Úzkosť

rena23

Fida, klikni na tieto odkazy v mojej odpovedi (nezadavaj ich do vyhladavca, klikni na ne tu - otvori sa Ti to presne tam, kde treba). Docitas sa presne o tom, co prezivas - neboj, so srdieckom nic nemas - prezivas somatizacie, co je pre uzkost typicke. Nezomiera sa na ne, len je to velmi neprijemne. O dynamickej terapii som vela pisala v poslednych tyzdnoch na temach Depresia a panicka porucha + Panicka porucha. Ked si prejdes moje odkazy na tychto temach z augusta, najdes tam vsetky podrobnosti, aj kontakt, kde sa da zohnat terapeut.
www.ecavba.sk
www.dusevnezdravie.sk

rena23

Fida, klikni na tieto odkazy v mojej odpovedi (nezadavaj ich do vyhladavca, klikni na ne tu - otvori sa Ti to presne tam, kde treba). Docitas sa presne o tom, co prezivas - neboj, so srdieckom nic nemas - prezivas somatizacie, co je pre uzkost typicke. Nezomiera sa na ne, len je to velmi neprijemne. O dynamickej terapii som vela pisala v poslednych tyzdnoch na temach Depresia a panicka porucha + Panicka porucha. Ked si prejdes moje odkazy na tychto temach z augusta, najdes tam vsetky podrobnosti, aj kontakt, kde sa da zohnat terapeut.
www.ecavba.sk
www.dusevnezdravie.sk

rena23

Fida, klikni na tieto odkazy v mojej odpovedi (nezadavaj ich do vyhladavca, klikni na ne tu - otvori sa Ti to presne tam, kde treba). Docitas sa presne o tom, co prezivas - neboj, so srdieckom nic nemas - prezivas somatizacie, co je pre uzkost typicke. Nezomiera sa na ne, len je to velmi neprijemne. O dynamickej terapii som vela pisala v poslednych tyzdnoch na temach Depresia a panicka porucha + Panicka porucha. Ked si prejdes moje odkazy na tychto temach z augusta, najdes tam vsetky podrobnosti, aj kontakt, kde sa da zohnat terapeut.
www.ecavba.sk
www.dusevnezdravie.sk

fida

kvetinka 1...beriem frontin a citalec
a ty??musím offik..ale ozvem sa..ok??
a popíš mi ako sa u teb a prejavujú ataky..a ako to zvládaš
ja som bezbranná

kvetinka1

fida, presne tak, lieky mi už viackrát pomenil lekár, ale vôbec to nie je také ako by som to chcela ja. chcela by som, aby to bolo ako predtým, než mi to prišlo. lenže to asi už tak nebude. vždy si poviem, že sa s tým naučím žiť, ale nejde to, pretože vždy príde deň kedy ma to chytí a opäť zlomí. v poslednom čase je to dosť časté. a ty berieš nejaké lieky?

fida

kvetinka 1...ozvem sa......pekný večer
takže aj tebe je zle....aj keď užívaš lieky??aj na hrudi ti býva ťažko??vidím, že asi niesom sama
je to tak blbý pocit..keď človeku je zle,,,,a ešte k tomu tie bolesti a tlaky an hrudi,,,búšenie.....potom mi ta bolesť od srdca ide až do ľavej ruky....

joj...už aby sme boli všetci zdravučkííííí

misiak

Nevzdavajte to.vsetko prejde.mne sa vcera ani nechcelo zit.total depky ani alkohol nepomohol.bal som sa najhorsieho.dnes je vsetko fajn.takze tak.
Myself beriem seroxat a chlast v poho.takze tak.kamarat berie cipralex a chlasta.ale to nieje odporucanie.kazdy organizmus je iny a vsetko je v hlave.
Ja to beriem tak ze radsej pivo ako xanax :D obe nicia pecen a pomozu ale pivo viac chuti :D

kvetinka1

rena23, som ti vďačná za otvorenosť...veľmi si to cením, ale aj vám ostatným za to, že ste ochotní si popísať. ja som tiež začínala tým, že sa mi to prejavovalo fyzicky: búšenie srdca, potenie, pocit na odpadnutie, pocit že sa zadusím, zvieranie na hrudi. tiež som nešla hneď psychiatrovi, pretože som sa bála, že ma za to ľudia odsúdia alebo sa mi budú posmievať. začala som navštevovať psychologičku a tá mi povedala po pár sedeniach, že to všetko prejde,že na to treba čas a treba sa vedieť prekonať. lenže to vôbec nešlo, nakoniec som sa vybrala na psychiatriu, pretože sa to nedalo vydržať. bála som sa chodiť von, cestovať a to cestovanie mi zostalo až doteraz :(. vždy cestujem v sprievode s niekým, sama nie som schopná odcestovať a ak mám niekam ísť tak je to pre mňa strašné a tá panika a strach čo ma chytá... :( a trvá to už šiesty rok, ale k psychiatrovi chodím druhý rok. a v poslednom čase mám pocit, že sa toho asi už v živote nezbavím... :( teraz užívam Xanax, predtým som mala Paretin, Sertralin, Spitomin.