Úzkosť

sad20

cony tie lieky velmi nepomahaju najviac pomaha ked si casto v spolocnosti a ked nieco vzdy robis skus zmenit zivotny styl

cony

Ahoj, som tu nova, prave som vcera pisala aj do temy depresia, ale skusam aj tu,neviem kde to je zivsie. Budem rada ak sa tu spolu podrzime a pomozeme si. Tiez trpim uzkostou a teraz je to horsie. Trva to uz presne dva roky. Beriem seroxat pol tablety denne uz pol roka, predtym rok a pol som brala celu tabletku, skusala som prestat, ale nemam odvahu a teraz ked je mi horsie, uz vobec.
Rada by som zasla na terapiu, ak s tym mate niekto skusenosti napiste prosim ako to vsetko funguje, ako sa tam dostanem, ci treba doporucenie, alebo tak. Dakujem.

rena23

Ahojte, objavila som super knihu: Albert Ellis - Trénink emocí, Portál, Praha 2010. Myslím, že je pre nás všetkých ako stvorená - píše sa v nej, ako zmeniť negatívne postoje a emócie, a tak s nadhľadom zvládať každodenné problémy. Jednoznačne odporúčam! :-)

dievcatkoTT

rena23, ano ano, dychove cvicenia su fajn..ja chodim na jogu uz asi 2 - 3 mesiace a teda som spokojna a uvolnena hlavne :) clovek len musi chciet :)
a sad20, je mi velmi luto, ze mas az take stavy, ale urcite to raz bude ok :) hlavne treba nebojovat s tymi navalmi a ono to casom ustane a budes sa citit uplne normalne..aj ked ktovie co je v skutocnosti normalne ci ten stav uzkosti alebo bez.. :)

sad20

dievcatkoTT, ja mam panicke uzkosti, uz 3 mesiac doktorka my dala neurol teraz my ho vysadza mam asi abstinencne priznaky lebo zvknem mat teraz uzkosti lieky my dala preto aby som vobec dokazal zacat chodit medzi ludi, cinnosti.

rena23

dievcatko, mas pravdu, to tu este nikto nespominal, ale mne psychiater uz na prvom sedeni povedal, ze uzkost sa spaja s plytkym dychanim, co sposobuje nedokyslicenie mozgu, tym aj centra strachu a tym sa uzkosti zhorsuju. Ked to zacina, casto mi stacia aj dychove cvicenia, s jogou mam tiez velmi dobre skusenosti. :-)

dievcatkoTT

sad20, dakujem za radu :) snazim sa byt stale medzi ludmi, ale tak niekedy kazdy potrebuje byt chvilu sam..ty mas uz ako dlho uzkostne stavy?aj nieco beries na to??bol/a si u doktora?
ja to mavam tak sem-tam, ono zacala som "nebojovat" s tymi myslienkami a s tym stavom co pride..chodim na jogu a ked citim ze nieco sa deje, tak necham nech tie myslienky odplavaju..a teraz mi je celkom fajn..ale nechcem to zakriknut hehe..zasa su tu uprsane dni, tak dfm, ze to nepride znova..a inak vrelo odporucam jogu!!!!! je to fakt velmi dobra vec a hlavne dychanim sa naozaj "rozdychat" vsetko :))))))) hlavne treba chciet :))) dzte sa lidicky :)

rena23

sad20, nie len samotari trpia uzkostami a samotarstvo same o sebe nie je pricinou uzkosti. Pricina sa hlada tazko - pravdepodobne potlacene emocie.