Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Pupava? Nie je ti horka? Ja dam 4 listy velke do stavy a uz je stava velmi horka ale tak vypijem a dokonca si pocas pitia na nu zvyknem a pripomina mi chut extra silnej kavy.
Synovi som raz urobila uhorkove spagety no hm mohol byt aj viac nadseny. Nebolo by to skvele keby moj muz aj moj syn pytali viac raw jedla? Jeeej to by bolo uzasneeeee.

Rosemary

OK, veď ani mňa to nesúri, lebo v podstate ja som nad tým rozmýšľala ešte minulý týždeň, ale nakoniec som to aj tak nedala. Keď ja tak rada papám, chichi. Tak v pohode môžme ešte počkať. Ja som si aj tak hovorila že dosť ovocia kupujem a mám veľa zamrazeného, tak začnem míňať už aj to aby som to vôbec do jari stihla. Lebo potom keď budú čerešničky, jahôdky, malinky, mmmm, tak potom na zásoby z minulého roka asi chuť už nebude.

Rosemary

To ja keď vidím tie videá tak tiež slincem ako bernardín. :DDD
Ale kto by mi to stále robil, a zasa to by nebolo aj tak až také zdravé. Ale keby to rodinke chutilo tak by som im také aj robila. Ale aj tak som rada, lebo za posledný rok sme riadne zjednodušili a odľahčili varenie a sem-tam aj niečo surové zjedia, tak sa z toho straaašne teším. A ja aj tak nedám dopustiť na smoothie, tie sú najlepšie, tie proste zbožňujem.
Ešte mi ku šťastiu chýba púpavienka, asi sa budem musieť trocha pohrabať v mrazáku a nejakú tam nájsť. Tú mám zo zeleného asi najradšej. Keby sa to nemuselo obmieňať tak by som si ju do smoothie pchala cez leto asi každý deň.

GoFruit

Uf Rosemary, ty ides na mna nejak zhurta.
no musim si to premysliet lebo potom by som nekupovala na trhu take mnozstva veci. Inac uz budu pomaly koncit manga z peru to by som kvoli nim este pockala. Nesuri mi to ehm. A zajtra mi ma prist zasielka fifi bananov a divokych ananasov. No jeda. Tak este porozmyslam.

Rosemary

Hm, no ja už si ani nejako nepamätám koľko som ich zjedla, ale asi dosť lebo som si robila aj šťavu, nechcelo sa mi ich stále chrúmať, ale viem že mi ten posledný deň stačilo len 0,5 kg na jedno jedlo. Takže ty keď moc nemusíš jablká tak ti to bude stačiť asi tak. Takže 4-5 kg myslím že by malo byť dosť. Ale na sorte určite záleží, ja mám radšej sladšie, kyslé by som určite nezjedla a tie mi ani nerobia dobre na zuby, ešte v tej šťave ich vypijem alebo mixnuté s banánom ale inak nie. A kedy by si do toho šla? Ja som rozmýšľala nad týmto pondelkom ale keby si sa na to dala aj ty mohli by sme ísť do toho spolu. Ve dvou se to lépe táhne. :D

GoFruit

Vau to mas super, ze ti deti jedli raw jedlo na obed. Mnam aj ja by som si dala. Daj si stavu z 2 citronov s minimom vody ak ti je tazko. Mala si nejaky konkretny recept?
Ja som sa dnes namotavala na raw gourment recepty. Tie sausiky z kesu orechov vzdy vyzeraju genialne. dobre sa vyspi a jupi zajtra sa mame skvele

GoFruit

Ejha ja by som tiez tie jablka skusila znovu ale ako ich do seba dat a nehladovat? Skusim najst nejaku sortu co by mi chutila. Najradsej mala jonagoldy ale tie v bio kvalite zohnat velmi neviem asi su uz dost preslachtene. Tu maju na trhoch kadeco ine len nie tie. Hm zajtra skusim kupit. Rosemary kolko kil by som mala mat na 3 dni?

Rosemary

Aj ja tebe prajem nádherný zajtrajšok a dobrú nocku.
A dnes som mala:
O: smoothie - granátová šťava, banány, 1 zlaté kiwi, špenát, zázvor - 1,3 l
Deťom som urobila na obed uhorkové špagetky s rajčinovou omáčkou a kešu syrom - mali veľký úspech, hovorili že chutia lepšie než klasické :DDD
Zostalo aj trochu omáčky aj syra takže na večeru som to dojedla s uhorkou a rajčinkami, no a ešte som zjedla za misku pickles, takže teraz vieš čo.

Rosemary

No toto video som už videla dávnejšie. Ja som si tiež na raw akné vyiečila, je to fakt dobré, a asi najlepšie sú tie jablká, po tých pleť ešte oveľa lepšia, asi dám ešte znova tie tri dni na jablkách, aj tak ich máme veľa. A do smoothie ich nedávam, tam sa mi jablká akosi nehodia.

GoFruit

Joj moja vitamix ti velmi prajem. Je to uzasna masina.
No mozno zavisi od kvality odstredivky alebo to nie je odstredivka? Mne to tak vyzera hm.
tak sa dobre vyspi a zajtra nam prajem este uzasnejsi den,uz sa nan tesim