Úzkosť

tatiana26

Caute, ja som na šrot. Beriem silné atb na streptokoka, mám tesne pred kramami plus to horko a dusno, no koniec. V noci má ataky obchádzali, cez deň lepšie, ale ledva na nohách stojím, unavená a slabá...myslím na Moniku a závidím, fuj :) Ale dúfam, ze to dobre dopadne ta dovolenka, lebo ona je taká moja dvojička v týchto stavoch :)

Ja som znížila zo 100 na 75 mg, teraz sa asi mesiac nechystám s tou dávkou hýbať a hádam bude dobre... Taká som rozculena, ze teraz 10 dni atb, ani s malým na plavky ani na slnko, otras...ale sak zas furt lepšie kvôli atb nez kvoli uzkostiam, ache Jo...

katkaxxx

ja som proste zvlastny typ cloveka.. strasne tazko odburavam svoje vselijake divne naroky na seba.. u nas doma panoval taky nazor ze "psychicky chori ludia su slabosi, ze ludia s depresiami by sa mali vzchopit" a podobne nezmysly.. preto ja mam paniku z toho ze ci neprekracujem nejaku medzu normalnosti alebo nieco take.. tazko povedat co je "normalne" ze ano..
ale pamatam si este ako som sa dostala raz na pohotovost - klasika - tlak na hrudi, zle dychanie, tocenie hlavy atd - kde mi samozrejme povedali ze to je psychika.. no a vtedy som sa s tym hroooozne nevedela zmierit :) som si hovorila ze to uz musim byt aka troska ked sa mi psychika prejavuje na fyzicne, ze to uz som uplne totalne asi na tom zle aelbo co, uplne som bola nestastna a som myslela ze cez toto uz sa nikdy nedostanem a pod... a teraz mi to pride taka kravina ze az... teraz si poviem akurat boze moj, obycajny panicky atak :) a absolutne ma to netrapi :D a ono je to fakt o tom postoji ze ked si clovek povie ze je mu to jedno a ze ho to netrapi tak tie priznaky prijdu ovela menej.. ked im venuje pozornost, vtedy je zle.. len naucit sa nevenovat im pozornost trva tiez riadnu chvilku.. ale hovorim si ze tak ako som totalne odburala toto hlupe presvedcenie, tak tak urcite raz ma prejde aj toto co mam teraz a budem si hovorit aka som bola sprosta ze som sa trapila.. :)
ludia sorry za tie monology, ale nemam tu teraz priatela a tu pred ludmi nesmiem dat nic najavo, samozrejme netusia ze mam nejake blbe pocity, tak sa potrebujem niekde vykecat... poznate to..

a vy sa ako mate?? Tani ako? Tati? ostatni?

katkaxxx

ahojte, Monika drzim palce nech dovolenka vyjde podla tvojich predstav :) my sa tiez chystame do Chorvatska neskor..

Luci praveze neberiem - len sem-tam si dam 0.25 neurol (to ale tiez len za posl. 3 tyzdne).. nikdy mi nedali, ani psychiater ani ta psychoterapeuticka co som u nej bola posledne nenavrhla ziadne lieky.. u mna je to tazko lebo ja to mam tak ze mi mesiace nic nie je (teraz to boli prakticky 2 roky co som takmer vobec nemala problemy) a teraz je zase to obdobie ze mam tieto blbe pocity ale tiez tak striedavo.. ze 2 tyzdne som bola takto vyjasena a potom zase nejakych 10 dni mi takmer nic nebolo.. a teraz ako boli tie skusky tak zase mi zacalo svitorit..
tie fyzicke priznaky su u mna druhotne.. u mna vzdy pridu najprv tie pocity a tie pocity su to jedine co ma trapi.. a bohuzial vela z toho si robim sama.. jednoducho urcite veci nejak nemam spracovane v hlave - priatel do mna stale huci ze taky alebo taky pocit clovek obcas mava, ze to je normalne atd len ja vkuse robim paniku.. takisto psychiater mi hovoril ze ludia dostanu behom dna rozne pocity, nemusia 100% vzdy citit uplne radost zo zivota, uplne 100% citit vsetky pocity atd... aj priatel mi hovori ze jednoducho niekedy ma taku naladu ze by najradsej nieco rozbil alebo ze obcas dostane pocit ze nie je nejak nadseny extra zo vsetkeho.. a proste s tymito pocitmi ja sa neviem zmierit, stale si myslim ze musim citit 100% radost zo vsetkeho, musim mat vsetky pocity 100% pod kontrolou a len vtedy som ok ked sa zo vsetkeho tesim a vsetko mi dava zmysel atd. co ale podla vsetkeho nie je realisticke a nema to tak asi ziaden clovek.. jednoducho mam nejaku dobre dopletenu hlavu.. vid napr aj to co mi pisala Tana posledne tu na fore - bola som vyjasena z pocitu, ktory mi ona opat potvrdila ze je normalny, ze taky pocit ludia dostanu.. ah jaj... ale inak mam pocit ze je to dnes tusim lepsie ako to bolo vcera.. bodaj by to vsetko odislo :( a keby som sa naucila zabudnut na to ze som citila to alebo ono.. ja aj ked by som uz tie pocity nemaala tak mna trapi ze napr som citila to a to vcera a ze to je hrozne a ze kvoli tomu som na tom nejak zle alebo co :(

lucia888

katka, neboj sa, toto je prejav uzkosti...tie fyzicke stavy a potom sa k tomu prida aj mozog, co ked to alebo hento...mna to uz nenapada, mne s tym pomahaju lieky. beries nejake? mam pocit, ze asi nie. aj ja som skusala vselico, aj homeopatov a nic...len lieky...

monika99

katka musis si uvedomit ze je to len v hlave...nic sa nedeje,tie pocity co mavas som mala aj ja ale tvrdym treningom mozgu som dosiahla toho ze ma tie pocity neprenasleduju...proste preve vtedy ked mi bolo uplne na sracky som sa sama vybrala do obchodu ale proste niekam..a cuduj sa svete nic sa mi nestalo a tie pocity po nejakom case ustupili...stalo ma to teda dost usilia a dost ma to vycerpavalo-odoberalo enrgiu ale stalo a stoji to zato..
tak babeny mam zbaleno s taham hajat..
guajacuran mam v kabelke!!! sa ozvem jak mi tam bolo s tym mojim novym fesakom...

katkaxxx

ahoj tati, to sa neda aby uzkost "prerastla" do psychozy :) uzkost je uzkost, psychoza je psychoza.. neboj sa, toto strachovanie ohladom psychoz a inych chorob mam tiez za sebou - uspesne vyliecene :-) uvidis, aj teba to prejde..

je mi tam blbo od zaludka sakra, tlacim do seba ledva nejake jedlo.. a uzkost je stale.. vkuse tlak na hrudi - co by mi bolo aj jedno, to nejak neriesim, ale tie idiotske pocity.. stale utocia..stale..
teraz ked som nenajedena tak som taka slabsia aj fyzicky a zaludok mam blby, tak pod chvilou ma chyta panika ze to uz som na tom strasne zle lebo ze som uz aj telesne odfajcena a tak.. a jednoducho aka myslienka pride tak taky pocit dostanem - totalne reaktivne emocie, staci ze si nieco predstavim a uz to aj pocitim.. stale viem ze sa nemam coho bat.. absolutne sa nemam coho bat... vobec.. no napriek tomu som stale z niecoho vyjasena.. a stale sa bojim ze je so mnou nieco hrozne vazne.. a tak.. ono to funguje asi takym stylom ze napadne mi myslienka typu "som na tom uplne hrozne" alebo "je mi totalne zle" a v zapati pride samozrejme taky pocit, uplne mi tak fyzicky dojde zle a nezmyselny strach.. Baby moje, nie je to med lizat... NEMAM SA COHO BAT, asi si to napisem vsade na stenu alebo co.. fakt nechapem co sa to deje..

tati

kati neboj,to su tie hrozne rana...k veceru sa ti urcite ulavi a nieco aj spapas.ja som prave citala na internete o neurozach a dost tazko sa mi prijima fakt,ze som 'psychicky chora' a kategorizovana pod nejakou tou diagnozou...a samozrejme hned som sa naplasila,ze co ked to prerastie do psychozy...ono ja mam dost bujnu fantaziu a odkedy som videla ten film black swan,stale sa bojim,ze co ked tak dopadnem ;-)))som to ani nemala radsej pozerat!idem zajtra domov a navstivim aj homeopaticky aj sa popytam vsetkych moznych aj nemoznych,ze co s tym a samozrejme dam vediet ak by medzicasom bol vyvinuty nejaky zazracny liek ;-)))

katkaxxx

mozno robim chybu v tom ze hned ako na mna ten pocit ide tak ho stopnem.. mozno by som si ho mala nechat precitit.. a tak zistit ze to je blbost, ze je to len pocit.. ja neviem :( ja sa potom bojim ze co ked to znamena ze uz nemozem zit a ze budem musiet zomriet alebo co :( no hovorim, sibe mi :(

katkaxxx

a samozrejme jedlo do seba ledva napcham nejake.. dnes som jedla len banan :/ a tlaci ma na hrudi a tak... vkuse take napatie.. ja proste nechapem co sa stalo, vtedy ako som bola u toho psychiatra tak som si uvedomila mnoho veci, ze ludia maju rozne pocity, ze si ich nemozem vycitat, ze clovek vselico pociti behom dna atd atd a uz to bolo takmer ok.. uplne dobre som sa citila.. a ako boli tie skusky zase som sa nejako dokaslala cela a neviem sa z toho vysomarit :/ neviem fakt co to ma znamenat toto..

katkaxxx

ahojte, hlavushka vdaka za inspirujuci pribeh :) Monika stastnu cestu!

mne dnes zase sibe.. vcera som si uvedomila co pisala aj Tana, ale moja hlava to akosi stale nechape..

stava sa vam ze sa rano zobudite a citite taku tazobu na dusi? ako nejaky balvan alebo kamen, ako keby ste v podvedomi vedeli ze vas nieco trapi? no ja som sa dnes zobudila takto.. neznasam ten pocit.. a behom dna zase blbe pocity, ze idem cez mesto a z neznamych dovodov sa mi toci hlava a som cela roztrasena a mam pocit ze sa nezmyselne bojim okolia alebo co.. resp. je to podmienene nejakym divnym pocitom ze si predstavim svoj zivot dalej a dostanem ten blby pocit ze sa budem bat resp. ze moj zivot bude strach a ze nebudem nic citit normalne, nie ze by som bola o tom presvedcena ale proste len taka blba predstava.. a vtedy dostanem hrozny strach ze mam zniceny zivot bla bla.. alebo ze necitim poriadne alebo ze sa bojim zivota alebo co.. ludia ja to neviem ani poriadne vysvetlit, len vzdy mam pocit ze na mna ide nejaka apokalypsa, ze som neni normalna, ze uz som na tom nejako uplne zle a pod. .. ja sa jednoducho akosi neviem vyrovnat s tym ked si predstavim dalsi zivot a nedostanem pocit kludu, bezpecia a ze sa nicoho nebojim a ze sa tesim na vsetko. vtedy mam pocit ze sa mi ruca svet. a stale sa neviem dostat do normalu medzi tym co clovek bezne moze citit a co nie. hovorim, ja som v zivote si nedovolila pocitit pocit ani na sekundu ze napr nechcem byt na svete alebo keby som tak nebola na svete.. uz som to tu velakrat pisala.. no stale si s tym neviem nejako rady.. asi to bude ten podvedomy strach z tych pocitov alebo ja neviem... ja uz sa vobec neviem z toho nejak vysomarit, neviem to ani opisat.. kto viete, prosim poradte lebo uz si pripadam ako svihnuta :/