Úzkosť

tati

baby,mne je dnes strasne zle..ja som celu noc nespala,lebo ma doslova oblievala uzkost a musela som sa stale prehadzovat a srdce mi busi ako splasene a samozrejme ani banan sa mi do seba nepodari dat.vcera sme boli na sushi party u japonky,ktora odchadza spat domov a vrhla sa mi tam na priatela,stale ho chytala za kolienko a podobne,tak neviem ci to nemam z toho....ja neviem co so sebou robit...uz aj nad liekmi rozmyslam,ale ako vsetci pisete,aj ked ich uzivate,aj tak vam je zle,tak mi to pride aj celkom zbytocne...baby,prosom vas,uistite ma,ze sa z toho neda zblaznit?ze neskoncim niekde na lozku na psychiatrii?

tibbi88

Ja som 3 roky chodil na psychiatriu a vyskúšal som pár liekov (najviac mi vyhoval asi seroxat)...ale úprimne, sám si pokazil niektoré veci - napr. pil alkohol porpi liekoch (nechcem to zvaliť na nikoho, ale bol ťažké chodiť po večer von s kamošmi, všetci pili, nejak nechceli pochopiť, že ja by som nemal...ale tak som sa podriadil, tých kamošov zas nemám milión a viem, že som urobil chybu), po čase som ich bral nedôsledne a samozrejme, že som psychiatričke o tom nič nehovoril...teraz chodievam pravidelne k psychologičke, zväčša sa rozprávame...som si kúil aj knižky o OCD, úzkostiach a pod....už len sa donútiť...stále ale rozmýšlam či sa nevrátiť k liekom...zas ani peňazí nemá ktovie ako veľa, pretože som nezamestnaný (nejak aj z práce mám strach)

katkaxxx

ah baby, cela som dopletena.. uz neviem co je normalne citit a co nie a zo vsetkeho mam len paniku a neistotu.. :( tak ma to stve, lebo uz to bolo takmer ok a ako boli tie skusky zas sa to rozbehlo :( neviete niekto nieco poradit ohladom tych pocitov? mavate niekto take pocity? su normalne alebo je to nieco vazne? ja uz fakt neviem.. pripadam si ako keby mi niekto vygumoval hlavu a vsetko co som sa kedy naucila o uzkosti mi z nej vysumelo... :/

lucia888

ahojte babenky, dakujem za privitanie. aurorita, mne je lepsie, to je pravda, ale nie tak, ked mi zabrali na 1. krat...to som zila, ako by mi nic nebolo, dokonca na pol tabletke. a teraz? hltam 30 mg a stale to nie je ono. na inom fore jedna baba pisala, ze tiez berie tolko mg co ja, ale zacalo jej byt naozaj dobre az po 6. mesiacoch. vies, niekedy si myslim, ze naco som to zvysila, ked rano si aj tak musim dat rivotril...k nemu len tolko, ze trosku ma oblbuje, ale nie velmi, davam si len 3 kvapky, to je vraj nic, ale mne pomaha...inak, ja som tiez velmi chuda, ako palica. mam 172 cm a ledva 50 kg, aj menej. tak si viete predstavit, postava ako dieta. ale co ma trapi asi najviac, mam flaky. robia sa mi vyrazky aj na rukach, dekolte a na chrbte a hoja sa do flakov...to mam z AD, som si ista, predtym to take nebolo. mate skusenosti? a ake ine lieky beriete? aurorita, ja ostavam na seroxate, nic ine nechcem zatial skusat, aspon do leta a potom uvidim. no vyssie uz ist nechcem...mne celkom pomaha hypnoterapia, je to skor meditacia, chodim k jednej pani do Trnavy, je velmi mila a ma zaujem. stretava sa aj s fobiami a tak. od 18. jula zase zacinam s terapiou, tak som zvedava. ja uz som vyskusala vsetko...asi naozaj, homeopata, akupunkturu...ale lieky su asi to naj, co pomaha + myslenie. to ma vie bud strasne zbrzdit, alebo povzbudit. tak si pomozeme navzajom. inak baby, kolko mate rokov? ja mam 27, zacalo to pred rokom ako som pisala. mam tiez priatela, vie o tom, ale ako choru ma neberie. mna to stve hlavne preto, ze na buduci rok by som chcela babo...ako sa inak mate?

katkaxxx

ahojte, dobre ranko, ja som sa len teraz vyhrabala z postele.. ahoj Tani, ja tiez nic moc, rano som uz nejako nemohla spat, len som sa prehadzovala a vkuse rozmyslala nad "nesmrtelnostou chrusta" teda nad tym co som vcera predvcerom mala ake pocity a preco som si s nimi nevedela moc poradit.. a hrozne ma to stvalo. no a potom samozrejme som dostala na par sekund taky strach - to som este nemala nikdy taky pocit - ze ked by som sa mala takto bat cely zivot alebo co tak ze tak sa neda zit, jednoducho som dostala taky parsekundovy pocit ze tak sa neda zit a ze sa kvoli tomu bojim zivota a ze ma nic pekne kvoli tomu uz nebude cakat.. proste tak na par sekund taky pocit.. no a uplna hroza ma z toho chytila, bojim sa ze ked clovek dostane takyto pocit tak ze to znamena ze uz je na tom nejako hrozne alebo co.. ja mam furt problemy s tymi pocitmi, jednoducho neviem kde je ta hranica ze co je este normalne pocitit a co nie, ako som uz viackrat spominala ja mam hroznu fobiu z toho ze by som nemohla normalne zit a nedokazem si nechat pocitit urcite pocity, ktore aj bezne ludia dostanu.. tento co som dostala dnes ale netusim do ktoreho sudka patri ci este do toho normalneho alebo je to nieco vazne.. ja uz som z toho debil :( a pritom sa nebojim nicoho ineho len toho strachu.. :( ja si to asi do velkej miery robim aj sama alebo co, lebo inak mi v podstate nic neni, fyzicke priznaky tiez nejako nemam, len tieto idiotske myslienky a strachy.. a este mam pocit ze nikoho nemam, ze sa nemam na koho obratit, ze nemam rodinu atd.. co je vlastne aj pravda.. no nastastie mam priatela..

Lucia - a vies co bolo u teba spustacom? tiez sa hrozne bojim v poslednej dobe toho ze ked budem chciet mat dieta.. citala som vsade ze uzkostne poruchy su velmi dobre liecitelne, aj psychiater mi to povedal.. no ja mam panicky strach z toho ze porodim a ze potom to na mna dojde alebo co..

tibbi - a ty to ako riesis? chodis ku psychiatrovi alebo na psychoterapiu alebo pod.?

tibbi88

No margo toho, čo je pôvodným spúšťačom úzkostí - ono ja mám problém zistiť, čo bol pôvodným spúšťačom, ja len viem to, že pri akých situáciach pociťujem úzkostí, že zaisto na mňa mala vplyv výchova (matka úzkostlivá, ustráchaná, otec sangvinický) a pod...jo a hrozne ťažko sa motivujem

lucia888

ahojte babenky, dakujem za privitanie. aurorita, mne je lepsie, to je pravda, ale nie tak, ked mi zabrali na 1. krat...to som zila, ako by mi nic nebolo, dokonca na pol tabletke. a teraz? hltam 30 mg a stale to nie je ono. na inom fore jedna baba pisala, ze tiez berie tolko mg co ja, ale zacalo jej byt naozaj dobre az po 6. mesiacoch. vies, niekedy si myslim, ze naco som to zvysila, ked rano si aj tak musim dat rivotril...k nemu len tolko, ze trosku ma oblbuje, ale nie velmi, davam si len 3 kvapky, to je vraj nic, ale mne pomaha...inak, ja som tiez velmi chuda, ako palica. mam 172 cm a ledva 50 kg, aj menej. tak si viete predstavit, postava ako dieta. ale co ma trapi asi najviac, mam flaky. robia sa mi vyrazky aj na rukach, dekolte a na chrbte a hoja sa do flakov...to mam z AD, som si ista, predtym to take nebolo. mate skusenosti? a ake ine lieky beriete? aurorita, ja ostavam na seroxate, nic ine nechcem zatial skusat, aspon do leta a potom uvidim. no vyssie uz ist nechcem...mne celkom pomaha hypnoterapia, je to skor meditacia, chodim k jednej pani do Trnavy, je velmi mila a ma zaujem. stretava sa aj s fobiami a tak. od 18. jula zase zacinam s terapiou, tak som zvedava. ja uz som vyskusala vsetko...asi naozaj, homeopata, akupunkturu...ale lieky su asi to naj, co pomaha + myslenie. to ma vie bud strasne zbrzdit, alebo povzbudit. tak si pomozeme navzajom. inak baby, kolko mate rokov? ja mam 27, zacalo to pred rokom ako som pisala. mam tiez priatela, vie o tom, ale ako choru ma neberie. mna to stve hlavne preto, ze na buduci rok by som chcela babo...ako sa inak mate?

tatiana26

ja neviem, čo je so mnou, ale ja mám vkuse chuť na ryby :)

Katka ako si sa dnes zobudila?
Ja som sa aj zle vyspala, takže od rána nič moc, ale nevadí, malý v škôlke, ja idem upratovať byt ...

katkaxxx

na zamyslenie....

What Causes Generalized Anxiety Disorder?

Individuals with generalized anxiety disorder often develop symptoms in response to an especially traumatic or distressful event. They retain the high level of anxiety from the original stressor and this anxiety builds to become chronic, exaggerated worry that gets transferred onto everyday routine life events and activities. For many, generalized anxiety disorder stems from an unresolved, unconscious conflict.

katkaxxx

ved to Tani... a uplne ta ta uzkost vie presvedcit ze tvoj zivot je uplne v keli a ze si na tom nejako strasne vazne a ze uplne zle skoncis.. a pritom to nie je nic ine len blby idiotsky strach.. ktory ti racionalne samozrejme pride nezmyselny no ta uzkost ako keby v cloveku sama zila a sama si riadila pocity.. :/