Úzkosť

Lilka86

Ahojte chcem sa podeliť tiež s mojou skúsenosťou z úzkosťou.. Ja som sa trápila viac ako rok a pol až kým som nenašla tú správnu lekárku a tie správne lieky.. bolo to naozaj hrozné, nemohla som dýchať, nikam som nechodila, trpela som strašne, stále som plakala a nebyť môjho úžasného priateľa tak už tu možno ani niesom.. najprv som začala chodiť k jednému psychiatrovi ale ten mi dal iba lexaurin no ale ten pomohol iba na chvíľu aj to nie celkom.. potom mi nasadil antidepr.Coaxil, brala som ich niekoľko mesiacov ale nijak sa to nezlepšovalo a tak som zmenila lekára, teraz beriem už iba antidepr Akretis a som úplne v pohode!! Konečne žijem! beriem ich 9mesiacov uz a vôbec ma niajko neobmedzujú.Každý mi tvrdil že žiadne lieky mi nepomôžu že si musím pomôcť sama ale môj názor je iný.. ja som skúšala všeličo, dokonca aj bio stravu ale nič nepomáhalo.. Ten kto má úzkostnú poruchu tá porucha je v mozgu a keď je to vážne musia zakročiť správne lieky! Len sa nebojte lekárovi poveďať úplne všetko, všetky pocity!! Ja som mala strach zo všetkého už potom, nemohla som byť sama doma, nemohla som ísť do obchodu, nikam proste, začala som sa všetkého báť, bála som sa že sa zadusím...

silviap

Ahoj Katkana. Ja beriem Sertralin a cítim sa úplne v pohode. Nikdy som nemala z tých tabletiek také stavy ako tu niektorí píšu, že sa cítia unavení alebo ospalí. Cítim sa s nimi super.

Katkana

Ahojte!
Chcela by som sa opýtať: dá sa Vám normálne fungovať i s antidepresívami? Teda napr. chodiť do práce, byť aktívni, nie ospalí napr. a pod...
Ja uvažujem o predpísaní nejakých antidepr. ale mám obavy, aby som dokázala normálne potom fungovať... A nie napr. pospávať a pod.? Dík za každú radu:-)

tati

caute baby, ako sa mate? ja to nechcem zakriknut,ale v poslednom case sa citim celkom dobre a coskoro sa stahujem s priatelom, tak mi drzte palce,nech nezacnem panikarit...ani sa mi nechce verit,ze som sa k tomu konecne dopracovala....inak odporucam lubovnikovy caj kazdy vecer v kombinacii s magneziom a vitaminom B.odkedy som ho zacala pravidelne pit,tak sa mi fakt ulavilo....

tatiana26

ou, tak vidím, že nie som jediná, komu je horšie...ja od včera katastrofa...hlava sa mi točí, nič nevládzem, ledva sa hýbem, furt mám pocit, že odpadnem, derealizácie ma prepadávajú...no celé zle...len dúfam, že má na tom podiel počasie... nič sa nedá robiť, musíme bojovať furt a neustále...

tobi

Anoo, citila som sa 2 roky uzasnee..a teraz to zas prislo..zacalo to, ked som zacala vysadzat ad..a aj ked ich beriem dalej..zacinam mavat stavy..ataky..:/ale inak u mna to bolo stale okolo vianoc takto..stale aj ked som nebrala ad ..stale to prislo cez vianoce..:(

tobi

MONZA aj ja to mavam takto..stale unavena..rychlo sa zadycham..a momentalne sa mi aj tazko dycha..nakolko mam miernu astmu...ale ja uz ani neviem z coho sa mi takto dycha..ci od chrbtice, ci z uzkosti..ci z tej astmy..lekar mi povedal, ze ked mi nebude zaberat inhalator pre tazkom dychani, tak si mam dat frontin na ukludnenie...ja mam teraz dost zle obdobie este ma aj trapi krv v moci, a nikto nevie preco to tak je..som z toho dost nervozna..:/