Úzkosť

monika99

KATKA-VSETKO SUPER AZ NAD MOJE OCAKAVANIE-KEDZE JE ESTE STALE ZENATY..POTYKALI SME SI A MYSLIM ZE AJ SADLI UPLNE V POHODE VSETKO..BUDEM SA TAM TESIT AJ NA BUDUCE..SAMOZREJME ZE TO MUSIA STRAVIT A MYSLIM ZE NA BUDUCE TO BUDE UZ TAKE ESTE VIAC UVOLNENE A SOM Z TOHO RADA...

monika99

LUCIA TY BERIES RIVOTRIL?? TAK DIEVCA OD TOHO SOM TEDA SVET VNIMALA TROCHU INAK,KEBY MA NIEKTO STIPOL TAK TO NECIT..ZIADNE POCITY ANI CITY,STRASNE..JAK ZA SKLOM SOM SA CITILA CASOM...FUJ,HNUS..

monika99

AHOJKY..JEJDA NOVY UZKOSTNICI..TAK NA TO OBDOBIE KED SOM SA BALA ZASPAT LEBO UMRIEM SA ESTE DOKONALE PAMATAM..JE TO LEN V HLAVE NASTASTIE A ESTE VACSIE STASTIE ZE JA SI TO DOKAZEM UVEDOMIT A AJ Z TEJ HLAVY DOSTAT AJ KED TO STOJI TROCHA ENERGIE...CHVILU TO TRVALO KYM SOM SA TO NAUCILA OVLADAT ALE DA SA TO BEZ AD-CIEK ZVLADNUT..BOLI CASY KED SOM TIEZ NECHODILA VON-STRASNY STRACH ZE SA NENADYCHNEM,ODPADNEM A ZALIEVAL MA POT...AJ TERAZ SA MI TO STANE,DYCHANIE UZ DOBRE ALE TEN POT-TAKA HORUCAVA ZRAZU,POCIT NEISTOTY..PODLAHA MI PLAVA POD NAHAMI-JE TO LEN CHVILKOVE ALE JE TO STRASNE..POTOM SI POVIEM ZE JE TO LEN UZKOST A ZAZENEM TO NIEKAM PREC..TANI TO JA SOM BOLA PERFEKCIONALISTA V PORIADKU-MYSLIM ZE TO BOLO TIEZ NIECO SPOLOCNE Z UZKOSTOU ALE UZ TOTO JE V POHODE AJ KED NIEDY MA TO ESTE CHYTI..INAK U NOVEHO PRIATELO TEDA U JEHO RODICOV VSETKO SUPER,MOC SA MI TAM PACILO,MYSLIM ZE SME SI SADLI...SOM RADA..JAKE JE POCASKO NA SLOVENSKU BABY?? U MNA PRSI...

aurorita

Lucia ak máš ten Seroxat skús vydržať a brať ho naozaj pravidelne každý den aj ked si budeš myslieť že Ti je už lepšie.Lebo by sa ti to mohlo prejaviť na stave v akom sa práve nachádzaš rôzne výkyvy a ked to berieš pravidelne aj ked ti je lepšie tak budeš lepšie fungovať

aurorita

Lucia,ja beriem tiež SEROXAT asi cez dva roky,zo začiatku mi dosť dlho trvalo kým sa mi stav zlepšil,asi 2 mesiace.Mávala som také stavy úzkosti,a niečo také ani neviem čo to bolo že som videla ako by som mala zastretý zrak,ale po tom Seroxate sa mi to začalo upravovať.Brala som ho pravidelne a bolo mi celkom fajn.Popri tom som brala aj Neurol 1 denne rano ten najslabší.To ma tak príjemne oblbovalo,že som necítila uzkosť,ale bola som taká utlmená.Už som ho vysadila a beriem ho len ked je ozaj zle.Aj to len asi 2 krát do mesiaca.Nechcem byť na tom závislá,neviem či to aj Ty máš ale ako mám tieto problémy s uzkosťou a depres. naladou tak mám také ako opozdené reakcie,spomalené myslenie,neviem tak pohotovo reagovať a to ma najviac trápi.A začala som asi pred polrokom Seroxat dávať ako mi prišlo a už som to pocítila tie výkyvy nálady.Tak ho teraz beriem zasa každý den a zasa sa mi to upravilo,už fungujem asi 3 týždne celkom dobre.Ked som ho brala všelijako bývala som aj strašne unavená,bez energie.Dlho už užívam aj omega 3 a B komplex forte a lecitín ten je tiež dobrý na mozog atd.A dosť zabudam,ale s tým sa už pomaly začínam zmierovať beriem to ako následok týchto všetkých ťažkostí

lucia888

patrim k vam...tiez trpim uzkostami a citam si rozne fora, kde si ludia pisu a radia...mne to zacalo pred rokom, ked som bola s byvalym, nezvladla som napatie, rozisli sme sa a odvtedy sa v tom utapam. vtedy mi pomohol seroxat a bolo mi fajn...no potom sa to znova prehlbilo a tak som ho vysadila. skusala som fungovat be, ale nedalo sa. doktorka mi dala serlift, ten som vydrzala brat asi tyzden...potom cipralex, ale ani po 2 mesiacoch nenastalo zlepsenie, prave naopak. tak som sa vratila k seroxatu...brala som 9 tyzdnov jednu tabletku rano, ale uzkosti som pocitovala stale. asi dva tyzdne beriem 1 a 1/2 tabletky...myslela som, ze sa to zlepsuje, ale neviem...posledne dva dni je to take ine...a kvapkam si rivotril, ale len 3 kvapky denne. doktorka mi dala aj vyssiu davku, teda 1 tabletku 30 mg rano. berie niekto este z fora seroxat? ako vam je? poprosim vas o nejake rady, co robit...

lucia888

patrim k vam...tiez trpim uzkostami a citam si rozne fora, kde si ludia pisu a radia...mne to zacalo pred rokom, ked som bola s byvalym, nezvladla som napatie, rozisli sme sa a odvtedy sa v tom utapam. vtedy mi pomohol seroxat a bolo mi fajn...no potom sa to znova prehlbilo a tak som ho vysadila. skusala som fungovat be, ale nedalo sa. doktorka mi dala serlift, ten som vydrzala brat asi tyzden...potom cipralex, ale ani po 2 mesiacoch nenastalo zlepsenie, prave naopak. tak som sa vratila k seroxatu...brala som 9 tyzdnov jednu tabletku rano, ale uzkosti som pocitovala stale. asi dva tyzdne beriem 1 a 1/2 tabletky...myslela som, ze sa to zlepsuje, ale neviem...posledne dva dni je to take ine...a kvapkam si rivotril, ale len 3 kvapky denne. doktorka mi dala aj vyssiu davku, teda 1 tabletku 30 mg rano. berie niekto este z fora seroxat? ako vam je? poprosim vas o nejake rady, co robit...

katkaxxx

ahojte, vitajte mihalka a tana.. ja som sa dnes tak blbo zobudila... mala som zly sen, snivalo sa mi ze som si predstavila ze ake to bude ked budem mat deti a dostala som pocit ze nic necitim, taky pocit prazdna a ze nikoho nemam. v zapati som si v tom sne hovorila ze ale ved je to hlupost, clovek moze dostat na sekundu uplne hocijaky pocit.. no a potom som sa zobudila s uplnou hrozou a strachom a odvtedy sa citim taka vystrasena a mam strasnu potrebu utekat napr za rodicmi a najst u nich utocisko ako ked som bola uplne mala.. lenze u nich uz nikdy utocisko, domov ani zazemie nenajdem bohuzial... je mi tak smutno - smutno za niekym - bud za otcom alebo za mamou, jednoducho strasne potrebujem citit zazemie a je mi tak tazko na dusi z toho.. mam pocit ze podvedome este spracovavam vsetko co sa udialo v nasej rodine za posl. roky... rano ako som sa zobudila s tym blbym pocitom tak som si spravila hned v tej panike 3 relaxacie za sebou :D progresivnu svalovu, regulovane dychanie aj to take odpocitavanie po cislach od 50 spolu s nadychmi...

tibbi88

Tak, aj ja trpím silnými úzkosťami...síce "oficiálne" mám OCD, a mám množstvo vtieravých katastrofických myšlienok, ale tie kompulzie ma už nedesia...horšie je to s tým, že sa bojim púšťať do nových vecí, neverím ani vlastne pamäti a potom som z toho nervózny (hnačky, naätie vo svaloch a pod.) lieky som bral, žiaľ aj alkohol som pil...teraz váham či mám znova brať lieky, takže zatiaľ chodím k psychologičke...proste často neviem kde začať, i z drobností mám strach (napr. keď zazvoní telefón)