Úzkosť

myself

Ahoj Rena 23 - dik za info. Mozem sa este spytat preco si davky zvysovala ? Bol to zamer, tak ako ti to naordinovala doktorka, alebo si sa citila zle a preto si davky zvysovala ? Ja som sa snazil zistit viac info k davkovaniu ale informacie k tomuto lieku su dost strohe.
Ja teraz beriem od nedele 1 tabletku rano a je to celkom ok - trosku take blbe pocity (telesne) co prisudzujem nabehu na novy liek, ale inak to ujde. Tak teraz neviem, ci mam aj ja davku po tyzdni zvysit alebo este skusim nejaky cas pockat ako sa to bude vyvijat. Ako to vidis ty ? Nedostavia sa pri zvysovani davky nejake vedlajsie ucinky ?
dakujem

katkaxxx

Ahojte, zdravim vsetkych starych znamych, ako sa mate? :)

po strasne dlhej dobe som zabludila na tuto stranku, a pozeram ze tu chyba trosku povzbudenia, tak vam pridam jednu "infosku"

"Úspech liečby: Asi 90 percent ľudí s úzkosťami a fóbiami, ktorí vyhľadajú pomoc, sa môže úplne alebo čiastočne vyliečiť a žiť ďalej zdravým spôsobom života. "

zdroj:LIGA ZA DUSEVNE ZDRAVIE
www.dusevnezdravie.sk

rena23

sunnie, ja na lieky neverim a nie je terapia ako terapia. Poznam ludi, ktori sa z toho dostali, aj takych, co sli ku dnu, ale ked to zosumarizujem, vzdy to zalezalo od pristupu k liecbe. Ja som asi skor mala stastie na vynikajucu terapeutku. Viem, ze KBT natrvalo nepomaha, ale dynamickej terapii verim, pretoze jednak hlada a odstranuje pricinu (ale asi naozaj musi byt terapeut velmi dobry odbornik,) a ked je terapia dobre zvladnuta, nauci Ta atakom predchadzat. Neviem povedat, ci uz budem ok cely zivot, neviem, co bude, ked pride nejaky velky zivotny otras. Ale viem, ze zatial, ked na mna siel aj velmi zly atak, dokazala som ho, s pomocou toho co som sa naucila v terapii, odvratit a to mi dava nadej. JEDNODUCHO SA TO DA!!! Pred par mesiacmi som bola na pokraji samovrazdy a teraz uz zijem uplne normalne, aj ked vtedy som neverila, ze sa mi to este niekedy podari. Ked sa to da mne, urcite sa to da aj inym. Citila som potrebu zareagovat na Tvoj predchadzajuci prispevok, pretoze nabadal k rezignacii, to nikomu vela chuti bojovat neprida a to urcite nie je to, co potrebuju ludia, ktori tuto temu otvoria. Sila a chut bojovat s uzkostou je zakladom uspechu, a potom, samozrejme, aj vonkajsia podpora. Drzim palce vsetkym!!!

monika99

ahojky,nebola som tu dost dlhu dobu..zmenila som pracu,bydlisko a podobne tak ten cas rychlo ubiehal..uzkost sa ozyva potvora stale ale lieky neberiem,aj ked sem tam o tom uvazujem,mam dojem ze podlieham vykyvom nalad a niekedy ako keby som mala vypadky pamate...cudne ale predpokladam ze je to z uzkosti...a co ty tani,jako psik?? a co pracuj??

charlie89

myself mas velku pravdu v tom co si napisal...su dokonca ludia ktory sa dostanu z horsich veci ako je uzkost a depresia...su ludia ktory sa vyliecili dokonca z maniodepresie a dneska ziju plnohodnotny zivot to ze Peter Muk to zdal a znicil sa sam to je velka skoda...a dalsia vec taky clovek ako je Jan Kroner trpel depresiami a silnou uzkostou a ten clovek normalne funguje zije a je dokonca stastnejsi nez bol pred tym .....a zo vsetkeho sa da vyliecit ked clovek chce a veri v to! mysiak mi velmi dobre poradil na zaciatku ked to prepuklo u mna....a ludia tu je jedno video pre nas co sme tu prosim ludia pozrite si ho nebudete to lutovat www.youtube.com

misiak

myself klobuk dolu.
presne ako hovoris.
sunnie mam rad ale po tomto prispevku sa z toho asi naozaj nikdy nedostane.(bohuzial)

myself

Sunnie, prepac ale nechapam celkom, aky ma vyznam pisat na tomto fore, ze uzkost je celozivotna zalezitost ?! Neviem ci si uvedomujes ako mozu podobne tvrdenia zaposobit na ludi, ktori maju psychicke problemy a potrebuju povzbudit a nie naopak pridavat im trapenie.
Pravda je sice taka, ze uz to nikdy nebude ako predtym, lebo my vsetci co tu sme na tomto fore mame nato geneticke preddispozicie a neviem ako vy, ale ja som bol vzdy taktrochu posero a zaoberal som sa vecami, ktorymi sa moji rovnakostari kamosi nikdy nezaoberali. Cize ak niekto ocakava, ze vysledkom liecenia sa ma dosiahnut akasi nirvana tak to bude velmi sklamany a frustrovany, lebo bez hasisu to asi nepojde.
Si zober napriklad takeho Mareka Vasuta, pred niekolkymi rokmi trpel tazkymi depresiami a dokonca si siahol aj na zivot. A teraz je uplne v pohode a dari sa mu lepsie jak v minulosti.
Toto su pribehy, ktore by sme si vsetci mali vsimat a nie pustat negativisticke teorie, ktore mozu niekomu fakt nepekne skomplikovat situaciu.

miloslava_m

ludia, musim povedat, ze mi dost lezie na nervy ked mi hovori o uzkosti niekto, kto to nikdy nezazil. a ked mi zacne kecat ako mam zmenit myslenie a ako sa mam sustredovat na nieco ine. to mi je hned jasne, ze nevie o com je rec. ale aj ked som si svoje uzila, musim povedat, ze predsa len som nasla pomoc. nie u psychiatra, ten mi iba predpisal lieky a kaslal na to, co je napr. s mojim telom. zacali mi praskat cievy, robit sa krvave podliatiny, problemy s pecenou atd. v takom zufalstve som sa dozvedela o dr. albertovej v blave. ja som k nej uz isla ako k poslednej spase, lieky mi robili zle a bez nich som mala stale stavy paniky. tak ona mi naliala tolko nadeje a chuti popasovat sa s tym, ako nikto predtym. a pekne po malych krocikoch som to s jej pomocou zvladla. teraz som v remisii styri roky, obcas pride take to slabulinke chvenie v oblasti zaludka, co u mna vzdy predtym signalizovalo, ze hrozi dalsi atak. ale vzdy to prejde za par hodin a je uplne dobre. aj to simranie v okoli zaludka sa objavi iba tak dvakrat do roka na par hodin. je to skvely pocit, az mi je do placu, aka som jej vdacna. ona ma s tymto skusenost a vie presne, co na to zabera. lekar ti da iba lieky, ale ani dobre nerozumie, co sa s tebou deje.

sunnie

rena, neviem ako dlho bojujes s touto chorobou ale casom zistis ze aj ked sa mozes citit par rokov ok tak sa ti to moze kedykolvek vratit a este horsie. to ti potvrdi kazdy, nepoznam bohuzial nikoho kto sa uplne vyliecil, akurat to lieky /mozno/ trochu utlmia. vies ja to mam uz vyse 10 rokov a x liekov ani terapie vratane "zmeny myslenia" mi nepomohli, vzdy ma to vratilo na zaciatok. no mozno budes mat viac stastia...