Úzkosť

sunnie

ahojte,no tak ja som zas uplne v prdeli. este prednedavnom som bola v pohodicke,vyse pol roka bez akychkolvek liekov,ale posledne dni sa citim velmi zle. ja sa tohoto svinstva asi nikdy nezbavim. bola som dnes u lekarky,nasadila mi znova ADcka (cipralex+neurol) a tiez mi odporucila PNku.neviem si predstavit byt tak dlho domka,ale ani v robote uz nejako nezvladam,rozmyslam ako to vyriesit lebo v robote s tym asi bude dost problem.
ako vam zaberal neurol kto ste ho brali?

TOME

tati.. :) v to naozaj dufam... ze sa da toho zbavit nadobro... Ja som bol dnes u lekarky na vysetreniach ktore som mal objednane z pred tyzdna... a bol som sa uz aj objednat u psychologicky ...dala mi zatial nejake testy cosi mam vyplnit a v pondelok mam prve sedenie.. Som naozaj zvedavy... Budem na sebe makat.. nech sa toho co najskor zbavim... potrebujem byt znovu stastny.. a citit vsetko to co predtym.. :) a nemat taketo zmeny ako aj dnes... cely den som bol v pohode.. aj poobede.. vobec nic mi nebolo... potom som bol s priatelkou von... a zacalo sa mi to vracat :( ..nastastie atak neprisiel.. ale ta nicota... brr...

tati

tome,ja si kladiem tu istu otazku...da sa toho zbavit nadobro?dufam,ze ano.moj hypnoterapeut povedal,ze ano.moja kamaratka,ktora tym tiez presla povedala,ze ano...tak tomu verim:-)

tati

dobre rano!milos,ja som tiez musela prestat s fajcenim marihuany pretoze som koncila 'bad tripom'...dodnes si pamatam na svoj posledny zazitok,kedy som kracala smerom ku klubu a citila,ze som stale na jednom a tom istom mieste a potom som klasicky zvracala.prislo mi to ako nekonecno,odratavala som minuty nech tento strasny zazitok mam za sebou a dokonca som mala halucinacie,ze po mna ide sanitka!zaujimave je,ze po kazdom zvracani sa mi ulavilo a teraz ked mam uzkost mojim vrcholom je pocit na zvracanie,po pripade zvracanie.mozno sme boli uzkostne predisponovani a drogy nam ukazali(alebo vyvolali) ako sa budeme citit s uzkostou:-)

TOME

To je presne to na com fungujem.. magnezko a cajiky si robim tiez... mam pocit ze to zabera.. ked je zle.. pomoze to .. ukludni... teraz sa napr citim velmi dobre.. co sa asi pred dvoma hod. nedalo povedat... Ale chcem sa z toho dostat... da sa z toho vobec dostat uplne??

tati

tobi,ked mi je velmi zle,vzdy si ho dam.ked sa mi polepsi,hned sa vraciam ku kave a ten hnusny caj ani nechcem vidiet:-)

tobi

tati, no ved ked ono je to niekedy fakt hrozne a ja neviem,ci by som to tak zvladla bez lieku...a cajik pijes proti stresu?

tati

tome,ja sa tiez bojim liekov a tak som ich nikdy neuzivala.ono sa to zatial dalo vydrzat aj bez nich,ale obcas je to skutocne peklo a najradsej by som si nieco dala,co by mi prinieslo okamzitu ulavu.ak ti bude najhorsie,skus osvedcene recepty-magnezium a caj na nervy,zacni cvicit jogu a podel sa o vsetko tu na tomto fore.mne osobne to pomaha:-)

TOME

fida .... to je presne to coho sa bojim.. ze ked zacnem nahodou nejake ad uzivat.. ze to nebude dobre... Ja mam v rodone mozno nejaku predispoziciu .. pretoze aj moja sestra trpi psychickou poruchou .. ale uz sa z toho vdakabou dostava... ale jej to pokazili ad a psych ktory jej to predpisoval chcel stale a stale zvysovat davky... teraz jej ich vsetky vysadili .. uz berie len nejake lieky.. ale to si nepamatam na co je. Preto ten strach z ad ... Ja som bol pred tymto stastny clovek .. kazdy den bol pre mna nadherny.. vzdy som sa na nieco tesil nieco planoval... a teraz nejak nic... som stale niekde na jednej urovni a nic...

zuzanka65

Milá Fida, tiež som to písala veľakrát, preto som skopírovala o tom tvojom lieku toto:
Základné informácie o správnom užívaní

Liek sa užíva obvykle v dávke 1 tableta 1x denne v pravidelných odstupoch (buď ráno alebo večer). Tablety sa užívajú spolu s jedlom, vždy v celku a je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Plný účinok lieku sa prejaví až po niekoľkých týždňoch užívania. Pacient by sa mal liečiť dostatočne dlho, aby sa zabezpečilo, že nemá symptómy (niekoľko mesiacov). Následne má liečba pokračovať aspoň po dobu 3-6 mesiacov. Chrániť sa pred slnkom. Nepiť alkohol.

Hlavne toto je dosť podstatné:Plný účinok lieku sa prejaví až po niekoľkých týždňoch užívania.

Takže vydrž.Nemala by si prestať užívať lieky, ak ti je zle, tak choď k lekárovi a poraď sa s ním, možno ti citalc vymení za iné.