Úzkosť

monik9

caute vsetci,mam chvilku cas tak vam nieco popisem.....v domove bolo super,no fakt uzasne decka,vzali sme jednu bunku 9 deti do jedneho nedalekeho mesta s autom do cukrarne,potom sme sa zastavili na pumpe a nakupili im bagety a tousty,kinderka a dvd-cka rozpravky....no deti boli nadsene aj z darcekov co sme im priniesli a mala sa strasne tesila,vcera sme im kupili 2 mobili aby nam a my im mohli sem tam crnknut a cely kopec darcekov,zajtra tam ideme na besiedku....

tatiana26

Juj a ten prst je lepší... kamoška vravela, že ma odvezie na RTG, ak to nebude lepšie, ale mení to všelijako farby, ale zlomené to nebude, vyzerá to dosť lepšie :)

tatiana26

DADA moja, som rada, že píšeš. Pamätám si ten tvoj príbeh s tým chlapom, pamätám... nuž, každý sa učíme, skúšame, len vlastná skúsenosť nás posúva. Ja sa k tomu môjmu nevrátim. Bývame stále spolu, ale na nový rok to treba definitívne vyriešiť, už si trochu začíname liezť na nervy...môj život a moje srdce je už inde... myslím, že som prekročila jeho tieň a môžem ísť ďalej. Aj ty si to porieš raz a navždy, to je úľava, uvidíš. Držím palce... Inak môžem mi napísať ešte raz svoj mail? Neviem sa k nemu dopátrať :)

tatiana26

bré ránko, tak ja už som hoďku hore a čakám kamošku na raňajky :) teda nie, žeby to bolo jednoduché takto skoro vstávať :D Zuzka skupinovka pokračuje, dnes máme poslednú pred vianocami, páááči sa mi tam. Dokelu ale by som spala :) no nič, dáme 5 tibeťanov...

misiak

U mna to nebola PP asi preto to islo lusknutim ze? Len k jednej veci sa musim vratit.Najprv napises ze poznas osobne ludi co sa z toho dostali a potom na to napises ze mas pochybnosti. Co ti v tu sekundu volali ze sa im zhorsil stav? Nezamotavas sa nam trosku? Uhadla si slovo tisice znamena vela. Nemam chut sa hadat z rana, len ma troska stve ze ked mi niekto napise ze sa mu pacia moje prispevky tak ty nato napises ze zijem vo fantazmagorii. Je to preto lebo tebe niktonic take nikdy nenapisal? Skor opak? Preto som sa rozhodol ze skoncim s prispievanim, nebudem sa zbytocne rozculovat. Ved tu mate Pani Dokonalu a ona vam sem urcite bude prispievat duchaplnymi prispevkami, hlavne ked bude mat chut urazat a podpichovat. Mam sa dobre a chcel som vam pomoct tym ze vam popisem ako som sa citil ja a ako som sa s toho dostal, ale ma to zmysel ked tu je Pani Dokonala? Preto sa s vami lucim a vsetkym drzim palce.nech vsetko zvladnete v zivote. Pa

zuzanka65

Na tom fóre, čo som naň dala link som nakoniec našla dvoch "vyliečených".
Jeden je Peto, čo prešiel kognitívno behaviorálnou terapiou, druhý je niečo ako Mišiak, povedal si dosť a bol vyliečený.
No Mišiak, pochválim ťa, tvoj posledný príspevok bol konečne k veci. Pochybujem síce, že si prešiel tisíce takých diskusií, ale beriem, že si to myslel obrazne.
Ešte jedna vec ma zaujala. V spomínanej diskusii sa hovorí, že vyliečení ľudia sa neradi k tomu vracajú. Možno preto o nich veľa nevieme, že o tom nepíšu, nechodia na diskusie, žijú ďalej a tým, že sa tým ani nezaoberajú, neobávajú sa návratu choroby, sú skutočne vyliečení.
Ale sú aj ľudia, ktorí sa liečia aj 10 rokov, alebo takí, čo sa im to tiež po 4 rokoch vrátilo.
Tak si myslím, že asi najviac zaberá tá kognitívno behaviorálna terapia. Nie je to nič jednoduché, treba to pochopiť a to sa nedá len keď luskneš prstom. Mám o tom dve knihy, jedna je len také ľahké rozprávanie, druhá je dosť ťažká, ešte som ju nedočítala do konca a to ju mám už vyše roka. Stále sa v tom vŕtam, nedá sa to čítať len tak, musím sa veľakrát vracať na začiatok a potom pokračovať. Asi som ozaj sprostá, však Miško, no možno je to písané trochu odbornejšie, ako by som potrebovala. Mne takáto samoterapia vyhovuje, nerada chodím na sedenia.
Ozaj, Táni, ako pokračuje skupinovka? Ja som u teba zbadala pokrok, už sa nechceš spoliehať len na lieky. Super.
Ono to niekedy ide strašne pomaly, ale pôjde to.
Mne sa ešte nechce spať, ale aj tak dobrú noc.

misiak

nemusis sa opravovat Zuzanka.sice sme troska zaostaly oproti tebe ale pochopili sme :)
ja som takychto diskusii presiel tisice a vzdy to bolo o tom istom ze na cloveku necha stopy.aj ked sa citi byt vylieceny tak sa boji ze sa to vrati.
zo zaciatku som si myslel ze mam PP tak som vsetko o tom studoval.
vzdy to zalezi od cloveka a myslim si ze aj ked sa clovek vylieci vzdy obavy ostanu.

zuzanka65

Taj som trochu hľadala a našla som pre vás niečo zaujímavé.
Ak budete mať čas a chuť, prečítajte si.
Teraz vidím, že otázka či sa dá PP vyliečiť je ozaj ťažká. Niekedy mám chuť prikloniť sa k ÁNO, no čím viac o tom premýšľam a hľadám odpovede, tým viac pochybností mám.
Tak ostanem pri tom, že áno, hoci je to ťažké a nestačí brať len lieky.
ppppp.forumotion.com

zuzanka65

Fakt vyhýbať sa stresu asi nie je to správne vyjadrenie, skôr naučiť sa ho zvládať a odbúravať. Relaxovať a tešiť sa z maličkostí, neriešiť zbytočné veci.