Úzkosť

TOME

zuzka .. (ak ta tak mozem volat) Mas uplnu pravdu ... to ze budeme menit vsetko okolo seba nam nepomoze... tak isto nepomoze ani ked budeme chciet ujst.. Uz som sa o tom presvedcil na vlastnej kozi... Mozno sa to na chvilu po uteku upokoji.. ale vrati sa to...
Dnes to na mna prislo v noci... zobudil som sa asi o 4 s tym prisernym pocitom... pouzil som to co si prednedavnom pisala.. ´´uz je to zas tu ... tak pod! ´´ ..a niesom si isty ale mam pocit ze to zacalo slabnut.. ale zaspal som .. tak vysledok neviem... :(

zuzanka65

Tome, stalo sa ti to aj tú chvíľku mimo vzťahu, ako píšeš. Zaujímavé je, že sa ti to stalo vo vlaku. Pre PP je typické, že ataky prichádzajú v dopravných prostriedkoch, vlak, autobus, ale aj nákupné centrá, hypermarkety a ešte, že prichádzajú " z ničoho nič" napríklad aj v noci, keď spíš, zobudíš sa a máš panický záchvat.
Vyhýbavé správanie a vyhýbanie sa situáciám, v ktorých sa zle cítiš, iba tieto zlé pocity a úzkosť udržiava.

zuzanka65

Ahojte, ja si myslím, že netreba meniť partnerov, pokiaľ ich milujeme, je nám s nimi dobre a oni milujú nás, hoci práve pri nich máme stavy úzkosti. Prišla som na to takto: Ja som dostala PP v čase, keď som žila u svojej sestry a v tom čase som bola presvedčená, že by mi mala pomôcť, ale ona si žila svoj život a dala mi jasne najavo, že na mňa kašle a že som k nej nemala vôbec chodiť. Potom, keď sme sa od nej odsťahovali a ona prišla na návštevu,alebo som prišla ja k nej, pravidelne som dostávala záchvaty paniky, hoci rozum mi hovoril, že je to hlúposť, telo reagovalo na jej prítomnosť atakom. Urobili sme si kávu a prišiel atak. Tak som si myslela, že je to aj z kávy a prestala som ju piť.
Ale nebolo to z kávy ani zo sestry. Sestru nemôžem vymeniť, ani ju opustiť s tým, že asi nie je pre mňa tá pravá :-). Dnes sa všetko vrátilo do starých koľají ako pred prepuknutím PP.
Nik nemôže zmeniť iného človeka, ale každý môže zmeniť seba a svoj pohťad na svet, svoje myslenie. A to je veľmi ťažké, vzdať sa svojich presvedčení a návykov, ktoré sú hlboko v nás zakorenené od detstva, ale dá sa to. Tak ak sa rozhodnete meniť v prvom rade seba, budem vám držať palce.

TOME

tati... to je presne to... mne sa to stalo aj tu chvilku mimo vztahu...a to ma presvedcilo ze je to nieco v mojej hlave ...a ze to musim vyriesit inaksie ako utekom..

tati

misiak,ja robim to iste...ked mi je vyslovene zle,tiez si v duchu premietam ludi,ktori presli ovela horsimi vecami,alebo su viditelne 'blaznivejsi' nez ja a hovorim si,ze ked oni dokazu fungovat,tak nejako to musim dokazat aj ja:-)myslim si,ze na tom istom principe funguje aj toto forum.ked vidis,ze nie si sam komu je zle,tak ta to ukludni...je to trochu zvratene,ale funguje to

tati

tome,ja uz som kvoli tomu jedneho priatela opustila.myslela som si,ze za vsetko moze on,pretoze mi to po prvy krat zacalo pri nom.napriek tomu,ze som ho neskutocne milovala som sa s nim rozisla prave ked sme zacali vazne rozmyslat o spolocnej buducnosti...a preto som sa teraz rozhodla tiez ze to musim prekonat inym sposobom.ale vela krat sa pytam sama seba,ci to za to stoji. kde vsak mam zaruku,ze ak sa s nim rozidem,tak sa mi to nestane znovu pri niekom inom alebo aj mimo vztahu?

TOME

tati .... ano .. aj mna to napadlo .. u mna to zacalo tym .. a neustale sa to zhorsovalo bol som z tych pocitov uz sialeny.. a spravim som najvacsiu chybu vo svojom zivote... opustil som priatelku .. takmer som jej zlomil srdce.. Na dva dni sa mi to upokojilo .. necitil som ziadne zle pocity ... dokonca som necitil vobec nic.. len strasny smutok z toho co som spravil .. a ked som sa po 2 dnoch vracal do BA vo vlaku .. znovu to na mna prislo .. vtedy som si uvedomil ze to robi moja psychika.. a obec to neni o tom ze by som k nej uz nic necitil... Vratil som sa za nou a odpustila mi.. :) ..vysvetlil som jej uplne vsetko a teraz mi pomaha najviac ako vie.. aj ked to co sa deje vo mne nedokaze ovlyvnit... Preto neverim ze by mi to ukazovalo moju cestu .. jedine tak cestu do pekla..