Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

evcca

takze pokracovanie vcerajska:
ol: jablko- strasne mi chutia poslednu dobu
v: kelovy salat-recept som uz pisala, rajcina a 1PL varenej soje a 1PL varenych krup
takze vcera raw len na cca 80 az 85%.

dnes by som chcela 100%
zatial r: bananovo-mangove smoothie a jablko

dana660xz

ahojte baby,citam vas tu kazdy den, ste mi velikanskou isnpiraciou, citam aj knizky, ktore ste tu pisali. chcela som sa vam dnes pochvalit, ze som bola vcera 100% raw, ale nakoniec som si dala k obedu 2x taky pukancoy chlebik a na veceru 1celozrnny chlieb s kapiovou pomazankou. ale je to tak 80-90%,to je lepsie ako 50 :) tesim sa na dalsie receptiky!

winki

Ja na raňajky syr niva s kúskom chleba a k tomu červená kapusta, cibuľka a biela redkovka
obed: hrstková polievka

evcca

ja jem obcas polievky, samozrejme, ze zeleninove alebo zelenina so strukovinami. neda mi neochutnat, ked varim malemu synovi.

winki

Ahojte mna by zaujimalo či papáte aj nejaké polievočky...lebo na tých som závislá. Ja keď robím polievku tak sa snažím variť zeleninu tých 10 minút, proste ju nakrájam na malé kúsky, poprípade nastrúham. Čo nato poviete?

evcca

ja som zacala asi pred 7 rokmi, pripadalo mi chore kombinovat klasicky stravu, moje telo to odmietalo uz roky a nepocuvala som ho dostatocne a narazila som si hubu v podobe dost blbej choroby a v nemocnici mi moc nepomohli, tak som zacala sama. prve zlepsenie nastalo pri delenej strave a kedze som sa citila lepsie, isla som dalej, vynechala som bielu muku a biely cukor, sladkosti a casom maso a mliecne produkty a presla som len na varenu a dusenu stravu-hlavne zeleninu, ovocie a strukoviny. uz pred 3 rokmi som bola z 50% raw, potom tehotenstvo a raw na cca 65-85% a teraz je to asi 85-90% raw. su lepsie a horsie dni, obcas potrebujem motivaciu. nikdy som to neskatulkovala na raw a vitarianstvo, pocuvala som svoje telo.
ano, na slovensku je to tazke, pretoze zdrave stravovanie v tejto podobe sa povazuje za extrem a kvalitnych potravin je minimum.

Maoam

watermelon, este raz dakujem, dnes idem nakupit kopu ovocia a zeleniny a pustim sa do toho...

posledne tyzdne jem uz dost dobre, sice aj varenu stravu, ale ovela viac sa snazim zaradovat surove a cela som zahlienena, hrdlo ma boli, unava, bolesti hlavy, co ma dost plasi,a le mam dojem, ze to bude asi pozitivny prejav??
(toxiny von z tela)

hlavne to zahlienenie je otrasne...jazyk som mala najprv normalny, potom biely, zlty a uz je hnedy!

takze asi daco vychadza von zo mna, aj sa viac potim, sprchujem sa 2-3x denne, co mam potrebu stale to zo seba splachovat