumretú kožu a až po jednej hodine použite Clotrimazol.

Ako dlho trvá liečenie? Je to veľmi individuálne. Ja som bol liečený ATB + kortikoidy + imunosupresíva 30 rokov. Liečba mojou schémou (MMS1 a MMS2) trvala 2 roky, po mesiaci som ju prerušil vždy tak na 4 dni a vtedy som dva dni konzumoval sódu bikarbónu 4krát denne pol kávovej lyžičky. Keď sa mi uľavilo od závratí a kvasenia dutín tak som procedúru znížil na dva krát denne valec s MMS1. Vzniknutú tekutinu som využil na natieranie žíl a kĺbov.

Tridsať ročný chlap narodený so Soor bol liečený v priebehu života iba ATB ( čiže Candidu „dokrmoval“ iba ATB) no ochorenie kandidózou už zasiahlo nohy, žaluď, predkožku, kĺby, kríže, pokožku tváre, chrbta. Prepukla depresia a silná popudlivosť, horúčkovité ochorenia opakujúce sa každý mesiac. U neho liečba trvala 4 týždne a to bez Medofluconu, na nohy a žaluď zo začiatku použil Clotrimazol ( Canesten).Vždy po týždni prerušil procedúry na jeden deň, vtedy užíval 4krát denne pol kávovej lyžičky sódy bikarbóny. Vyrábal si tekutinu MMS1 naviac a tú použil na oplachovanie napadnutej pokožky na tvári a chrbte pomocou malej kuchynskej špongie. Takto dostal viac aktívnej látky do pokožky a zároveň odstraňoval odumretú.

Ako so stravou pri liečbe kandidózy? Normálna striedma pravidelná strava, pestrá bez zbytočných cukrov. Absolútne vylúčiť tvrdý alkohol a pivo, ak máte chuť na alkohol, tak len suché víno. Zaradiť živé probiotiká ( živý jogurt, kvasené uhorky, kvasená kapusta ) toto stačilo mne i ľudom ktorí sa takto liečili.

A čo na záver? Teraz mám 59 a žijem, liečba zabrala, v hodine dvanástej. Následky mojej neskoro liečenej kandidózy: absolútna strata čuchu, čiastočná strata sluchu, poškodenie kĺbov, šliach v rameni, poškodenie stavcov krčnej a driekovej chrbtice. Ďakujem všetkým ktorý dali na internet informácie z ktorých som mohol čerpať a vytvoriť moju schému liečby a takto si zachrániť život a pomôcť i Vám na ktorých parazituje zdravotnícky a farmaceutický priemysel, tak ako na nás Candida allbicans.
Nezabúdajte, že neliečená kandidóza má nasledovný postup: u mužov zväčša rakovina prostaty, rakovina semenníkov, rakovina pankreasu, zápal pľúc, infarkt. U žien rakovina krčka maternice, rakovina prsníka a nakoniec sa to všetko končí fatálne. Osobne si myslím, že ak by sme boli v mladosti vyliečení z kandidózy, tak nemusíme liečiť rakovinu. Ak jedinci s kandidózou splodia potomka, tak sa celý tento „článok“ začína odznova.
A teraz bonus. Dva roky som nemal chrípku, virózu a angínu. Zmizli zápaly žíl,šliach, kĺbov, močových ciest, hrdla, dutín, uší, očí a ďasien.

29. november 2017

1technik

2

Kandidóza z pohľadu technika.

S autom nechodím do servisu každý týždeň, aby mi doliali chladiacu kvapalinu a tak odstránili prehrievanie motora. Mechanik urobí kontrolu tesnosti chladiaceho okruhu, závadu odstráni a až potom doplní kvapalinu. Čiže odstránil prvotnú príčinu prehrievania motora.
Prečo to nejde s našim telom? Aby sa mechanik pre ľudí (doktor) riadil obdobným postupom?
Pokúsim sa dať odpoveď.

Ľudský organizmus je od okolitého sveta (plného baktérií, vírusov, alergénov, infekcií ) oddelený pokožkou. Zvláštnu časť pokožky tvoria sliznice. Za normálneho stavu nás tento obal dokonale chráni pred vplyvmi okolia. Normálny stav znamená že pokožka je zdravá, pružná bez defektov, sliznice sú primerane vlhké, slabo ružové, bez zápalu, bez povlaku.
V prípade že sa náš dokonalý obal poruší, organizmus sa stáva zraniteľný. Takéto porušenie nášho obalu dokáže spôsobiť Candida albicans, ktorá je prirodzenou súčasťou črevnej mikroflóry. Počas ľudského života sa prirodzene rozrastá zo svojho pôvodného miesta ďalej do organizmu až po jednotlivé sliznice a pokožku. Je to individuálne, podmienené mnohými faktormi a časom. U niekoho rýchlejšie u iného pomalšie. Z môjho pohľadu určuje dĺžku a kvalitu nášho života. Tak ako prerastá rôzne orgány nášho tela, tak vznikajú jednotlivé zdravotné problémy. Preto lekári liečia príznaky chorôb a nie podstatu ochorenia. Je to pre nich jednoduchšie, stávajú sa takto distribútormi farmaceutických produktov .Takéto liečenie je biznis, tu sa točia peniaze. Ďalej je týmto zaručená „prirodzená“ zdôrazňujem „prirodzená“ mortalita obyvateľstva.
Niečo z príkladov:
Nechtová mykóza a mikóza medzi prstami, reklami Vám doporučia rôzne zaručene fungujúce krémiky a vodičky. No po čase sa to stále vracia. Pokožka je prerastená Candidou.
Urogenitálne infekcie, sliznica je narušená Candidou tak infekty nemajú problém preniknúť.
Infekcie dýchacích ciest vrátane ústnej dutiny, ďasien, jazyka, mandlí. Začína to tým „bielym povlakom“.
Zápaly kĺbov, šliach, žíl, žalúdka – tu sa usídlil Helikobakter pylori. Takto by bolo možné pokračovať donekonečna.
Na kopu infekcií nám doktor nasadí Atb a tým prikŕmia Candidu, ktorá sa môže ďalej rozrastať organizmom – vzniká Kandidóza. Dochádza k poruchám imunitného systému, stupňujú sa alergické reakcie. Orgány napadnuté Candidou sú neustále v zápalovom procese a stávajú cieľom rakoviny.
Prvotnou príčinou našich ochorení je Candida ktorá spôsobí kandidózu.

15.december 2017

1technik

3

Aby sa táto trilógia stala trilógiou

tak pridávam to čo je medzi riadkami predošlých príspevkov.
Určite Vás napadne, že takto jednoduché vysvetlenie vzniku našich zdravotných problémov snáď ani nieje možné. Ako je možné, že s tým neprišiel niekto už dávno? Na to odpoviem tiež otázkou. Prečo ľudia robia jednoduché veci zložitými, prečo hľadajú problémy tam kde niesu? Ešte občas my technici sa dopracujeme k starému dobrému, že v jednoduchosti je krása, alebo sila?
Prešiel som učebnice pediatrie a geriatrie, všímal som si pasáže týkajúce sa mykotických ochorení a následnými chorobami, ich liečbou a prognózami. Z toho vyšlo jednoznačne, že kandidóza nás sprevádza celý život, od narodenia po smrť a týmto nám zabezpečuje postupne zdravotné problémy. Je to tak, lebo v prírode existuje jediný zákon, zákon silnejšieho a len ten prežije. Tak je to i s našou kandidou, nakoniec silnejší vyhráva, no my to nie sme. Od rýchlosti šírenia kandidózy naším organizmom závisí kvalita a dĺžka nášho života.
Určite sa Vám toto bude zdať ako ďalšia z konšpiračných teórii. Ale konšpiračná teória nieje to, čo človek zažije na vlastnej koži, to čo odsleduje pri vývoji chorôb a nakoniec zomieraní svojich blízkych,konšpirácia nieje to o čom hovoria výsledky opísané v medicínskych učebniciach. Konšpiračné teórie teraz vyvinú záujmové skupiny z oblasti farmakológie a následne medicíny.
Jednú odpoveď tu ale nenájdete. Ak zastavíme rast Candidy naším telom, staneme sa nesmrteľnými? To neviem, ale stane sa asi to , že sa budeme dožívať tých 150 rokov, na ktoré sú podľa niektorých vedcov konštruované naše telesné schránky.

To je všetko, čo som dal za dva roky dohromady, Môžete si utvoriť svoj názor, nemusíte súhlasiť so všetkým o čom tu píšem.

Ešte som si spomenul na jednu vec, ktorá patrí do prvého príspevku. Určite si spomínate na cestopisy ktoré hovoria o liečbe chorých v domorodých kmeňoch Afriky a južnej Ameriky, liečili ich zakopávaním do zeme na určitý čas. Aké asi minerálne látky obsahovala tá pôda?

21. december 2017

1technik

!!!autorstvo je zabezpečené technickými prostriedkami!!!

Gabika42

Pani Albertová je absolútna jednotka tu na Slovensku. Ale ako tu už bolo niekým povedané - nie je to klasická liečiteľka. Myslím dokonca že ani nemá nejaké jasnovidné schopnosti. Ale zato je to veľká odborníčka a keď niekto potrebuje vstať z popola, tak ona ho dokáže zodvihnúť. Môj život bol pretkaný lekármi a psychológmi a jediná škoda je to, že som sa s pani Albertovou nestretla skôr.

Marosko-n

Mali by ste veriť Bohu !
aj GGW -BLv liečivá voda vznikla v vôle Božej.
Od roku 2000 nikoho nesklamala.
Mentáne aj na diaľku pracujúci liečitelia Vám na chvíľu môžu pomôcť ale z celosvetovej štatistiky Vám to poškodí v živote ešte viac !
Boh stvoril Prvotinu pre život GGW vodu aby všetkým živočíchom pomáhala a pomáha dodnes Všetkým!
Aj Ježiš sa dal v rieke Jordán vodou a Duchom svätým pokrstiť aby dostal Božskú moc a silu zvládnuť ľudské sebectvo.