Úzkosť

fida

ahoj..tak ja som tu o tom pálení na hrudi písala 1000-krát...až to tu niekomu aj vadilo, mne je presne tak isto ako aj tebe, chodím rok k lekárke, vyhýbala som sa antidepresívam....ale od štvrtku ich beriem-CITALC-je mi po nich akosi čudne, zle, závraty mám-a neviem, či je to normálne...či mám tie AD užívať ďalej, alebo ich radšej vysadiť,,,
prosím vás tí ktorí užívate AD...pomohli vám pri úzkostnej poruche?, a ako vám bolo keď ste ich začínali brať? tiež vám bolo zo začiatku zle? pekný večer

TOME

Ahojte.... teraz tu sice rozoberate drogy a pod. ..ale chcel by som napisat o svojom probleme... precital som si vase konverzacie za posledne obdobie.. a myslim ze mam nieco podobne... Prvy krat sa mi to stalo pred rokom a pol... siel som si lahnut a vtedy to prislo... zacalo to strasnym palenim na hrudi... uzkostou strachom .. a myslienkami ... myslienkami o strate svojej lasky... proste z nicoho nic.. Bol som u lekara picli mi magnezium a povedali ze je to pravdepodobne z nedostatku magnezia... a tak som pil sumive magnezko.. a v priebehu mesiaca som sa z toho dostal... zabudol som na to a zil som si dalej svoj zivot.. Ale pred dva a pol tyzdnom sa to stalo zas.. a zas tak isto .. pred spanim... palenie uzkost strach zimnica...klepal som sa ako keby som bol v ladovej vode.. myslel som si ze som sa zblaznil... siel som k lekarke.. diagnoza rovnaka.. -uzival som magnezium .. najprv som mal pocit ze to zabera. ale mylil som sa...opakuje sa to .. stale a stale.. citim sa priserne.. neviem co zo sebou .. zmenil som lekarku ktora ma objedanla na vsetky mozne vysetrenia.. od srdca az po neviem co.. ale ja citim ze to neni fyzicke... je to psychika... ked som stastny.. a ked mam zamestnanu hlavu ..je vsetko v poriadku.. ale ked som sam .. ako napriklad v tejto chvili .. je to zle... niekolko krat do dna tie ataky alebo ako to volate... Nechapem co sa so mnou deje.. cely vikend som prezil v relativnej pohode (okrem strachu kedy to zas pride) ...a teraz je to tu zas... :( Strasne sa chcem toho zbavit.. rozmyslam nad navstevou psychologa... ale bojim sa liekov... a vsetkych ad ...

tati

ahojky tobi!tak to ja to vzdy najskor pocitim v zaludku.presne ako to popisujes...take to steklenie,ktore nevies odkial a preco prichadza a hlavne ako sa ho zbavit:-)

tobi

a este nieco, ja neviem ci sa mi tie uzkosti nejako menia alebo co, ale vcera a dnes pocitujem prave v zaludku zvlastne steklenie, nikdy pred tym som to nepocitovala..ako keby strach ale v zaludku...taka nervozita ci co..uz som sialena z toho..

tobi

a to pri marihuane a tak...to som zazila raz aj ja..myslela som vtedy, ze zomriem take to bolo podobne ako atak...uz nikdy...no stalo sa to asi pred 5 rokmi a bola to skuska...travu som si dala viac krat, ale toto raz a stacilo...

tobi

ahoojky, TATI moja ja som na tom tak podobne, vcera som bola uplne v klude s priatelom a malym a citila som sa stastna a zrazu ako blesk z jasneho neba som zacala pocitovat, ze sa mi tazsie dycha a napetie na chrbate..fukla som si frontin, ktory mi lekarka vysadila, no bala som sa, ze to pride ta uzkost...tak som vzala..no ty aspon neuzivas lieky..ale ked ja uzivam aj AD a este si musim fuknut frontin? chapes to je hroznee, ja nechapem preco to na mn aislo,ked beriem aj lieky..ja uz toho mam tiez dostttt...cice ja mam uz korene na uzkost niekde v detstve...potom je to strach zo skoly, potom to zneuzitie-to mame rovnake..a tiez som v podstate stastna, mam vsetko, a ta mrcha pride vacsinou vtedy, teda hocikedy...a dalej mam ten problem zo spankom, aj to velmi vplyva na moju uzkost...kata

tati

milos,uz je lepsie,aj ked ten pocit strachu,ze kedy ma to opat chyti vo mne pretrvava stale,nech so hovorim co chcem.v maji idem domov na dovolenku a uz premyslam nad tym,ze co ak...rodicia ma nevideli od novembra a ja budem mozno zase 'polosialena'...

tati

milos,ale preco ma to prenasleduje teraz,ked som v bezpeci a nic z toho co som prezivala vtedy sa ma uz netyka?preco pocas prijemnej vecere s priatelmi dostanem pocit uzkosti?ved viem,ze ony mi neublizia...preco sa trasiem pri svojom priatelovi,ktory mi chce len to najlepsie?a preco sa citim zle v praci,kde som legalne a nemusim sa bat,ze ked ma tu najdu skoncim vo vazeni?

tati

a vlastne este nieco...ja som tiez zila vo viedni.ilegalne a mala som 18rokov.pravdepodobne vies ako to tam chodi,najma ak si niekedy bol v 20. a 2.bezirku,kde som pracovala ja...u turkov a juhosov...takze som si presla vselicim.bavili sme sa na tuto temu s tobi.brala som to vtedy tak,ze ved to je jedno velke dobrodruzstvo,no ono sa to vsetko kumulovalo pravdepodobne niekde v podvedomi a dosledky pocitujem az teraz:-(

tati

milos,ale ja som nebrala drogy nadivoko,len som tak experimentovala ako kazdy iny...poznam ludi,ktori maju za sebou ovela viac nez ja a su v poriadku.