Úzkosť

Kachita

Tatianka, ty pleties kosiky?? To je super, fakt. Tym sa clovek odreaguje. Ja to velmi obdivujem, som velmi prirodne zalozena, mam rada vsetky veci z prutia, dreva, juj.
Ja sa dnes celkom pekne citim, bola som vonku so psom, a paradicka. Sem tam skareda myslienka, ale pekne som to zvladla. Nebola som ani dlho ani daleko, ale aj tak ma to tesi.
Je pravda, ze sa treba vyhybat stresu, ale da sa to vobec? Ja osobne to neviem, citim ho vsade. Vedela by som zit bez neho, keby som zila v nasom domceku v Slovenskom Raji ale z coho by som zila?? :) Ale urcite sa da nieco robit s formou prijimania stresu. Co je vsak hlavne, je odputat sa od majetkov. Nesutazit. Nebyt karierista. Aspon v mojom pripade. Tieto veci mi nikdy nerobili dobre.

misiak

zuzanka snazim sa hladat kde sa len da ale este som nenasiel ani jedneho cloveka co bol s PP vylieceny.
ale ak ty poznas takeho cloveka tak ok.
to som len rad

zuzanka65

Ha, ha, raz som si povedala, že napíšem aj ja somarinu, že mi závidíte, a mám to na tanieri... No nič, nevadí, to s tým závidením prišlo vtedy najskôr z druhej strany.
Nie, PP nie je na celý život, viem o ľuďoch, čo sa z toho dostali, nie som to ja, možno by bolo dobre nájsť dáku štatistiku, alebo sa opýtať odborníkov.

misiak

mas pravdu.clovek by nemal sudit a mal mat vlastny nazor.
ale ked niekto napise ze ako ma v tom mozu nechat je to normalne?
ako vie ze ludia maju iny nazor a boja sa mi to povedat?
je taka dokonala ze vie vsetko?aj co si ludia myslia?
nemam slov.pokial ide o PP tani vyliecit sa neda ale da sa s nou zmierit a naucit zit.vzdy moze prist chvila ked ti ju moze vyvolat.aj po 50 rokoch.
na to ze cely den cita vselijake diskusie by to zuzanka mohla vediet.
keby si stratila pamat tak by to bolo ine.ale zevraj americania nasli sposob ako vymazat pamat,tak zuzanka uz asi bola na tom zakroku ked je vyliecena.

dada

Ahojte vsetci co ste tu.ako sa mi mate?Tanulik diki za odpoved.som velmi rada,ze sati aspom trochu polavilo.da sa povedat,ze tie lieky mi zabrali,nechcem to zakriknut,ale este to nie je nakomplet.a co priatel?ste spolu?ja sa ti musim k niecomu priznat.ak sa pamatas,pred casom som vyhodila svojho spolu byvajuceho,a potom som ho vzala spat,a spravila som najvacsiu chybu vo svojom zivote.opat to iste ba este horsie.som rozhodnuta odist od neho k dcere,a sudnou cestou mu zrusit tr.pobyt.dufam ze sa mi vsetko podari a konecne budem ZIT!!!potom ti napisem co a ako.zatial sa mi maj a bojuju.drzim paste.ahoj dada...

tatiana26

Ja tu ale nechcem nikoho súdiť Miško. Na to tu nie sme a o tom to tu ani nemá byť. Každý píše, čo vie a čo zažil... ja si prečítam aj teba aj ju... a vyhodnotím :)

zuzanka65

Kachita, či je to na celý život? Ako u koho. Je to individuálne, ako všetko, čo sa týka ľudí, aj PP. Zaraďuje sa medzi úzkostné poruchy a tých je viac druhov.
Fórum nedáva priestor na to, aby sa tu dalo dopodrobna vysvetliť, čo a ako, tu si môžme len odovzdávať vlastné skúsenosti, prípadne poradiť si. Je smutné, ak niekomu povieš, že by mal toto a toto urobiť, ešte ťa obviní, že tu vnucuješ pozitívne myslenie a pod., preto dnes poviem už len toľko, je to cesta. Na tej ceste treba hľadať, čo tebe najviac sedí, čo ti pomáha. Ak sa dostaví recidíva, terba skúšať ďalej niečo iné, vždy sa nájde niečo, čo si ešte neskúsila.
Jediné, čomu sa treba vyhýbať, je stres. Vyhýbanie sa situáciám a miestam, kde ti je zle, je zakázané. Treba na to ísť pomaly, najprv ísť sama von, stanoviť si čas, na ktorý musíš ísť von, zvládnuť to a potom ten čas postupne predlžovať, postupne ísť ďalej od domu a tak podobne. Nie je to ľahké, nedá sa to zvládnuť rýchlo. Asi najťažšie je zmeniť svoje myslenie a prehodnotiť svoje životné presvedčenia.

misiak

mozme sa dohodnut aj inak.nemam rad takych arogantnych ludi.
ved to nieje zdravy clovek a lekar by mu mal predpisat 4 xanaxy 3x denne.
spomen si na to ako ta odsudzovala a ked zistila ze pleties kosiky zmenila nazor o sto percent.nevyjadrujem sa k takemu cloveku radsej naozaj.ved sem chodi len provokovat.mam svoj nazor a to jej prekaza?a to ze nieje spryvny?ok.
ved aj ja sa mozem mylit.
moze povedat ze PP nieje na cely zivot?
ked vie ze to tak nieje?a snazi sa seba klamat?
monike by nedala dieta lebo sa pomylila v pravopise a pritom zije v zahranici?
ten clovek potrebuje pomoc.
skoncil som

tatiana26

Osobne si tiež myslím, že PP nie je celoživotná záležitosť. Neriešená áno. Kto sa uspokojí s AD, ten musí očakávať recidívy. Ale je to o postoji a o možnosti voľby. Ak chceš aby bola doživotná a ako takú ju aj príjmeš, tak bude...takto tomu ja rozumiem