Úzkosť

Kachita

Zuzanka, uz som sa tymi strankami preluskala. je toho dost o strachu z lietania a velmi pekne to tam bolo vystihnute, ze je to zmes strachu zo zlyhania techniky a klaustrofobie (u mna fungujucej, nakolko vytahom sa vyhybam maximalne). Inak, neviem ci som to tu pisala, ale citala som o jednej mamicke, ktora mala nejake traumy detstva a navstevovala psychologa spolu so svojim synom, len aby sa naucila spravnym vyucovacim pristupom k synovi (teda aby na neho tie svoje traumy nepreniesla nechtiac). Co si o tom myslis? Ty ako matka?
Mna ten clanok totiz velmi zaujal-

Kachita

Naozaj velmi pekny prispevok, Misiak. Pekny priklad pozitivneho myslenia. Musim sa k tomu vratit, teraz zatial odhanam zle myslienky, neskor bude trosku svitat a neskor bude vsetko viac krajsie ako skaredsie. A postupne :)
Misiak, a ked to inak u teba zacalo, ako dlho to trvalo, kym si sa dostal k psychiatricke?
Ja sa zajtra chystam na dalsie imunizujuce prechadzky, dnes prsalo, mala som o dovod viac ostat doma. Bola som len kratko v parku so psom. Cestou som videla sanitku, prvy moment bol odvratit zrak(mas v sebe taky pocit ze vsetko v tebe vyvola zachvat, lebo sanitka=choroby=PP=zachvat). Ale prinutila som sa pozerat na tu sanitku a ked zaparkovala, kolo nej prejst a nakuknut dnu. A zistila som, ze sa nic nekonalo. Teraz viac-menej na vecer zapasim s pocitom neistym, pride to zas? Kedy? Zvladnem to? Ale myslim, ze tiez musim zmenit postoj, totiz nesmiem bojovat, bit sa, stale proti tomu sa ozbrojovat, ale nejako to prijat a plynut s tym, ale nepodriadovat sa. Hm....ako vidim, tabletka Seroxatu a ako som sa rozpisala. Cisty filozof :)

misiak

tanicka ja sa polepsim(s tym pivom) :) aj to je velky uspech.uz je ho ovela menej.takmer ziadny alkohol! max som mal naraz 3.piva :)

tatiana26

KACHITA správne si to pochopila:) cez mail pokecáme, nie je problém... Čo ti pomáha, keď na teba prídu tie naše stavy? MIŠKO ďakujem, aký pekný príspevok (až na tie pivá)... isteže Alex má tiež svoje zásluhy :)

misiak

caute.
tak dnes tu bolo horuco.
za prve zuzanka nikdy v zivote zdravie nikomu nezavidim.chcel by som aby boli vsetci ludia zdravy.vsetci sa mi smiali pri teorii o lusknuti prsta a predstavte si stale funguje :)
Kachita take zmyslanie ako kazde 4 roky sa mi to bude vracat a zhorsovat ti neprospeju.co tak povedat si pomohli mi raz na 4 roky a teraz pomozu zas na 10 rokov a o 10 rokov pomozu navzdy :)
neznie to lepsie?
tanicka tebe gratulujem k uspesnemu pokroku.fakt si ovela postupila a to som velmi rad.mozno na to ma vplyv aj Alex :D ze kamarat? :D
jedno je iste,ze kazdy sa s toho dostane.niekomu to trva 3 mesiace(ako napriklad mne :) niekomu 6 mesiacov,niekomu rok a niekto je s toho vonku za mesiac.
tak isto ako s chripkou.niekto ju ani nepociti a niekto nou trpi tyzden :)
vsetci tu robite pokroky a je to uplne super.ked si predstvim ze ked som nasiel toto forum vsetci boli negativne naladeny a neverili ze sa s toho dostanu.teraz je to uplne ine a takmer vsetci su zdravy :) skvele pokroky sa tu robia.ja si spominam na svoj prvy tyzden.
bal som sa byt sam aj v posteli.(po pravde.moj prvy pocit bol ze sa rozvediem a skoncim u mamicky a budem cely zivot v posteli lebo nebudem schopny zivota.odhadoval som moj zivot na max rok a potom sa utrapim k smrti.prvy pocit)po 2.tyzdnoch som sa odvazil ist s kamaratom autom.na dalsi tyzden som uz chodil aj sam po ulici(aj ked miestami sa vracali aj tie najhorsie chvile).
o mesiac som rozmyslal ze zmenim robotu(uz to bol uspech ze som chcel pracovat aj ked z domu:)
a na dalsi mesiac som uz chodil na pivo(aj ked nealko:)
teraz je 3.mesiac.chodim do prace uz ani tolko neplacem.prisla ta chvila ked uz aj skusam alkoholicke pivo.prvy den jedno,dalsi dve a teraz aj tri :)(samozrejme ze to je len skuska a vratim sa k nealku):D prisla ta chvila ked som psychicky zosilnel a to caka kazdeho.
je to ako ked sa male dieta zacina ucit.najprv sa vsetkeho boji ale postupne vsetko skusa a zistuje ze nic nieje strasne a nema sa coho bat.
nazval by som to skuska zivota.preto hlavy hore.
ked uz taky slaboch a usmrkanec ako je misiak sa z toho dostava tak to uz je co povedat :D
pekny vecer vsetkym.ja idem pozerat nejaky film :)

kachitaa

Dakujem vam obom, pozrela som si tie stranky, co si mi naznacila, potrebujem sa tym preluskat dakujem, fakt.
Tatianka, tvoja veta "A prečo sa mi to spustilo, začínam tomu stále viac a viac rozumieť"...ma zaujima. Chapem, ze to mozno nie je pre fora, ale ak by si to chcela spomenut sukromne, budem len rada. moj mail je sibirienka@centrum.sk
Neviem preco, ale tusim, ze mame asi rovnake dovody.
Ja som dnes uz konecne celkom kludna, len stale sa citim ako v takom ohrozeni, stale viem, co sa vo mne vie spustit a je to teda dost silne. Ale velmi sa tesim na terapie, ako na vecernicek.

tatiana26

KACHITA nevedia nič. Veď péenku im posiela obvodný a na tú, ktorá ide do práce sa diagnóza ani nepíše. Myslím, že zdravotný stav je osobná záležitosť, pokiaľ to nie je niečo, čo priamo ohrozuje tvoju prácu. Som sociálny pedagóg a robím prevenciu s rizikovými deckami, resp. robila som :) Čo bola ďalšia otázka? Aha, terapia. Áno, chodím, najskôr na individuálna, to bolo také slabé, ale teraz tá istá terapeutka ešte s jednou doktorkou robia skupinovú terapiu, kde tiež chodím a to je iné kafé, to mi viac vyhovuje. Teraz beriem Sertralín. Najskôr mi dali cipralex, potom fevarin, ale proste nič, stále peklo, tak som zmenila psychiatričku, tá mi zmenila lieky a trošku teda musím povedať, že odvtedy mám aj lepšie dni a som funkčnejšia a som schopná na sebe robiť a meniť veci. Môj priateľ - medzičasom bývalý (posledné dva mesiace sme rozídení, ale bývame stále spolu a fungujeme veľmi dobre na priateľskej úrovni) - to všetko chápe extrémne dobre, je mi neskutočná opora a podpora, niekedy ho to vytáča a vyčerpáva, ale teda fakt neviem akoby som to bez neho všetko zvládla. Aj kéď sme rozídení, tak stále je to on, kto mi je nabližší, kto mi najviac rozumie a za kým vždy idem. A to je obojstranné myslím. Tvoj priateľ to ako vníma? A prečo sa mi to spustilo, začínam tomu stále viac a viac rozumieť

kachitaa

Tatianka, a vedia v povodnej praci preco si na PN? Lebo oznam o PN im pride od psychiatricky predsa, nie? Nemas s tym problem, mam na mysli, ze by ta mohli nejako diskriminovat alebo tak? A mozes mi povedat kde pracujes? nemam na mysli nic konkretne, ale co robis.
Ja mam podobne stavy ako ty, strasne by som iba spala. Podobne ako vravis ty, pred 4 rokmi mi priatel velmi pomohol ale teraz uz nie. Dufam, ze to nebude mat takyto spad kazde 4 roky k horsiemu :) Ale pred 4 rokmi som vynechala terapiu a teraz to mam spocitane. Ty chodis na terapiu? Pomaha ti to? Ake lieky teraz beries? A chape to priatel v pohode?
Je zvlastne ze na nete spoznam kadekoho, ale v mojom okoli nie je nikto taky.
A ty vies, preco sa ti to v juli zase spustilo???