Úzkosť

jerry9156

Ahojte,
beriem lieky na GUP a akoby to boli len barlicky, pretoze nepomahaju. Moj psychoterapeut na KBT mi poradil robit si katastroficky scenar, dokial uzkost nepomihnie. Isla som na to inou cestou, v mysli realxujem a predstavujem si vsetky veci, ktorych sa bojim, nastane obrovska uzkost a telesne priznaky, ale robim to len druhy den a je mi omnoho lepsie. okrem toho vyplavali pritom na povrch take strachy, ktorych som ani netusila. Hovori sa tomu odborne desentizacia. Vrelo odporucam, nezabudnite, ze lieky su len barlicka, mam s nimi dlhorocnu prax a az teraz zistujem, ze som to zobrala zo spravneho konca, a budem tie desentizacie robit kazdy den polhodiny 2x. Su o tom aj prispevky na youtube. Nejak sa ta mrcha musi dostat spod koze, a ja chcem noralne pracovat a splnit si zelania ako pred chorobou. Mimochodom, kbt terapeut mi povedal, ze na GUP a uzkosti pozitivne myslenie moc nezabera a ja mu verim, pretoze ani na mna nezabera, je to len chvilkove a ste zase v brinde. Skuste moj postup, mozno sa vam ulavi, ale chce to odhodlanie konecne nieco s tym robit a ja mam motivaiu velku, chcem zit konecne normalne. A ak mate debila psychiatra, ako som mala ja, rychlo zm enit, povedal mi, ze nemam na medicinu, potopil ma viac, ako som bola. teraz som lekarka a zacinam robit. Z toho tie uzskoti a strac hy, ale mam motivaciu a ja chcem zit konence, skoda ze som na ten sposob neprisla uz davno

katkaxxx

citala som ze taketo veci moze mat na svedomi aj nizky tlak (ktory mavam).. asi je to casto kombinaciou vsetkeho, moze to zacat z tlaku, uzkostlivy clovek sa zlakne a potom sa pozoruje.. napr dnes mam pocit ze pod chvilou cely den to srdce citim a to bolo rano strasne slnko, potom sa hrozne zatiahlo a teraz uz asi 2 hodiny snehova metelica..
ja neznasam ked sa mi to stane hlanve v situaciach kde je to vyslovene nehodiace sa (napr praca alebo pod.) a clovek sa musi tvarit normalne napriek tomu ze v hlave mu bezi predstava ze asi kazdu chvilu umrie. to busenie vie cloveka fakt vydesit niekedy.

katkaxxx

ahojte ludia, ako sa mate? mna v poslednej dobe obtazuje busenie srdca.. teraz ako som mala toho strasne vela, same stresy, nestihacky a nahancky tak sa mi to zhorsilo, mam rychlejsi pulz a to srdce obcas zacne dost busit... je to fakt velmi neprijemne :/ predpokladam, ze to tu poznate viaceri, neviete poradit nieco okrem relaxacii? ako sa ukludnit ked to pride, co spravit aby to slo prec? :( tak ma to vzdy vydesi :(
dakujem

rebarbora1970

maybe u antidepresív musíš vydržať dva tri týždne pokiaľ zaberú. Rivotrilové kvapky su trochu iné oni majú okamžitý ale krátkodobý účinnok sú takou prvou pomocou keď je človeku naozaj mizerne.
Môžem sa Ťa opýtať ako sa úzkosť prejavuje u Teba? Teraz toto zhoršuje aj počasie aspoň u mňa stopercentne

maybe

Rebarboora...veru tak, asi najdôležitejšie je naučiť sa s tým žiť..ja mám uzkostnu chorobu diagnostikovanu este iba dva týždne, ale snažím sa všemožne sa s tým vyrovnať..momentálne užívam Citalec a podľa potreby Rivotril kvapky..tak snáď zaucinkuju čo najskôr, aby som mohla bežať do práce..lebo teraz ked som doma stale iba dookola rozmyslam nad hlupostami a to je najhoršie...;-(

rebarbora1970

Ešte by som dodala, že u každého všetklo funguje inak. Niekto sa vylieči skôr niekdo to má na celý život. Lieky sú potrebné ale neviažte sa na ne. Toto je choroba hlavne o každodennom boji so sebou samým a netreba podliehať panike ak ten boj nevyhráme vždy.
Ja mávam dni dobré, tých je pár lepšie a zlé. Ale naučila som sa veľa o sebe, chorobe, ľudoch. Často hovorím prečo dušu nevidieť? ale je to hlavne o tom naučiť sa s touto chorobou žiť je to ťažké ale dá sa to.

rebarbora1970

Maybe ako som písala som chorá už roky. Prešla som asi všetkými moýnými štádiami, mám za sebou aj hospitalizácie.
Užívam lieky, skoro každoročne mi ich už dnes lekárka mení nakoľko niektoré už po rokoch strácajú účinok.
Ja dnes mám už aj takú schopnosť , že tie roky ma naučili regulovať si lieky aj podľa toho aký mám deň. Uživala som toho už veľa teraz mám Serlift, Lexaurin, Triticco .

maybe

Rebarbora a čo si užívala ?? A ako sa cítiš teraz ?? Zrejme je potrebné uzivat AD, inak to nejde..aj ja som vyskúšala kdeco a nič..:(

maybe

Rebarbora a čo si užívala ?? A ako sa cítiš teraz ?? Zrejme je potrebné uzivat AD, inak to nejde..aj ja som vyskúšala kdeco a nič..:(

rebarbora1970

Nilá moly na úzkosť sa liečim vyše dvadsať rokov a tiež som spočiatku vyskúšala všetko možné aj na báze alternatívnej medicíny, vyhodila kopec penazí za nádej.
Nakoniec som aj tak na liekoch a nerobím už žiadne pokusy. Ak Tebe pomohla táto pani tak Ti gratulujem a držím palce aby si bola ok. Ale vieš táto choroba je aj o podvedomí a ak človek začne pozitívne myslieť je to cesta k uzdraveniu a potom sa treba všetkým veštcom a liečiteľom zo srdca podakovať za to, že to pozitívne v Tebe naštartovali.