Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

evcca

mozem este na rok, len potom sa obavam straty starej prace, sice na tu pracu nadavam, ale robim, to co ma bavi. a vyzit s materskej sa neda, co je druha vec, hoci manzel zaraba dost.
tiez sa obzeram po alternativnej skolke, ale zatial som nasla vsetko len v ba a to je od nas cez 150km.
ale verim, ze najdem alebo ze vyhram ten milion a otvorim si vlastny bio obchod:-)
manzel tvrdi ze som snilek, ale vzdy mi vsetko vyslo, tak preco nie.
maly nie je vobec ockovany proti nicomu? nerobili ti problemy v porodnici?
vcera r: banany
o: na sucho pecene zemiaky a kopa zeleniny-paradajky, hlavkovy salat, mrkva, susene rajciny
ol: susene slivky- moje vlastne
v: kapustovy salat
v2: banan

watermelon

R 8 dl OJ, hrozno
O cestoviny so šalátom z červenej repy červenej kapusty a pazitky
Šťava z 1 hlávkového salatu, pupavy žihľavy uhorky mrkvy a hrušky
V mango, 2 cherimoye, fifi banan
Juuj evcca môj manžel vie veľmi dobre čo je to starať sa o syna a obdivuje ma... Tie spotrebiče vlastne nechce kvôli tomu že je malo miesta, destilator a odšťavovac sú dosť veľké stroje.
A mohla by si si materskú nejak predĺžiť, či nie? Ja mám problém s tým dať ho do normálnej škôlky a neskôr školy... Chcem alternatívu niečo ako steiner či waldorff...aj kvôli tomu že nie je ockovany a tu ho bez toho nevezmu do klasických škôl a potom aj kvôli strave a hlavne mi nesedí štýl akým sa v nich vyučuje...

evcca

skus nechat muza sameho jeden den so synom, u nas to pomohlo, hoci som ja trpela viac, som na maleho silno naviazana. takze s tym suvisia aj moje obavy z navratu do prace.
dala si mi dobry tip na odstavenie, asi to dnes skusim- pupavy, zihlava a spol.
vcera som 1x skusila pomarancovu stavu so salatom a prekvapivo to bolo dobre.
u nas rano klasika- banany. milujem ich.

watermelon

evcca, zial strasne lubim nemecky razny / je tmavohnedy taky akoby lepkavy alebo ako to opisat, pecenie doma musi byt super, ale mne muz uz nechce kupovat ziadne pristroje do kuchyne, a to mam len odstavovac mixer a destilator, ale vydrankala som este novy mixer, nuz ked teraz nezarabam, ale preboha ved starat sa o syna je horsie ako chodit do prace...
surovy med je definovany ako nepasterizovany, autor Edward Howell pise ze v obchodoch su len pasterizovane, a najhorsie je ze vraj su vcely krmene cukrom, lebo im priskoro odoberu med, kvoli ziskom.
juicegirl ahoj jasne pamatam si na teba, dufam ze nam budes prispievat svojimi jedalnickami a inspirovat nas, ako sa mas? Tusim som ti nedavno napisala mail, ale si sa uz neozvala, ale nie som si ista ci tebe, lebo som si dopisovala s viacerimi babami, ktore chceli rady s vitarianskou stravou
Dnes som si odstavila hlavkovy salat, listy pupavy a zihlavy, mrkvy a uhorku, bol toho liter, aj synak pil statocne
V: susene figy, hrozno, ananas a este sa uvidi

juicegirl

ahoj watermelon :)

pamatas si na mna?

pisali sme si cez gmail mala som prezyvku viki/simi asi pred rokom a pol o vitarianstve celkom dlhu dobu, ale potom sme to naraz prerusili uz ani neviem preco..ale som rada ze som ta tu objavila a dufam ze obnovime kontakt :)

evcca

aky chlieb jedavas? ja si v poslednej dobe peciem doma v pekarnicke z celozrnnej spaldovej muky a neda sa to porovnat s prifarbovanymi obchodovymi.
citala som clanok, ze kvalita chleba v SR je velmi nizka a neodpoveda popisovanemu zlozeniu.
a ako je definovany surovy med v tej knihe?

watermelon

Mňa praveze ak niečo boli tak vtedy som striktne surová. Vtedy sa mi vytvorí blok a nedám do seba nič škodlivého.
Dnes ráno 7dl OJ (skratka pre orange juice) z tých najlepších bio pomarančov aké som kedy mala. Zo sicilie. Bohužiaľ končí im sezóna.
O: zeleninovy šalát, pečené zemiaky, surový syr od kozy a ovce (máme na to v sj vôbec slovo? Kozo-ovci syr???)
Ináč čítam veľmi zaujímavú knihu kde píšu že v surovom mede je enzým amylaza a ked chceš jesť chlieb tak si naň môžeš natrieť surový med a nechaj pôsobiť 15 min a zjedz - tá amylaza tí natravi skroby v chlebe a telo minie na trávenie chleba menej vlastných enzymov.

evcca

ja dnes rano bananovo-grepove smoothie
desiata: hlavkovy salat
o: mam nachystany paradajkovy salat ale malemu som robila cestoviny s brokolicou, tak mozno ochutnam..

evcca

ja zlyhavam vtedy, ked som unavena, alebo ma nieco boli.
ozaj, mate nejaky recept na surovy karfiol, brokolicu a hokaido?