Úzkosť

sad20

dievcatkoTT mne to zacalo tak isto najskor som sa budil v noci ale sa to zacalo zhorsovat snaz sa stale nieco robit a byt medzi ludmi

rena23

charlie89, nepamatám si, ci si bol na tejto téme uz dávnejsie, lebo uz som sem aj na "depresiu" velakrát písala, ze sa mi podarilo preliecit vdaka dynamickej terapii. Beriem aj ad, ale nie som si ista, ci mi pomahaju. A co robim, proti tym "beznym tazkym chvilkam" som napisala v minulej odpovedi. Okrem toho som zacala brat vyzivovy doplnok Stressease od Jamieson a velmi mi pomaha. Prve dni nic, tak som si myslela, ze sam zbytocne vyhodila peniaze, ale po tyzdni som sa zacala citit super a odvtedy to trva - som uplne bez naznaku depresie a uzkosti.

charlie89

rena:
u mna je to tak isto uzkost ma obchadza a prichadzaju na mna slabsie depky...a trochu strach z buducnosti ale inak fajn no a tie neprijemne pocity na tele to pichanie idem 11nov, na gastroskopiu tak sa uvidi lekar povedal ze mozem mat helicobactera tak uvidime neham si to radsej prekuknut cele nech viem na com som....a rena co sa tyka depresii ako tie zvladas? ak sa smiem spytat?

rena23

Charlie, ked Ta picha na celom tele, bude to asi predsa tou uzkostou, aj mne sa to prejavovalo podobne. Na jesen je to tazsie pre vsetkych, a co pocuvam, tak aj pre zdravych. Vraj je to z nedostatku svetla. Mna sice, chvalabohu, zalial uzkosti obchadzaju, ale castejsie mam naladu pod psa a nic sa mi nechce (skratka lahsie depky). Tak sa snazim robit si drobne radosti, aby som sa vzdy mala na co tesit. A tiez som co najviac v prirode so psikom, to mi velmi pomaha - vacsinou sa vraciam oddychnuta a s vyvetranou hlavou. :-)

charlie89

a este ako to je na jesen kedze som si myslel ze to je tu plne na jesen kazdy den....je to moj prvy jesenny uzkostlivy a depresivny rok....

charlie89

rena: dakujem ti pekne vzdy vies poradit... no uz som mal odbery mal som momografiu ci ako sa to vola a teraz pojdem na gastroskopiu asi 25 mam pohovor tak uvidime kam ma posle lekar..lenze mna picha na roznych miestach na tele akoby ma niekto pichal nozom....

rena23

Dievcatko, nevahaj, a k tomu psychologovi chod, ak prides zavcasu, da sa to zvladnut aj bez liekov - s pomocou terapie. Ked budes chciet, tak to urcite zvladnes. Drzim palce!!!

dievcatkoTT

ahojte ludia, takze som tu zasa...neni som rada, ze vas tu zasa tolkych vidim, ale klamala by som keby mi neodlahlo, ze som s touto "radostou" neni sama...
ako ja neberiem ziadne lieky, prve a posledne stavy som mala koncom jari, vtedy to zacalo prvykrat..potom cele leto viac menej klud, ale teraz zhruba mesiac dozadu sa to vratilo a musim povedat, ze v zhorsenej forme (teda tak mi to aspon momentalne pripada)..predtym to trvalo chvilu, teraz sa uz zobudzam s divnymi pocitmi, busenim srdca a nedokazem svoje myslienky zamerat na nieco ine..pocity pretrvavaju skoro cely cely den a nijakym sposobom to neprechadza..a to som zacala aj na jogu chodit, cvicim pravidelne a jem viac menej same zdrave veci...
aach jaj, uz zacinam vazne uvazovat o psychologovi, lebo to zacina byt dost vazne a mam velky strach, ze mi "prepne"..ale zasa sa bojim brat nejake lieky, proste nechcem byt zavisla na liekoch a nedokazat normalne fungovat bez nich :((( raz by som chcela mat aj deti a byt tehotna, viem, ze sa to urcite vsetko da aj s liekmi..snad niekto pochopi moje pocity :(((((((((((((((((((((((((

rena23

charlie,moze - uzkost sa moze prejavit takmer akymikolvek telesnymi priznakmi, ale vzdy treba, pre istotu, najskor vylucit ine ochorenie.