Úzkosť

tatiana26

odkedy som otvorila oči až kým som nezaspala sa mi točievala hlava... bála som sa chodiť a sama už ani nehovorím... nebola som schopná prejsť okolo domu... sústavne sa mi zdalo, že odpadnem, triasla som sa, bola som taká slabá, že som ledva šálku udržala... zalievala ma horúčava a panikárila som... dusila som sa, mala som pocit, že nemôžem dýchať... a denne som mala derealizácie, väčšie či menšie..dlhšie aj kratšie... proste kompletné peklo som zažila. A poviem to ako to je - bez antidepresív neviem kde by som bola... možno by sa to zlepšilo aj bez nich, ťažko povedať nakoľko zabrali, ale beriem ich

micka1

ahoj.prosim vas prejavuje sa uzkost tak ze sa mi spotia ruky a chce sa mi na velku potrebu?niekedy mi pri tom busi srdce ale vacsinou nie.vacsinou mam hnacku,ale len miernu,mam problem s travenim Z coho to je?

tomas147

A stava sa ti niekedy, ze sa ti hlava tocila stale v kuse a zle sa ti zaostrovalo? Idem aj ja nachvilu ale vratim sa.:)

tomas147

No presne tak ako si to opisala to mam aj ja. Ale to trva iba chvilu(to tocenie hlavy a zle zaostrovanie stale) potom zase normalne vnimam ale opakuje sa to casto. No skusim si povedat, ze to sa mi iba zda a, ze je to skutocnost, preber sa. No mne sa toto stalo tak 3 tyzdne dozadu a este som s tym nebol u lekara.

tatiana26

Hm, to je derealizácia, prejavuje sa rôzne... skús si hodiť do googlu, dozvieš sa. Ja mám zase pocit, že svet okolo mňa je film, ktorý pozerám a ja sa na ňom nezúčastňujem; je mi čudné, že ma ľudia počujú, že ma vidia, lebo mne sa zdá, že tu nie som...niečo také tiež poznáš?

tomas147

No teraz to je tiez skoro take iste ako na zaciatku to mam take chvilkove navaly uzkosti. A stym, ze sem nepatrim tazko sa to opisuje ale mam taky pocit ako keby som bol na inom svete, nieco robim a chvilu nevnimam ani, ze to robim.... Mas aj ty nieco taketo podobne?

tatiana26

A skús bližšie popísať ten pocit, že sem nepatríš do tohto sveta... to tiež poznám, len chcem vedieť, či je to to isté