Úzkosť

kvetinka1

Ahojte, som tu nová a ako tu čítam, tak ako keby som čítala o sebe. Ja trpím tiež úzkosťou, strachom a liečim sa dva roky. :(Vždy som si myslela, že som sama čo má takéto problémy. Ale po tom ako som si to tu čítala, tak vidím, že nie som. Som rada, že sem môžem napísať a dúfam, že zapadnem medzi vás a budeme si navzájom pomáhať.

charlie89

Ludia tak bol som dneska u psychiatra neurcil mi ziadnu zlu diagnozu teda neurcil ziadnu a nevyjadril sa nejko priamo k tomu ale pytal sa ma na moje myslienky tak som mu to vsetko vyplul na stol vsetko a bol troska prekvapeny....no a pytal sa ma ci by som to niekedy bol schopny spravit povedal som mu nikdy v zivote proste ja mam ludi rad a takisto by som nedokazal niekomu u blizit bez dovodne takze povedal ok nemam sa coho obavat ostanem pri liekoch akych som bol....cize mirtanebe a paroxetin mi ostavaju..´.ale je mi to troska cudne co sa tyka diagnozy lebo sa nejako priamo nevyjadril...ale dakujem vam za podporu aj tebe RENA velmi pekne dakujem! strasne sa mi paci tato miestnost alebo ako by som to nazval lebo su tu ludia ktory vedia sice nieje uplne odborne poradit ale vedie obrazne trosku pomoct dakujem VAM este raz !

rena23

Slavien, len u Charlieho, podla toho, co pise, chyba kompulzivne spravanie. Chorobne predstavy su prejavom velkeho mnozstva psychickych ochoreni, preto si myslim, ze by ho mal diagnostikovat lekar.

Slavien11

charlie89: Popisuješ tipické obsedantne myšlienky. Možno by si mohol mať Obsedantne kompulzivnu poruchu
skus si prečitať túto knihu
www.martinus.sk

rena23

Charlie, zjavne si si vytvoril transfer - na psychologicku si sa naviazal. To sa stane takmer kazdemu, kto si s terapeutom vytvori dobry vztah (mna nevynimajuc). Aj ked ju mas rad, zjavne Ti nepomaha a mal by si hladat pomoc inde. Tvoje predstavy nemusia hned znamenat schyzofreniu, ale urcite nie su normalne - mal by si to cim skor riesit s odbornikom, aby sa nezacali zhorsovat. Pises, ze si chcel vediet, ci si niekto presiel takymito myslienkami... Co Ti to pomoze? Ty si Ty a preto Tvoj problem treba riesit individualne. Inak, myslim, ze asi vsetci, ktori sem pravidelne pisu sa liecia, takze najvyssi cas zacat. Pred problemami neutecies, moze to byt len horsie, tak cim skor ries! Drzim palce!

charlie89

rena23:
no dakujem za radu ale vies ja uz som si na nu zvykol a je celkom fajn ja jej vravim vsetko o svojich myslienkach a tak pocitoch len moj problem je ten ze ja ako nahle nieco uvidim alebo sa mi zazdane tak proste hned sa bojim ze mam schyzofreniu a potom to studujem na internete a hned tam vidim vsetky priznakl...uz mi to zakazalo plno ludi ale ja to aj tak robim a potom sa strachujem ze co mi je ci to nahodou nemam alebo podobne takze si to vlastne aj vytvaram sam...ja som len chcel vediet ci aj niekto z vas presiel podobnymi myslienkami alebo to mam iba ja...a dakujem

rena23

Charlie, uz podla toho, co si pisal minule, ta Tvoja psychologicka asi za vela nestoji, skus si radsej najst nejakeho dobreho psychiatra (dopredu si zisti, ku komu sa naozaj oplati ist). A urcite zacni s terapiou, nie len s liekmi. Ja som ku psychologicke chodila niekolko rokov, az ma jedneho dna, neviem, ci mala blby den, alebo co, poslala prec, ze co tam otravujem, ved mi nic nie je a zbytocne ju oberam o cas, ktory by mohla venovat ludom, ktori to naozaj potrebuju... o par mesiacov mi prepukla uzkostno-depresivna porucha so somatizaciou v plnej parade, az na pokraji samovrazdy. Co je to za psychologicku, ktora na nieco take nepride? (Na raklade Rorschachovho testu mi tvrdila, aka som harmonicka a vyrovnana osobnost!)