Úzkosť

marcelina78

presne , to srdce mi busi aj ked ticho lezim casto a keby som si dala pohar vina, tak mi ide vyletiet, ze nemozem ani spat, na toto mi zaberal sedatif homeopatia od boiron kedysi. vysadila som mirzaten sama , aj tak mi nezaberal , sem tam musim dat polku lexaurinu, aby som bola schopna kamsi ist a cosi vybavit, lebo niekedy je nadludske usilie ist aj nakupit potraviny, tie stavy, ze mi je zle, slabost, na odpadnutie su hrozne, uz by som chcela normalne kamsi ist, zabavit sa, uzit si den...

malickasom

viete co ma stve? ze mi to stale beha po rozume...ja som strasna, ked ma nieco stve tak na to musim stale mysliet a to neni dobre

katkaxxx

cauko baby ako sa mate? chcela by som sa vas spytat - aj vy mate v klude zvyseny tep? castokrat si to vsimam, ze napr niekde v klude sedim a srdiecko je take zrychlene, ako keby som prave vybehla po schodoch alebo tak, trva to bud chvilku alebo tak 30 min a potom to prejde.. ale stava sa mi to pomerne casto.
ako budete sviatkovat? tesite sa na Vianoce? ja ani nejako extra nie..

Lilka86

Malickasom aj podla mna to moze byt uzkost a uzkost prave vtedy pride ked sa zlaknes... ja ked som mala najtazsie stavy uzkosti tak som mala aj zdrav.problemy, traviace ani nehovoriac, bolesti chrbta, krku hlavne...nemohla som sa uvolnit, vkuse napata...

Monza podla mna ked mas problemy aj teraz koli partneri tak by si mala riesit, lebo ked budes vkuse v strese a nervovat sa tak sa ti to podla mna bude stale vracat.. Mne prave moj priatel pomohol v tych najhorsich chvilach, stale mi hovoril ze neboj bude dobre a uz aj je :) a ja verim tomu ze uz iba dobre bude, musim tomu verit a snazim sa nemysliet na to a stale si poviem ze su aj horsie veci v zivote ako uzkost.. neumiera sa na to takze :) je to sice veelmi neprijemne ale ved existuju lieky a takisto existuje aj hypnoza ktora je veelmi uspesna vraj! mne ked sa to nahodou vrati tak ju podstupim.. robi to normalne psychologicka ku ktorej som chodila aj na sedenie, nieje to ziadne sarlatanstvo ako si pozno niekto mysli :) tak skus Monda mozno ti pomoze ked sa ti to stale vracia lebo to musis mat v sebe a nevies do dostat von asi...

tobi

Malickasom- tieto tvoje stavy mozu byt uzkost..je to normalne, ze to moze byt spojene s traviacimi tazkostami...ja som to napr. nikdy nemala..len mi busilo srdce a pocit na odpadnutie, nemohla som dychat...ale teraz to mam spojene s traviacimi tazkostami...vie mi byt hrozne zle od zaludka, triaska..busenie stdca..Ale, ak to vies sama kontrolovat, tak je to dobre..

malickasom

ahojte.chcem sa s niekym porozpravat. Stalo sa mi parkrat ze som sa citila divne, busenie srdca, akoby na odpadnutie a podobne,strasny stres, bolest hlavy, uplne divne stavy. Bola som nedavno na rozne lekarske vysetrenia kvoli traviacim tazkostiam ktore som mala,doktorka ma poslala asi vsade kde ju napadlo a moj zdravotny stav je OK. Tak som zacala trochu googlit a dostala som sa k roznym clankom aj k tejto teme. Naposledy ma to chytilo prave ked som si o tychto veciach precitala, zlakla som sa alebo som hypochonder alebo neviem. Mam dojem ze zvlastne pocity prisli stale ked som mala traviace tazkosti(ktore som skutocne mala) alebo sa mi to spaja s bolestou hlavy. Ako dokazem sa sama skludnit tym ze si v duchu vynadam ze nesimuluj nic ti neni a niekedy to prejde. Inak stalo sa mi to za posledne 4 mesiace tak asi 5 krat a mam dojem ze stale ked to prislo ma skutocne nieco fyzicky bolelo (prehnany strach o seba?) no a teraz po prestudovani internetu som vystresovana z toho ze mi nieco skutocne je. Asi by som mala prestat citat clanky a zajst k lekarovi?

tobi

Marcelina, ja tie AD beriem dalej...lebo ako som ich zacala vysadzat, tak to prislo..lekarka povedala, ze ich teda budembrat dalej a skusime vysadzat na jar..Aj ked som asi nemala vysadzat na zimu, ked mi je najhorsie, ale chcela som skusit..
LILKA86, ano ja som dost citliva..a aj asi viem, kde je pricina, v prvom rade, je to u mna niekde v detstve zakorenene..a potom nieco zle, co som zazila ako 17rocna...
a k tomu stres..aj mne to niekedy pride, ze som uplne v klude, a vtedy pride uzkost.
A ked som zdrava, v pohode..tak je ok..len este aj zdr. problemy mam a vtedy sa mi to zhorsi ..k tomu dlhodobe problemy s partnerom.

Lilka86

tobi ty si asi velmi citliva ked sa ti to takto stale vracia, vies ja som mala velmi tazke zle obdobie cca 7rokov a mne to zacalo vlastne tak najhorsie ked to vsetko da sa povedat ustupilo, myslim tie problemy... potom ked bol klud mne sa zacali tie uzkostne problemy... ale moja lekarka mi napriklad hovorila ze sa to da aj uplne vyliecit ale zalezi hlavne na tom ako budes zit.. nesmies sa nicomu vyhybat coho sa bojis! ja som sa napriklad koli tej uzkosti zacala bat aj vytahu ze tam ostanem a zadusim sa, no ale prekonala som to a chodim vytahom v pohode.. podla mna musis prist na pricinu toho preco ti to vzniklo!! vsetko ma svoju pricinu, uzkost nepride iba tak z nicoho, niecoho si sa musela bat! ja som sa bala velmi o svoju rodinu a stale som riesila vsetky problemy, vsetko bolo na mojich pleciach, neskutocny strach a stres 7rokov.. a potom ked sa to zmenilo k lepsiemu tak ja som skolabovala ..je to divne ze prave vtedy ked uz problemy vymizli tak clovek skolabuje, ale aj lekari mi vraveli ze ta uzkost tak prichadza po dlhodobom strese... ja teraz este sic beriem lieky tak mozno preto som v pohode ale ja som vela veci zmenila, hlavne sa snazim nerozculovat a nebrat si veci velmi k srdcu, proste musim zit ako taky optimista ze dajak bude, lebo ked sa trapime tak to potom cista psychiatria :))