Úzkosť

misiak

tanicka moja som velmi rad ze si nasla partnera co bude stat pri tebe.
znervoznovala si ma tym ze si nepisala co nebolo u teba zvykom.ta otrava ortutou a vsetka otrava sa vylieci pokial budes k tomu pristupovat tak ako doteraz.
mam ta rad.

tatiana26

Miško znervózňujem ťa? :) Prečo? Nemám sa dobre, to akože rozhodne nemôžem povedať, ale snažím sa to dosť ignorovať, riešim teraz tú otravu ortuťou, ešte stále neviem, či do toho môžem ísť, ale dosť nádejí do toho vkladám.

tatiana26

:) akí ste zvedaví... Miško nie, nie je to ten na ktorého myslíš... Je to človek, ktorý ma pozná roky, vie o mne všetky zlé veci, pozná moje stavy, nie raz ma zachraňoval a tieto posledné mesiace stojí stále pri mne... a napriek tomu, že vie kto som a aká som ma miluje a chce mať život spojený so mnou... Tento rok bude určite lepšie :)

misiak

mam vas rad.
vsetko prejde.
tana kd si?
znervoznujes ma ked pises tak malo,ale na druhej strane,ked sa mas fajn tak preco nie :)

adulik

Ahojte, TANI som rada, ze mas noveho skveleho priatela, viac neprezradis? TATI, FIDORKA, skuste si precitat historiu tejto diskusie, dozadu, uplne dozadu, ak chcete, najdete sa tam, presli sme a prechadzame tymi stavmi mnohi tu...nechutenstvom, vyssim tlakom, pravda je aj s tym vzdelanim, mnohi by sme tituly vymenili za to, aby nam bolo lepsie,skuste to...inac,co sa tyka alkoholu vcera, vypila som, sice na rivotril, dobre dva pohare sampusu a celkompohoda bola...tak sa zatial majte,pa

tati

sunie, ako dlho ti to priblizne trva kym ten stav uzkosti odide?niekolko hodin,par dni,mesiace?ja sa definitivne citim lepsie v porovnani so vcerajskom a dnesnym ranom. neuzila som tabletku na stitnu zlazu, ktoru uzivam kazde rano a mam pocit ze to odchadza kazdou hodinou. uz som bola schopna sa aj najest:-)

sunie

pre "novacikov": samozrejme priciny vzniku uzkosti/PP su rozne, vacsinou sposobene dlhodobym stresom, nejakou udalostou atd. aj ked mozete mat pocit ze to prislo "z nicoho nic" stale je niekde ta prvotna pricina.
prejavuje sa to u kazdeho rozne - zle od zaludka, pocit na odpadnutie, tocenie hlavy, derealizacia, triaska, zahmlene videnie,.... tiez som chodila dlho po beznych lekaroch kym sa zistilo ze je to psych.povodu.
"zbavit sa toho" neviem ci sa vobec da. niekto skusi alternativu, vacsina tu berieme antidepresiva, lieky na uzkosti atd. moze byt dlhsie obdobie bez problemov, ale nikdy neviete kedy sa vam to vrati.

tati

zuzanka65,vyzera to tak,ze ziaden zazracny postup ako sa toho zbavit rychlo a navzdy neexistuje:-(miso ma pravdu...prilis vela rozmyslame.uz vela krat ma napadlo preco nemozem byt ordinarna baba ktora sa chce vydat,mat deti a ta kazdodenna rutina ma bude uspokojovat,pretoze nebudem rozmyslat nad tym,ze toto predsa nemoze byt zmysel celeho zivota:-)

zuzanka65

Tati, toto ma pobavilo, :" nemam depresiu,ani samovrazedne myslienky,som schopna ist do prace a dokonca 'clubbing' (mimochodom to mi vzdy pomaha),nicoho sa nebojim a nemam ziadnu fobiu,viem ako sa volam a ktory rok je,nekomunikujem s mimozemskymi civilizaciami a predsa je to tu!fyzicke priznaky ktore mi nedavaju zmysel a nic nezabera!"
neviem presne vysvetliť prečo, možno preto, že všetci na tejto téme sme si v niečom podobní. Každý z nás si prechádza tým svojim. Radiť inému je jednoduché, pomôcť oveľa ťažšie. Musíš na to prísť sama, čo ti spôsobuje problémy, keď na to prídeš, musíš sa s tým vyrovnať, je len na tebe, ako to zvládneš. Jedno viem určite, nie je to ľahké a nezmizne to samé a rýchlo. Už som to neraz písala, je to CESTA.