Úzkosť

monza

Ahojte, aj vy máte stavy pri úzkosti, že sa hneď unavíte? Ja keď začnem napríklad upratovať, o chvíľu sa zadýcham, začne mi srdce búšiť a potom sa trasiem. Môj problém asi je, že nemám nasadenú liečbu, iba ten neurol. Až začiatkom januára idem na MR. Dovtedy musím vydržať.

katkaxxx

ahojte, dlho sme tu nepisali, vela veci sa udialo, u mna sama drama a velmi tazke obdobie, co sa mi teraz aj spatne prejavuje - telo dava najavo, ze si zazilo svoje.. a dnes ma chytil taky nechutny strach zo strachu.. na chvilu som pocitila strach, potom som sa zacala bat ze co ked teraz budem mat tento divny strach dlhodobo atd atd, som sa do toho zacyklila a tak mam "krasny" cely tento vecer.. takze tak. ale inak fajn. v ramci moznosti a v ramci toho co si zivot na nas zase prichystal..

niekto ste tu pisali, ze na cloveka to pride vtedy ked je v klude - svata pravda. cez tie najvacsie stresy sa clovek vzdy nejako prehryzie a potom ked si mysli ze "a teraz si oddychnem" tak vtedy to casto pride... nemusi byt ale pravidlom samozrejme, nechcem teraz aby ste sa vy ktori ste teraz v klude zacali bat ze to na vas pride :)

citala som vase prispevky, kazdej vam velmi drzim palce, drzme sa a skusme tie vianoce vyuzit naozaj na to aby sme si poriadne oddychli, boli s rodinou a zrelaxovali. verim ze sa nam to podari. a keby aj sa nam to nepodarilo uplne, tak nevadi, musime ist na to postupne, chce to cas... cas je najvacsi liek :)

pekny vecer vsetkym

silviap

Aj Vás prepadne vtedy strach, že máte pocit, že zrazu cvak...a že sa zbláznite? že nebudete vedieť o sebe??? Ja hrozne... ja viem, že je to blbosť, ale vtedy, to je hrozné. neviem myslieť na nič iné, len na to...hrozný strach.

silviap

Ahojte.Píšete o tom, že blížia sa sviatky a Vy sa vôbec netešíte. Ja som zistila, že tieto stavy sa začínajú prejavovať práve vtedy, keď ste v pohode a stresy pominuli. Raz sa mi stalo, asi pred 2 rokmi,že som mala hrozné stresy,práca, škola...atď. A som sa tešila na Vianoce,že konečne si oddýchnem a práve vtedy, bum...pár dní pred sviatkami, keď už som mala kľud, ma prepadli tie ataky,hrozný strach ma prepadol, bála som sa, že sa zbláznim.... Takže Vianoce som prežila v strachu a smútku... hm:(

monza

Podľa Vás, ak mi dopadne MR dobre, mám sa radšej pýtať k psychiatrovi, aby mi on nasadil liečbu. Určite lepšie rozpozná príznaky, ktoré mám ako neurologička?

tobi

Monza ja mam k tomu aj s chrbticou problemy..cize viem,co to je..krcnu chrbticu mam v zlom stave..taktiez ma boli sija a medzi lopatkami...

tobi

Monza ja mam k tomu aj s chrbticou problemy..cize viem,co to je..krcnu chrbticu mam v zlom stave..taktiez ma boli sija a medzi lopatkami...

Barborka27

a ja beriem citalec uz strasne dlho s mensimi prestavkami a plus trittico jedni tretinu tabletky vecer..pretoze mam depresiu a uzkost spojenu s nespavostou

monza

Tobi, neurologička mi zistila pri vyšetrení miernu nerovnováhu, má podozrenie na ucho /rovnovážny systém/, takže idem aj na MR mozgu.Asi chce vylúčiť inú príčinu akou je úzkosť, depresia.