Úzkosť

marcelina78

Katka, o vysadzovani viem svoje, ja som to vysadzovala postupne asi mesiac...
Pred piatimi rokmi som brala 6 mesiacov Citalec, tiez som si to vysadila sama postupne samozrejme a zvadla som to v pohode, ale tie lieky mi vtedy aspon trocha pomohli, nemala som ataky a chorobnu uzkost, len som nic neprezivala, neslo to, az ked som znizovala lieky, zacala som citit emocie a strasne som sa tesila, podporovala samu seba, ze to bude dobre a bolo.. Vtedy som mala inu lekarku, ale tiez otrasny pristup ako aj tato terajsia, mozno to ma odradza od liekov, keby sa som mnou ten lekar porozpraval, povdbudil a zaujimal sa aj o ine pocity ako ci len jem a spim a dovidenia s dalsou krabickou neucineho lieku, mozno by som mala iny pohlad na vec, mam pocit, ze psychiatra mozem robit aj ja, nepride mi to ziadna veda, len cakat ako zaberie pacientovi liek a ked nezaberie daju ine a pokombinuju , hovorim stastni ludia, co im zaberie prvy liek a je im fajn a vysadia a uz problemy sa nevratia...

katkaxxx

ja len proste fakt to nemozem citat ako si niektori ludia sami sposobuju urcite veci tym ze nekontrolovane vysadia lieky.. preco si ich nevysadzala postupne? preco si to nekonzultovala s lekarkou? keby si mala zapal slepeho creva tak si ho sama vyoperujes? nehovorim ze kazdy psychiater je idealny a ze treba nutne jest lieky, ja sama som AD nebrala, ale myslim si ze nikto z nas zatial nie je mudrejsi ako psychiatri a nemozme si mysliet ze sa sami od seba zazracne vyliecime.

katkaxxx

marcelina tak mi neostava nic ine len ti zapriat vela sil a dufam, ze sa ti podari sa z toho dostat samej. ja nie som zastanca antidepresiv ani nahodou, ale podla toho co pises som presvedcena o tom, ze by ti pomohli. je ich vela druhov, nie je len to jedine z ktoreho ti nebolo dobre. jediny sposob ako sa liecit je psychoterapia + lieky alebo len intenzivna psychoterapia - vsetky v zavislosti od stavov. ziadne alternativy nefunguju, nie su nicim vedecky podlozene a mnohokrat je to hazard so zdravym ked niekto niekomu napr na tazku depresiu radi nejaku bylinku. poznam cloveka s tazkou depresiou, ktory kvoli tomu lezal uz 2x na psychiatrii. a vies preco tam lezal? lebo sam od seba vysadil lieky, ze ved on ich uz nepotrebuje. ja ti to pisem v dobrom, naozaj ti v ziadnom pripade nechcem zle. jednoducho vidim ze sa trapis, pricom existuje pomoc, ale ty ju odmietas - mysliac si ze sa to same od seba alebo nejakymi bylinkami zlepsi. tadial cesta nevedie. preco neskusis psychoterapiu? citas knihy s psychoterapeutickou tematikou? na depresiu a uzkost toho najdes milion na citanie, pracujes na nejakom programe s nejakou knihou?

marcelina78

Katka, fajn ked lieky nikomu sadnu a citi sa fajn po nich, mne nesadli a pokusneho kralika robit nemienim, ani psychiarti nevedia co cloveku dat, len tapaju, skusaju, zial neda sa pomerat, ktoreho z troch hormonov mas nedostatok, ked aj niekomu lieky sadnu, je to zacarovany kruh, vysadila a zasa sa im to vrati, alebo po rokoch prestanu ucinkovat, stastnych 5% podla diskusii, co im lieky sadnu, vysadia v pohode a uz ich nikdy nepotrebuju...Uz som nacitala dost diskusii nato, aby som si urobila nejaky nazor a pokial mi neni total zle, budem skusat alterantivu, urcite su aj ine cesty ako chemia, lieky znova nasadim iba ozaj v krajnom pripade.

katkaxxx

marcellina, totalne ohrozujes svojy psychicke zdravie, lieky si nesmies vysadzat sama a ked ti je z nejakych zle, tak treba vymenit a skusit druhe. len tak bez dohladu lekara ich vysadit, tak to je to najhorsie co mozes urobit. prosim ta chod k psychiatrovi a zacni so systematickou liecbou, lebo takto to nebude viest k lepsiemu. prepac, ale ja sa necudujem ze ti je horsie resp. nie dobre ked si myslis ze sama sebe mozes byt lekarom :((( prosim ta chod k psychiatrovi a zacni s liecbou.

marcelina78

Lilka brala som 5 mesiacov Mirzaten 30 mg, stvrtku tablety, doporucena bola cela tableta, ale ked som aj 3 mesiace brala polku, bolo mi este horsie, tak som sa nastvala a vysadila to, 10 dni nic neberiem, kaslem na pirulky, obcas musim dat lexaurin, ked uz mi je na nevydrzanie a mam problem ist aj do obchodu a uvarit malej dcerke obed, esteze nechodim do prace, neviem si predstavit robit s touto chorobou...
Doma mi je najlepsie ked som v pohybe, aj ked som vycerpana jak pes, lebo ked sedim a chcem oddychovat, prichadza to napatie a blbe myslienky...

marcelina78

Lilka vino som nepila, ani nepamatam, v minulosti mi busievalo srdco z alkoholu aj z maleho mnozstva , ked som tieto problemy este nemala, kavu nepijem, iba tie cigaretky, tych sa neviem vzdat...
Staci mi, ze kazde rano sa budim v stave ako po hroznej opici, hoc nepijem alkohol teraz vobec, je to nefer...

Lilka86

marcelina78 a este co sa tyka toho vina preto ti je horsie ked ho vypijes lebo kava, alkohol a cigarety su to najhorsie pri uzkosti!! ja som prestala aj fajcit aj pit aj kavu nic... lebo to ti zhorsuje stav...

Lilka86

marcelina78 ked mas take stavy ze ti byva zle mala by si zajst psychiatrovi nech ti nasadi antidepresiva a nevysadzaj sama nic! taketo lieky kym zaberu trva aj mesiac.. nemusis sa bat ze budes malatna alebo tak po antidepr.. je to blbost dnesna doba je uz o niecom inom, ja beriem lieky uz 9mes. a ani neviem ze ich beriem a vdaka nim zijem konecne normalne ako predtym... tiez som predtym brala lexaurin ale konecne ho uz neberiem iba antidepr.. to busenie srdca mam aj ja, ale mne sa zda ze to pride vtedy ked zacnem mysliet na to ako sa citim, ci sa mi dobre dycha a tym si to asi sama privodim aj... potom sa snazim odreagovat a ono to prejde.. a inak vraj treba cvicit.. najdi si nejaky sport aj ja sa snazim ked mam cas lebo pri sporte vyculujes hormon stastia a my tento hormon potrebujeme :) a aby sme neboli aj v strese.. a odporucam magnezium a vitamin B...