Úzkosť

tatiana26

čaute...mne je dnes nejako divne... taká som totálne apatická a totálne slabá celá... ledva zdvihnem pohár s vodou, nechápem... premýšľam, či náhodou nie je na škodu aj také strašne pomalé vysadzovanie tých ad... ach jo, človek nikdy nevie... o 2 týždne mám kontrolu, tak to preberieme... len neviem, či môžem ísť s dávkou ešte nižšie... či sa mi to nevypomstí poriadne... sakra práce

a MONIKA je ešte na dovolenke, či čo tu nevidím žiadny jej príspevok?
KATKA ako?

tatiana26

čaute...mne je dnes nejako divne... taká som totálne apatická a totálne slabá celá... ledva zdvihnem pohár s vodou, nechápem... premýšľam, či náhodou nie je na škodu aj také strašne pomalé vysadzovanie tých ad... ach jo, človek nikdy nevie... o 2 týždne mám kontrolu, tak to preberieme... len neviem, či môžem ísť s dávkou ešte nižšie... či sa mi to nevypomstí poriadne... sakra práce

a MONIKA je ešte na dovolenke, či čo tu nevidím žiadny jej príspevok?
KATKA ako?

jujula

zdravim vsetkych:))) ako sa mate? ja som sa posledne dni mala uplne zle. sama nechapem. hnusne pocity, uzkost, zle fyzicky, psychicky. chytil ma pocit takej ciernoty, obavy zo zivota, z fungovania, no fakt neprijemne. jeden vecer som sa normalne z toho rozplakala, tak ma to chytilo. no nic, dufam, ze to pojde uz k lepsiemu, aj ked si neviem vysvetlit z coho to tak prislo na mna a preco sa ma stale drzi nejaky z priznakov, preco to uz nechce aspon na chvilku odist? navyse ma hneva, ze uz dlhsie sa mi nepodarilo dosiahnut taky maximalne uvolneny stav tela (to hlavne), ale aj mysle a strasne by som to potrebovala. dufam, ze u vas vsetko ok, tak sa drzte;)))

tibbi88

Stále robím pokroky, i keď sú fakt malé, ale aspoň som sa pohol...teda cítim, že je to viac "systematické"...i keď stále sa stáva, že niekoľko hodín len tak cítim napätie, najmä v nohách a niekedy ani neviem čo mi behá hlavou...ale zas sa viac stretávam aj s kamošmi, chodím na kúpalisko, dnes som bol na masáži u bývalého spolužiaka a pod...len stále sa nejak bojím riskovať, ale začínam si hovoriť "nesnaž sa byť dokonalý"...lebo preto som sa obával (a vlastne ešte sa aj obávam) pustiť do neistých, nových vecí lebo zlyhám...i keď už viem, že také uvažovanie je škodlivé

lucia888

ahoj katka,
hehe, celkom si ma pobavila tou psychologickou :-). ja som bola raz u jednej takej pani, venuje sa nejakym veciam ako vestenie, tarot a tak...a ta mi tiez povedala, ze ja som ok, len na mne parazituje duch mrtveho cloveka :-). dobre nie? tak ma vystrasila, tak potom som zacala chodit na taku hypnozu, ale ona nie je doktorka. mne to pripadalo viac ako meditacia, fakt som sa uvolnila, takze nejaky efekt to malo. a ta mi povedala, ze tam videla v kute miestnosti nejake dievcatko. vraj asi zomrela pri nehode a tak a plakala, hladala nejaku ochranu a bezpecie, tak sa napojila na mna a ja som prezivala jej strachy...potom ju akoze ,,odohnala", vraj si po nu dosla mama, mozno tiez zomrela. fakt cudne, neviem, ci verit...ale skusila som. teraz som bola u novej psychiatricky. je fakt proficka, naozaj odbornicka. ona sa strieda aj s mamou na ambulancii. povedala mi, ze seroxat je najlepsi na uzkosti. vraj mala 4 pacientky tehotne na seroxate pocas celeho tehu a deticky sa narodili zdrave. ja som sa s tou predchadzajucou dohodla, ze ak k nej budem chodit dalej a nezaberie poriadne seroxat ani do konca leta, tak zmenime. ona mi chcela dat wellbutrin, ten je dobre tolerovany v tehu. a potom som si o nom citala na nete, vraj je fajn na depku a nie na uzkosti. ked som sa na to pytala tej novej psychiatricky, tak vravela, ze wellbutrin este viac prehlbuje uzkost!!! chapete? a ta moja mi chcela kludne dat. tak som sa rozhodla, ze kazdopadne menim doktorku. aj na nete je vela pozitivnych reakcii na nu, tak som rada. a dakujem za opytanie kati, je mi lepsie, len som chora...nadcha, kasel, hrdlo v pecku...a dnes idem domov na tyzden, mam dovolenku. budem u sestry, ona ma male dieta, tak mam trochu obavy, aby sa nenakazil. mozno aj preto sa citim lepsie, ze budem mat tyzden klud a aj novu doktorku, ktora sa vyzna. inak, mam aj novu psychologicku, Dr. Misovicova na Sustekovej v BA, neviem, ci poznate. tak skusam dalej, na dalsi tyzden mi bude robit diagnostiku, celkom som zvedava, co z toho vzide. dam vediet. dnes mi dojde na kontrolu sef, tak som si supla 2 kvapky rivotrilu, lebo nechcem vela, ked beriem lieky aj na nachladenie. ako sa mate?
inak kati, to, co sa ti stalo je bezne. ale skor mi to sedi na panicku psychozu spojenu s uzkostami. mne sa toto velmi nestava, len ked mam letiet lietadlom, ale uz zvladam. toho som sa vzdy obavala, tak to nie je zapricinene uzkostou.
drzte sa vsetci a napiste :-)

zuzul

Ahojte ľudia,
ja trpim uzkostou uz niekolko rokov. Stale sa mi vracia a uz niekedy vazne nevladzem. Momentalne mi psychiatricka nasadzuje zase nove lieky, tvrdi ze sa to da vystabilizovat, ja sa vsak velmi obavam ze to tak neni a ze s tym budem musiet zit cely zivot. To proste nieje zivot, ale vecne trapenie, nic z toho zivota nemam. Mam priatela, neviem vsak ako dlho to so mnou vydrzi. Vie o tom, ale mam pocit ze nevie alebo si nepripusta ze je to so mnou take vazne, moc sa o tom nebavime, nemam v nom oporu. Bojim sa ze ma vymeni za niekoho viac usmievaveho, bezproblemoveho, citim sa menejcenna a mam i myslienky ze si zasluzi niekoho lepsieho...vobec si neverim...Ako prezivate uzkost vy? Zabrali vam lieky?? A co na to priatelia, manzelia?? Ja si stale vravim, ze ak ma ma rad, bude ma brat taku aka som, ale.....

katkaxxx

Baby este som sa vas chcela spytat - beriete niektore antikoncepciu? ja som v minulosti brala 2x ale vzdy len tak par mesiacov, tusim 5 mesiacov alebo tak.. nemala som inak ziadne problemy z nej v suvislosti s uzkostou..

teraz mi predpisal gynekolog zase antiku (kvoli nepravidelnosti cyklu) a dal mi nejaku tu s vyssou davkou hormonou (nie 20 ale 30 tusim) , tak len tak pre istotu rozmyslam ze ci to so mnou nemoze nieco urobit :) vy ktore beriete tak ste v pohode? resp. tie ktore ste brali nemali ste nejake problemy? lebo uz ju odkladam druhy mesiac co sa bojim zacat :)

som sa pytala na to tejto psychiatricky/psychoterapeuticky a ona mi povedala ze sa nic nestane, lebo ze antikoncepcia zosiluje len vlastne emocie a nie tie prevzate :) a ze s tymi vlastnymi si vieme poradit sami, takze to bude v pohode :)
no vacsiu kravinu som nepocula este......

katkaxxx

a este k tej psychoanalyze... po druhom stretnuti som to nechala tak.. chcela by som vam len povedat ze si treba davat obrovsky pozor ku akemu psychiatrovi ci psychologovi alebo psychoterapeutovi idete... tato doktorka u ktorej som bola ja, je dlhorocna skusena psychiatricka normalne MuDr a robi aj psychoterapiu - psychoanalyzu... lenze AKY pristup k tej psychoanalyze zvolila? zacala mi natlacat do hlavy teoriu Berta Hellingera (to sa mi uz kedysi raz davno stalo tiez u jednej psychologicke ktora mi okrem ineho hovorila aj o taoizme!!!), co je jeden obrovsky NONSENS, staci si o tom precitat na internete a uvidite aka hovadina to je..
hovori to o tom ze napr vy mate psych. problem lebo trpite za nejakeho mrtveho vo vasej rodine ktory spachal nejaky hriech :D :D alebo ze citite emocie nejakeho mrtveho pribuzneho :D dalej ze mate vlastne a prevzate emocie, ze napr citite strach vasej matky alebo otca a tak :) proste jeden obrovsky BULLSHIT.. ja si teda mozog vymyvat nenecham, takze som sa rozhodla sedenia ukoncit. Je to pre mna dost velke sklamanie, lebo som si od toho dost slubovala.. no nejde tu o zavrhnutie psychoanalyzy ako takej, ta moze pozostavat z roznych pristupov a metod, bohuzial toto bola jedna z tych pseudo-metod... Chcem vam tymto povedat aby ste si davali fakt velky pozor na to ku akemu psychiatrovi, psychologovi alebo terapeutovi idete.. tato doktorka je dlhorocna skusena psychiatricka s lekarskym titulom a predsa je schopna ludom natlacat taketo nezmysly... jaj a to som este zabudla napisat ze pocas celej terapie pri mne kludne fajcila... no je toto normalne??

katkaxxx

ahojte, no az teraz som sa k tomu dostala, mala som tieto dni dost hekticke.. ako sa mate?
tibbi len tak pekne dalej, terapie a tieto cvicenia su na to aby pomahali, urcite ti to pomoze.

jujula ahoj :) co sa tyka tych tabletiek - oni existuju 0.25ky, 0.5ky a 1.ky a mne predpisal psychiater 1-ku lebo ze sa to balenie najviac oplati co sa doplatku tyka.. to mi dal na to skuskove obdobie ze si mozem davat 2 x 0.5 tablety.. tu 0.5ku som si dala raz a nejaka som z toho bola otapena, tak potom som si davala len stvrtku, ta mi ale tusim vobec nezabrala :) beriem pre istotu so sebou na dovolenku, po ceste si dam najprv 0.25 a ked bude zle tak este 0.25, tak uvidime.. som si povedala ze pocity-nepocity, musim zit normalne, nebudem sa predsa obmedzovat tak ze kvoli nejakym blbym pocitom budem sediet doma na zadku a nikam nepojdem, no nie?
inak ono je to hrozne - minule som sla autobusom v nasom meste cez nejake take ulicky kde som nikdy nebola no a samozrejme uz zacali pocity ze mam zablkovane emocie, ze necitim city, ze nikoho nemam, ze sa bojim zivota, ze budem musiet umriet. a do toho sa mi zrychlilo dychanie a bolo mi hrozne do placu. no je toto normalne?? uz si niekedy clovek pripada ako cvok. takze podla tejto reakcie si hovorim ze sa mam asi na co tesit, ked toto so mnou spravi 10 minutova cesta autobusom.. caka nas 10hodinova cesta autom takze to si to uzijem :) ale kaslem na to, proste to musim zvladnut!!! takto ked sme isli 2 roky dozadu, tak som nemala vobec problemy, akurat uz tak po 9tich hodinach sa mi zacalo trochu blbo dychat a akoby na odpadnutie a taky strach ze vlastne by stacilo nejak sotit do priatela na dialnici a by sme sa vsetci zabili, z toho ma chytila taka hroza, ale len na chvilu.. inak v pohode.. no ale teraz som nejaka hyper extra senzitivna na to cestovanie.. no nevadi, vsetko sa musi zvladnut :) a za posledne tyzdne som taka dobra herecka, ze urcite na mne nikto ani nic nezbada :) nikto okrem priatela za posledne tyzdne netusi ze mam problemy a to som dennodenne v kontakte (aj cely den) s niektorymi ludmi z rodiny..

Lucia888 - uz je lepsie??