Úzkosť

alexx_le

Kachita, našiel som stránku s popisom Piatich Tibetanov a dole v okne si mozes pozriet aj video, ako tieto cviky maju vyzerat -do času 1:20 je zostrih piatich cvikov a potom je tam ukazka techniky dychania do brucha a zakladny joginsky sed. Malo by sa zacat s troma opakovaniami kazdeho cviku a kazdy tyzden pridavat dalsie 3 opakovania. ale je to len na tebe, ako rýchlo to zvládneš. konečný počet opakovaní je 21 z každého cviku. Základom ako pri každom cviku jogy je spravne dychanie pocas cvičenia. to bude zo začiatku asi to, čo ta bude obmedzovať v tom aby si zvladla hned 21opakovani a samozrejme treba postupne zdokonalovat cviky. mne to zo začiatku robilo problémy-všetky tie polohy, ale postupne som sa stal ohybnejší a teraz je to v pohode. tak vela zdaru s cvičením :) ak by si sa chcela ešte niečo spýtať, tak pokojne. Ale myslím že Tánička by ti vedela poradiť najlepšie, lebo s tým pracuje dlhšie ako ja. všetkým príjemné predvianočné dni a nákupy prajem. a aby sme boli k sebe dobri :)

adriana

Ahojte,
neskúšali ste na "našu" PP brať pangamin Gnostin, dnes som o ňom čítala na nete, obsahuje aj ženšeň, a mal by bať dobrý na depky a stresy, hlavne pre ženy.

Kachita

Jedno je jasne, vylieceni ludia nevyhladavaju fora a ziju naplno pokial sa da. Mne lekar povedal, ze sa z toho da vyliecit. Ja sama mam problem so stresom, od mala som s nim mala problemy. Som uzkostliva od mala, vzdy som hladala ochranu u druhych, proste som taka. Ale nie je to dobry pristup, lebo ta to este viac robi zranitelnejsou.
Tatianka, mas nejaku stranku podla ktorej cvicis tych 5 tibetanov? Ja som cosi o tom pocula, ale neviem vela. Knihu o KBT si chcem obstarat aj ja, ale to az pri najblizsej navsteve Slovenska.

sunie

ja si myslim ze pp a depresii sa nikdy neda uplne zbavit pokial to uz raz mas. mozu byt dobre obdobia bez priznakov ale nikdy nie je iste kedy sa to moze vratit spät. ale to je len moj nazor.
stresu sa dnes vyhnut neda lebo je uplne vsade, ide o to ako ho clovek vie spracovat aby nezanechaval na nom nasledky. mne to teda moc nejde.

zuzanka65

Miško, pokojne sem píš ďalej, ja si zvykám na ten tvoj štýl, kôli mne nemusíš odchádzať.
Monika, napriek všetkému, čo som ti napísala, obdivujem ťa za to, čo dokážeš urobiť a vybaviť pre tie deti.
Snáď to nebude len o tom, aby si vyplnila prázdne miesto v tvojom srdci, no daj pozor, ak by sa tvoj zdrav. stav zhoršil, aby si niekomu neublížila, preto som spomínala, že by si potrebovala doriešiť ešte svoje problémy.
Ink teraz čítam to fórum, čo som spomínala včera. Ja ozaj dobré. Idem tam, budete mať odo mňa pokoj. :-))).
Je tam jeden taký človek ako ja. Presne viem o čom hovorí a prečo. Ibaže jemu tam nik nenadáva do dokonalých. Majte sa.

lady1

Dobre ranko vsetkym, no vidim, ze vasa diskusia sa od vcera nejako rozrastla. No dufam, ze Misiak neprestane prispievat, pretoze si myslim, ze jeho prispevky su fakt dobre a davaju nadej aj ostatnym, predovsetkym sa mi paci jeho pozitivny pristup, ktorý na mna osobne velmi dobre vplyva aj ked ja nemam PP, myslim si, ze tato diskusia je o tom, aby sa ludia navzajom podporili a nie sa hadali a utocili na seba. Vsetci vidia, ze Misiak to myslel urcite dobre a preto by sme mu mali byt vdacni, ze sem vobec pise a snazi sa podporovat ostatnych. Uprimne, jeho prispevky citam najradsej a vzdy sa mi pri nich zlepsi nalada. Tolko odo mna.