Úzkosť

tatiana26

KACHITA áno, lexaurin je anxiolytikum ako tie, čo som spomínala :) Ja som mávala ataky stále a kdekoľvek, ale keĎ som ho niekde mala, tak som sa snažila tomu miestu vyhnúť. Napríklad pri dlhšej chôdzi som to mávala zaručene vždy. Na ulici, v obchode, v robote, doma, proste kdekoľvek na mňa prišlo to odpadávanie, derealizácia, neskutočný strach, točenie hlavy, nevedela som ani kde som, ani čo mi ľudia hovoria...no peklo. Pred 4 rokmi mi pomohli dve veci radikálnym spôsobom - cipralex a môj vtedy nový priateľ. Dnes ani jedno z toho nefunguje :) Teraz to naozaj prebíjam nasilu. Idem a musím a zvládnem. Ale prvé mesiace - vjúli mi to začalo - som bola takmer stále doma, von som nevychádzala bez doprovodu, s nikým som sa nestretávala, plakala som, odpadávala a umierala každý deň...atak za atakom... bez priateľa pomaly ani záchod. Neexistovalo byť sama doma, nevládala som nielen uvariť, ale ani si zohriať obed. Niekedy sa mi podarilo ísť s havinom von,ale sa čudoval, že prečo tak frčíme domov. A potom som bola zas dve hodiny na umretie... takmer celé dni som ležala... jemine, však keď si to tak spätne rekapitulujem, tak už je mi fakt oveľa lepšie. Ešte stále som na péenke, ale už je to skôr taktizovanie ako nutnosť. Mením totiž prácu a do tej starej sa už nechcem vrátiť, tak doktorka bola s tým úplne v pohode, že do konca januára ma nechá na péenke a mám si niečo hľadať. Takže toľko o mne :)

alexx_le

Zdravím všetkých súputníkov a spolubojovníkov na tomto fóre :) Dnes nie je bohvieaký den -a to nemyslím počasie- momentálne sa mi atak snaží niečo povedať a dostať sa mi do hlavy, ale snažím sa ignorovať ho. inak fajn, život plynie, a naberá zaujímavé smery-niekedy viac, inokedy menej. ale hlavné je, že všetko predsa len nejak dopadne:) držte sa všetci. prajem vám pekný den, večer, noc atd atd :)

sunnie

uz sa nehadajte a nerieste to :) tiez su mi niektori ludia sympaticki viac, ini menej,niektore nazory vobec neuznavam, z niektorych sa snazim cerpat to pozitivne co by mi mohlo pomoct...
inak to registrovanie mi trosku leze na nervy lebo si ma nechce zapamätat, nieco mi tu asi blbne :) aj forum mi mrzne, no nic.
pozerate aj do inych tem? niektore su fakt sila ale dobre som sa pobavila - este sa mi to aj rymuje.

sunnie

uz sa nehadajte a nerieste to :) tiez su mi niektori ludia sympaticki viac, ini menej,niektore nazory vobec neuznavam, z niektorych sa snazim cerpat to pozitivne co by mi mohlo pomoct...
inak to registrovanie mi trosku leze na nervy lebo si ma nechce zapamätat, nieco mi tu asi blbne :)
pozerate aj do inych tem? niektore su fakt sila ale dobre som sa pobavila - este sa mi to aj rymuje.

kachitaa

No ja uzivam Seroxat, pred 4 rokmi mi krasne pomohol. A tie lieky, co spominas, velmi nepoznam. Tu som dostala Lexaurin, ide asi o tie iste tabletky, ze? Aj ked mozno s inou ucinnou latkou. A neviem, ci tie, co spominas, smiem na Seroxat. V pribalovom letaku je napisane, ze sa lieky tohto druhu mozu ovplyvnovat ale co to presne znamena, to neviem.
Inak, depresiu nemam, aspon o tom neviem. Nikdy som sa na nu neliecila, vzdy to bola uzkost. Ale vzhladom na kumulovane problemy a hlavne neriesene problemy dlhodobo, mozno prave preto je to teraz take silne.
Nastastie mam psa, ten ma nuti chodit vonku a snazit sa. Dnes vecer mam na plane este ist do obchodu, dufam, ze pojdem. Tani, ale ty si mala z akych prostredi uzkost? Nechytalo ta to vsade? Lebo ja to teraz mam take, ze ma to chyta vsade, tak si velmi nevyberiem. Ako si vtedy fungovala? Si nechodila ani do prace, len si bola doma, ci ako?

ooo/táňa

KACHITA drž sa, pokojne si pomáhaj rivotrilom alebo neurolom, ak to nejde... je to dočasné, takže v pohode. No mne trvalo dlho, kým som sa rozhýbala k tomu, že "a just idem"... preto ťa obdivujem... že to zvládaš a nedáš sa :) Drž sa